Prečo sa pes trasie? Fyzické príčiny trasenia u psa

Prečo sa môj pes trasie? Čo spôsobuje, že sa nohy, hlava a telo psa trasú? Toto sú často kladené otázky, a odpovedí môže byť veľa. Triaška psa môže mať mnohé príčiny.

Triaška psa môže byť prirodzenou reakciou na teplotu, no v pozadí triašky psa môžu byť aj vážnejšie dôvody, choroby, horúčka či bolesť.

V tomto článku si zhrnieme hlavné príčiny, okrem fyzikálnych faktorov a chorôb sa budeme venovať aj kŕmeniu psa.

Triaška psa môže byť sprevádzaná množstvom ochorení a príznakov

Medzi príznakmi chorôb a zdravotných ťažkostí postihujúcich psov sa často stretávame s trasením. Pozrime sa na niektoré možné príčiny.

keramická miska pre psov

Keramická miska

K zdravému krmivu pre psov patrí kvalitná keramická miska. Prekvapte Vášho chlpatého kamaráta novou roztomilou keramickou miskou od spoločnosti PetChef, ktorá je ideálnou voľbou tak pre jeho obľúbené pochúťky, ako aj na vodu! Mnoho psíkov trpí alergiou spôsobenou kovovými miskami, preto je pre nich keramická miska tou najlepšou voľbou.

POZRIEM SI

Nízka hladina vápnika v krvi

Vápnik zohráva dôležitú úlohu vo funkcii svalov, jedným zo znakov nedostatku vápnika u psov je triaška. Nízka hladina vápnika sa môže vyvinúť predovšetkým u psov väčších plemien, ktoré ešte dojčia šteniatka, ale nielen u nich. Pri závažnejších príznakoch, napr. svalové zášklby či nechutenstvo, sa odporúča vyhľadať veterinára.

Bolesť

Bolesť je veľmi častou príčinou, prečo sa pes trasie. V pozadí môžu byť často bolesti brucha alebo kĺbov či chrbtice. Bolesť môže spôsobiť aj nehoda alebo iné zranenie, v dôsledku čoho sa telo psa trasie.

Horúčka

Horúčku, teda telesnú teplotu vyššiu ako 39,7 stupňov, môže u psov sprevádzať aj triaška, dychčanie a zimnica. Horúčka môže byť príznakom mnohých chorôb. Z krátkodobého hľadiska je v podstate prospešná, pretože bráni nadmernému rozmnožovaniu patogénov. Z dlhodobého hľadiska sa však organizmus psa opotrebováva a oslabuje.

Preco Sa Pes Trasie2

Výber maškŕt

Výber žuvacích pochúťok

Motivácia a odmeňovanie Vášho psíka je dôležitou súčasťou Vášho každodenného vzťahu a k tomu je dobré, ak máte pri sebe vždy zopár extra chutných, super zdravých pochúťok.

Je dôležité, aby maškrta za odmenu mala nízky obsah sacharidov a neobsahovala žiadne umelé prísady ani lepok, ktoré u psov často spôsobujú potravinovú intoleranciu alebo alergiu.

Vynikajúcou voľbou na odmeňovanie Vášho psíka môžu byť super chutné maškrty z islandskej tresky, maškrty z kože sumca atlantického a maškrty z kože islandskej tresky, ktoré vyrábame procesom sušenia mrazom.

Tieto žuvacie pochúťky na prírodnej báze a bohaté na živiny Vám môžu byť veľkou pomocou pri odstraňovaní zubného povlaku medzi dvoma čisteniami zubov. Okrem fantastickej chuti poskytujú intenzívny a dlhotrvajúci zážitok zo žuvania, takže upútajú aj pozornosť Vášho domáceho miláčika. Pri každodennej konzumácii sa môže vytvárať menej hnedého povlaku a zubného kameňa, vďaka čomu zmizne aj nepríjemný zápach z úst psíka.

Už viac nečakajte a objednajte si nové obľúbené žuvacie pochúťky Vášho psíka teraz!

Objednať

Nevoľnosť

Nevoľnosť je u psov často sprevádzaná triaškou. Zvracanie môže byť príznakom mnohých chorôb, ale môže sa vyskytnúť aj z iných dôvodov. Napríklad pri konzumácii ťažkého, koreneného, ​​mastného jedla, ktoré nie je pre psov ideálne – alebo ak sa pes jednoducho prejedá. Často sa vyskytuje počas cestovania autom a tento vedľajší účinok majú aj niektoré lieky.

Poruchy funkcií obličiek

Trasenie u psa môže tiež naznačovať vážne problémy s obličkami. Jednou z takýchto chorôb je chronické zlyhanie obličiek. Ide o chronické ochorenie obličiek, ktorého podstatou je, že obličky nedokážu trvalo plniť svoje úlohy. Je to zákerné ochorenie, pretože vážne príznaky sa môžu prejaviť až vtedy, keď je poškodených približne 75% tkanív obličiek.

Liečba chronického zlyhania obličiek by sa mala brať veľmi vážne. Zahŕňa liekovú terapiu popri správnom kŕmení, a treba sa vyhýbať liekom poškodzujúcich obličky.

Okrem detoxikