Na dobre upravené, dlhosrstého psíka je nádherný pohľad. Aby však bola srsť Vášho domáceho maznáčika skutočne krásna a svieža, vyžaduje si až niekoľko hodín extra česania a každodennej starostlivosti. Existuje mnoho typov dlhej srsti: husté a hrubé, hodvábne a jemné, zapletené, rovné, vlnité a kučeravé. V tomto článku Vám predstavíme najobľúbenejšie dlhosrsté plemená psov a ukážeme Vám, ako udržiavať srsť Vášho štvornohého priateľa upravenú, aby bola zdravá a aby každý vyzeral čo najlepšie.

Dlhosrstý Pes

Prečo je dôležité starať sa o dlhosrstého psa?

Udržiavanie čistoty srsti psov je nevyhnutnou súčasťou ich každodennej rutiny. Platí to najmä pre dlhosrsté plemená, ktoré si vyžadujú ešte viac pozornosti, pretože nie je nič nepríjemnejšie ako vidieť krásnu srsť psa, ktorá je zanedbaná a zamotaná.

Česanie a kefovanie psíkov:

 • Prevzdušňuje srsť, pomáha jej rásť zdravo a silno a odstraňuje odumreté chlpy.
 • Zabezpečuje, aby koža Vášho psa mohla dýchať, a zabraňuje prílišnému masteniu srsti. Príliš veľa tuku môže upchať póry a spôsobiť podráždenie a rôzne kožné problémy.
 • Poskytuje príjemnú masáž, ktorá podporuje zdravý krvný obeh.

TIP: Najlepšia starostlivosť o Vášho domáceho maznáčika je pomocou hrebeňa na dlhé chlpy. V súčasnosti existujú nástroje špeciálne navrhnuté pre krátkosrsté a dlhosrsté plemená, ktoré najlepšie vyhovujú potrebám Vášho domáceho maznáčika.

Ďalšie veci, ktoré treba mať na pamäti pri starostlivosti o Vášho psa:

 • Počas pĺznutia sa srsť môže ľahko zamotať, čo môže viesť k ťahaniu kože a vypadávaniu srsti. V extrémnych prípadoch sa na tele psa môžu dokonca vytvoriť rany.
 • Dlhosrstý pes môže zozbierať aj kliešte a iné parazity, preto je mimoriadne dôležité pravidelne kontrolovať jeho srsť.
 • Strihanie dlhosrstého psa je nevyhnutné, ak mu chlpy visia do očí, pretože to môže viesť k podráždeniu a zápalu očí.

Ak chcete, aby srsť Vášho psa vždy vyzerala čo najlepšie, je dobré mu v pravidelných intervaloch podávať aj lososový olej ako doplnok k strave. Lososový olej je totiž skvelý pre zdravie kože a srsti.

keramická miska pre psov

Keramická miska

K zdravému krmivu pre psov patrí kvalitná keramická miska. Prekvapte Vášho chlpatého kamaráta novou roztomilou keramickou miskou od spoločnosti PetChef, ktorá je ideálnou voľbou tak pre jeho obľúbené pochúťky, ako aj na vodu! Mnoho psíkov trpí alergiou spôsobenou kovovými miskami, preto je pre nich keramická miska tou najlepšou voľbou.

POZRIEM SI

Ako zabezpečiť, aby Váš dlhosrstý pes mal rád starostlivosť o jeho srsť?

Tu je niekoľko tipov, vďaka ktorým bude starostlivosť pre Vášho psa zábavou:

Úprava srsti Vášho domáceho maznáčika je skvelou aktivitou, ktorá Vás spája, a čím pravidelnejšie ju budete vykonávať, tým viac si na ňu Váš domáci miláčik zvykne a stane sa pre Vás oboch upokojujúcim a relaxačným zážitkom.
Vždy si vyberte čas, keď ste obaja uvoľnení, možno po prechádzke, keď pes odpočíva po pohybe!

Najlepšie je, ak si pes na kefovanie zvykne už od útleho veku.
Je dôležité, aby to pre neho bol príjemný zážitok, pochváľte ho a môžete použiť aj odmenu v podobe občerstvenia ako odmeny!

Dlhosrsté Plemená Psov

Aké sú najobľúbenejšie dlhosrsté plemená psov?

Teraz sa pozrime na najobľúbenejšie dlhosrsté psíky, ktoré si podmanili srdcia svojou nádhernou srsťou.

Biele dlhosrsté psy

Samojed

Samojed je majestátne vyzerajúce biele plemeno špica, ktoré patrí medzi najobľúbenejšie stredne veľké dlhosrsté psy.
Od hlavy po päty je biely a má hustú, huňatú srsť, čo nie je náhoda, keďže pochádza zo Sibíri. Tieto silné psy odolné voči chladnému počasiu používali domorodí Samojedi na pasenie sobov, ťahanie saní a lov. Samojed má chvost zahnutý dozadu a hustú srsť okolo krku.

Život so samojedom sa celý rok točí okolo jeho nádhernej srsti. V bežnom prípade dvakrát týždenne, ale v období pĺznutia je potrebné vyčesávať odumreté chlpy denne, aby ich nebolo potrebné zbierať z podlahy alebo pohovky.

Maltézsky psík

Maltézsky psík je jedným z najobľúbenejších malých dlhosrstých psov. Jeho elegantný a vznešený vzhľad zrýchľuje búšenie srdca. Jeho dlhá, hodvábna srsť siaha až po zem. Jeho srsť je bez podsady a vždy biela s niekoľkými žltkastými odleskami okolo hlavy. Napriek dlhej srsti pĺzni veľmi málo, čo z neho robí ideálnu voľbu aj pre ľudí s miernejšími alergiami na psiu srsť.

Pravdepodobne najväčšou výzvou pri chove maltského psíka je pravidelná starostlivosť. Pre toto plemeno je každodenné vyčesávanie naozaj nevyhnutné na odstránenie vypadaných chlpov. Neoplatí sa to zanedbať, pretože srsť psa sa môže stať plsťou, ktorú môže byť neskôr ťažké alebo nemožné rozpliesť.

West highland white teriér

West highland white teriér má dvojvrstvovú srsť. Vrchná srsť je asi 5 cm dlhá, na dotyk mierne hrubá, zatiaľ čo podsada je krátka, mäkká a hodvábna, je veľmi hustá.

Jeho krásna srsť stojí za každodenné česanie a rozčesávanie. Tým sa zabráni zamotaniu vrchnej vrstvy. Podsadu je tiež potrebné každých približne 10 týždňov zastrihnúť, čo je najlepšie prenechať na kozmetický salón alebo kaderníka pre psov.

Kúpanie šampónom alebo mydlom a zastrihávanie srsti westie je potrebné len zriedka. Aj to by ste mali ponechať na odborníka, pretože zle vysušená srsť alebo nevhodný šampón môžu spôsobiť kožné problémy.

Bichon frise

Veľmi obľúbený je aj malý dlhosrstý pes, bichon frise známy aj pod názvom ako bišónik. Z jeho bielej srsti pripomínajúcej cukrovú vatu takmer žiaria jeho obrovské hnedé gombíkové oči. Srsť je hodvábna, vlnitá a kučeravá a často sa prirovnáva k vývrtke alebo k mongolskej koze. Spomína sa aj ako psík do lona s vlnitou srsťou.

Krása srsti bišónika nie je zadarmo. Hustú, zvlnenú srsť je najlepšie kefovať každodenne. Hoci sa môže zdať, že bichon frisé nepĺzni, nie je to pravda. Jedná sa len o to, že väčšina vypadaných chlpov podporuje v podsade podsadu nachádzajúcu sa pod vrchnou srsťou. Bez pravidelnej starostlivosti sa môže ľahko stať matnou a zlepenou. Preto by sa rýchle a menej dôkladné každodenné česanie malo doplniť dôkladným prekefovaním raz týždenne. Strihanie bichon frise je špeciálna veda, ktorú ak nemáte potrebnú rutinu, najlepšie vykoná psí kozmetik. Vďaka správnym zručnostiam môžete svojmu psíkovi vytvoriť dokonalú frizúru, a to až tak, takže môžu na nerozoznanie vyzerať ako živý plyšový pes.

Petchef Domace Jahnacie Krmivo Pre Psov N 1

Zoznámte sa s Domácim jahňacím menu od PetChef!

Idylický život štvornohých kamarátov stále viac ničí nejaký zdravotný problém. Žiaľ, skoro každá choroba súvisí s kvalitou krmiva, ktoré Váš domáci miláčik dostáva.

Spozorujete u Vášho psíka nasledovné príznaky: vypadávanie srsti, škrabanie, neustále hryzenie a olizovanie labiek alebo problémy s pachovými žľazami? V tom prípade si zvoľte naše Domáce jahňacie krmivo!

Starostlivo pripravené ragu obsahuje okrem jahňacieho mäsa aj pohánku, quinou, tekvicu, brokolicu a sladké zemiaky. Vedeli ste, že jahňacie mäso je vynikajúcim zdrojom bielkovín, je ľahko stráviteľné a má hypoalergénny účinok? Je ideálnou voľbou pre tých psíkov, ktorí trpia alergiou na iné zdroje bielkovín. Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny obsiahnuté v jahňacom mäse, prispievajú k znižovaniu alergických príznakov.

Vyrobené výlučne z prírodných surovín, s odporúčaním veterinárneho lekára a naše čerstvo uvarené krmivá Vám doručíme priamo až k Vašim dverám!

Už viac nečakajte a objednajte si nové obľúbené krmivo Vášho psíka teraz!

Objednať

Bichon bolognese

Bolonský bišón – známy aj pod názvom bolonský psík – podobne ako jeho príbuzní, je malý pes a najviac sa podobá na maltézskeho psíka. So svojou vatovou bielou srsťou a veľkými tmavými očami je okamžite očarujúci. Psy majú na hlave dlhšiu srsť.

Toto plemeno psov má hustú srsť, ale našťastie veľmi málo pĺzni. Napriek tomu si vyžaduje niekoľkofázovú každodennú starostlivosť.
Odporúča sa srsť denne česať a kefovať, aby sa odstránila odumretá srsť a zabránilo sa jej zamotávaniu alebo vytvárania plsti.

Bolonským psíkom tiež prospieva kúpeľ každé 3 – 4 týždne, ktorý ich krásnu srsť zbaví všetkých druhov nečistôt. Je dôležité, aby ste vždy používali jemný šampón určený špeciálne pre bielu srsť.
Z času na čas je tiež potrebné zastrihnúť ich srsť profesionálnymi nástrojmi. Keďže dlhé chlpy na ich hlave môžu spôsobovať problémy s očami, je dôležité pravidelne zastrihávať dráždivé chlpy, aby psovi nepadali do očí.

Čierne dlhosrsté psy

Puli

Puli sa pýši dlhými spletenými vlasmi pripomínajúcimi dredy, takže vyzerá oveľa väčší, než je jeho skutočná veľkosť.

Napriek svojmu rastafariánskemu vzhľadu je pudel maďarským ovčiakom. Jeho srsť je hustá, vlnitá alebo kučeravá, ale nikdy nie hodvábna. Jeho podsada je mäkká, vlnená a hustá, čo ho udržiava v teple za každého počasia.

Šteňatá sa nerodia s rasta dredmi. Novorodené šteniatka majú mierne kučeravú srsť, ktorá čoskoro prerastie do huňatej srsti. Dospelá srsť sa vyvinie približne vo veku jedného roka. Môže byť stuhovitá, pletená, plstená, zamotaná alebo hladká.

Približne vo veku štyroch rokov dosahuje srsť až na zem. Šnúry na temene hlavy padajú cez tvár a zakrývajú oči. Niektorí majitelia si tieto odstávajúce chlpy zväzujú, aby zabezpečili svojmu miláčikovi dobrý výhľad.

Bernský salašnícky pes

Hoci je bernský salašnícky pes trojfarebný, v podstate sa zaraďuje medzi čierne dlhosrsté psy. Jeho čierna srsť vyzerá, akoby si váš domáci miláčik obliekol elegantný kabát. Čierne chlpy pokrývajú okrem tela aj krk, hlavu a chvost.

Jeho srsť je rovná, nanajvýš mierne zvlnená. Jeho bujná srsť je mäkká a lesklá a psíkom poskytuje vynikajúcu ochranu pred chladom a snehom. Kvôli hustej srsti toto plemeno nie veľmi dobre znáša horúčavy.

Jeho dlhá, hladká srsť si vyžaduje pravidelnú starostlivosť. Srsť by ste mali kefovať aspoň 2-3-krát týždenne, aby ste zabránili jej zamotávaniu a zachovali jej nádherný lesk. Pri pĺznutí je najlepšie vziať si do ruky kefku a hrebeň každý deň.

Dlhosrstý nemecký ovčiak

Hlavným rozdielom medzi dlhosrstými a štandardnými nemeckými ovčiakmi je dlhá srsť tých skôr spomenutých.

Štandardné nemecké ovčiaky sú zvyčajne stredne- až krátkosrsté, dlhosrsté psy sú oveľa zriedkavejšie, pretože dlhosrstý gén je recesívny. Na rozdiel od svojich krátkosrstých bratov a sestier, ktoré majú hustú dvojitú srsť, majú dlhosrsté nemecké ovčiaky jednovrstvovú srsť, ktorá sa považuje za “genetickú vadu” a preto ich Americký kynologický klub neuznáva.

Ich srsť potrebuje pravidelnú starostlivosť. Ich dlhú srsť sa odporúča denne česať, aby sa nezamotávala.

Čau-čau

Čau-čau sa často označuje ako “leví pes”, ale mnohí ľudia ho nazývajú aj “medvedí pes”, pretože má eleganciu leva, ale aj vzhľad medvedíka. Čierna dlhosrstá odroda je naozaj výnimočná.

Psy sa vyznačujú veľmi hustou, mäkkou a vlnitou podsadou pod bujnou vonkajšou srsťou. Na hlave a krku je srsť hustejšia a tvorí volán alebo hrivu. Jeho chvost je tiež pokrytý značným množstvom srsti.

Krásna srsť čau-čau si vyžaduje starostlivosť. Na jednej strane je dôležité kefovať ju aspoň trikrát týždenne, aby sa nezamotávala, a na druhej strane, aby sa chlpy nelepili na oblečenie a nábytok. Osobitnú pozornosť by ste mali venovať tejto problematike počas obdobia pĺznutia.

Zlatý retríver

Nádherná srsť zlatého retrívera je väčšinou rovná, niekedy vlnitá. Má hustú podsadu, ktorá poskytuje dostatočnú ochranu aj vo veľmi extrémnych, chladných a vlhkých poveternostných podmienkach.

Jeho srsť vypadáva najmä v období jarného a jesenného obdobia pĺznutia, ale je dôležité venovať jej starostlivosť počas celého roka. Pravidelné kefovanie jeho srsti je nevyhnutné. Zabránite tak nielen vytváraniu hŕč, ale aj minimalizujete množstvo srsti, ktoré zostanú vo vašej domácnosti.

Napriek tomu, že sa často váľa v kalužiach, nemusí sa často kúpať, pretože blato z jeho srsti vypadáva. Niekoľkokrát do roka je postačujúco dosť. Vtedy používajte šampón pre psy bez umelých prísad!

Pomoranský trpasličí špic

Pomoranský je najmenší člen rodiny špicov. Jeho klenotom je hustá, dvojvrstvová srsť a golier, ktorý pripomína leví hrivu a ktorý je veľmi klamlivý: naznačuje oveľa väčšie rozmery tela ako je to v skutočnosti. Na krku a hrudi nosí luxusné volániky. Na prvý pohľad sa môže zdať, že starostlivosť o jeho srsť je náročná, ale v skutočnosti ju stačí sa o ňu pravidelne sa starať.

Hustú srsť je účelné dôkladne kefovať každý deň, najmenej však dvakrát týždenne, proti smeru rastu. Odstráňte aj chumáče srsti zo spodnej časti nôh a okolo hrude, pretože ich srsť sa, bohužiaľ, ľahko zamotáva.

Shetlandský ovčiak

Shetlandský ovčiak – sheltie, trpasličí ovčiak, miniatúrny škótsky ovčiak – je plemeno psa prestížne s ušľachtilými rysmi a hustou hrivou.

Má dvojvrstvovú srsť: vrchná srsť je dlhšia a hrubšia na dotyk a spodná srsť je hustá a mäkká a poskytuje dobrú ochranu v chlade.

Hustú srsť je vhodné aspoň dvakrát týždenne dôkladne vyčesať proti smeru rastu, ako aj treba venovať osobitnú pozornosť jemným chlpom za ušami, ktoré majú tendenciu sa zamotávať.

Počas obdobia pĺznutia potrebuje sheltie extra kefovanie. Psy a sterilizované suky zvyčajne pĺznia raz ročne, zatiaľ čo nekastrované samice dvakrát ročne.

Hrubšia vonkajšia srsť a mäkká podsada zachytávajú nečistoty a odpudzujú vodu, preto by sa šeltie mali kúpať len vtedy, keď sú veľmi špinavé.

Výber maškŕt

Výber žuvacích pochúťok

Motivácia a odmeňovanie Vášho psíka je dôležitou súčasťou Vášho každodenného vzťahu a k tomu je dobré, ak máte pri sebe vždy zopár extra chutných, super zdravých pochúťok.

Je dôležité, aby maškrta za odmenu mala nízky obsah sacharidov a neobsahovala žiadne umelé prísady ani lepok, ktoré u psov často spôsobujú potravinovú intoleranciu alebo alergiu.

Vynikajúcou voľbou na odmeňovanie Vášho psíka môžu byť super chutné maškrty z islandskej tresky, maškrty z kože sumca atlantického a maškrty z kože islandskej tresky, ktoré vyrábame procesom sušenia mrazom.

Tieto žuvacie pochúťky na prírodnej báze a bohaté na živiny Vám môžu byť veľkou pomocou pri odstraňovaní zubného povlaku medzi dvoma čisteniami zubov. Okrem fantastickej chuti poskytujú intenzívny a dlhotrvajúci zážitok zo žuvania, takže upútajú aj pozornosť Vášho domáceho miláčika. Pri každodennej konzumácii sa môže vytvárať menej hnedého povlaku a zubného kameňa, vďaka čomu zmizne aj nepríjemný zápach z úst psíka.

Už viac nečakajte a objednajte si nové obľúbené žuvacie pochúťky Vášho psíka teraz!

Objednať

Briard

Dlhá, bujná, mierne zvlnená srsť stredne veľkého ovčiaka z kraja Brie mu dodáva veľmi elegantný vzhľad. Spodná srsť briardov je pomerne ľahká, ale napriek tomu poskytuje vynikajúcu ochranu aj v chladnejšom počasí.

Má charakteristické dlhé fúzy a bradu, ako aj výrazné obočie, ktoré tomuto plemenu dodávajú skutočne jedinečný vzhľad. Má tiež dlhú srsť na ušiach a chvoste.

Je veľmi dôležité pravidelne sa starať o srsť, pretože podsada má tendenciu ľahko sa zhlukovať. Každé dva dni je potrebné srsť dôkladne vyčesať, aby sa odstránili odumreté chlpy a nečistoty.

Pri starostlivosti o psa dbajte na to, aby ste na kúpanie nepoužívali šampón, pretože jeho srsť bude veľmi jemná, čo nie je dobré!

Leonberger

Leonberger je majestátne plemeno pripomínajúce leva. Jeho dlhá srsť, krk a postoj zaslúžene pripomínajú kráľa džungle.

Má veľmi hustú podsadu, ale napriek tomu dlhé chlpy pekne zvýrazňujú línie jeho tela. Leonberger má hustú srsť na predných a zadných nohách, ako aj na chvoste.

Udržiavanie zmluvy v kondícii kráľa môže trvať dlho. Jeho dlhú, hustú srsť treba denne česať.

Recepty veterinara - MVDr. Jozefa Vargu

Spoznajte PetChef!

Naše krmivá pre psov varíme z prírodných a čerstvých surovín vhodných na ľudskú spotrebu. V porovnaní s tradičnými krmivami sa v našich varených krmivách zachováva omnoho väčší podiel zdraviu prospešných živín a vitamínov vďaka procesu pomalého varenia.

Psy jedia naše krmivá s veľkou chuťou a potešením. Už počas prvého týždňa môžeme pozorovať pozitívne zmeny v ich celkovom telesnom a zdravotnom stave: viac energie, zmiernenie príznakov alergií, lepšie trávenie, lesklejšia srsť a zdravá telesná hmotnosť.

 • Recepty, ktoré sú vhodné aj pre psov so špeciálnymi stravovacími potrebami, zostavil veterinár MVDr. Jozefa Vargu. Nájdete u nás rôzne druhy varených krmív, ako napríklad hypoalergénne krmivo, krmivo šetriace pečeň a obličky, energizujúce krmivo a krmivo pre psov s citlivým žalúdkom.
 • Bez použitia konzervačných látok a prísad
 • Mimoriadne jednoduchá objednávka a doručenie
 • Náš zákaznícky servis je dostupný telefonicky, radi Vám poradíme s akoukoľvek otázkou

V prípade, že ako náš nový zákazník pri vyskúšaní prvého Ochutnávkového balíčka zistíte, že Vášmu psíkovi naše krmivá z nejakého dôvodu nechutia, v rámci našej Záruky čistého taniera Vám vrátime plnú cenu výrobku! Pre uplatnenie nároku na vrátenie peňazí, prosíme, vyplňte formulár na našej webovej stránke a naši zamestnanci zákazníckeho servisu Vás budú čoskoro kontaktovať! Naša Záruka čistého taniera platí iba pre prvý Ochutnávkový balíček výlučne pre nového zákazníka. Vrátenie peňazí sa nevzťahuje na náklady spojené s dopravou a iné poplatky.

Jozsi Doboz Badge New Small 1

Spoznajte PetChef!

Naše krmivá pre psov varíme z prírodných a čerstvých surovín vhodných na ľudskú spotrebu. V porovnaní s tradičnými krmivami sa v našich varených krmivách zachováva omnoho väčší podiel zdraviu prospešných živín a vitamínov vďaka procesu pomalého varenia.

Psy jedia naše krmivá s veľkou chuťou a potešením. Už počas prvého týždňa môžeme pozorovať pozitívne zmeny v ich celkovom telesnom a zdravotnom stave: viac energie, zmiernenie príznakov alergií, lepšie trávenie, lesklejšia srsť a zdravá telesná hmotnosť.

 • Recepty, ktoré sú vhodné aj pre psov so špeciálnymi stravovacími potrebami, zostavil veterinár MVDr. Jozefa Vargu. Nájdete u nás rôzne druhy varených krmív, ako napríklad hypoalergénne krmivo, krmivo šetriace pečeň a obličky, energizujúce krmivo a krmivo pre psov s citlivým žalúdkom.
 • Bez použitia konzervačných látok a prísad
 • Mimoriadne jednoduchá objednávka a doručenie
 • Náš zákaznícky servis je dostupný telefonicky, radi Vám poradíme s akoukoľvek otázkou

V prípade, že ako náš nový zákazník pri vyskúšaní prvého Ochutnávkového balíčka zistíte, že Vášmu psíkovi naše krmivá z nejakého dôvodu nechutia, v rámci našej Záruky čistého taniera Vám vrátime plnú cenu výrobku! Pre uplatnenie nároku na vrátenie peňazí, prosíme, vyplňte formulár na našej webovej stránke a naši zamestnanci zákazníckeho servisu Vás budú čoskoro kontaktovať! Naša Záruka čistého taniera platí iba pre prvý Ochutnávkový balíček výlučne pre nového zákazníka. Vrátenie peňazí sa nevzťahuje na náklady spojené s dopravou a iné poplatky.

Krmivá pre psov

Farmárske hovädzie

Od  16,49 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Hodové morčacie

Od  14,19 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Slávnostné bravčové

Od  14,19 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Domáce jahňacie

Od  16,99 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Lesné králičie

Od  16,99 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Nebeské klokanie

Od  19,99 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Atlantické lososové

Od  16,99 / týždenná porcia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *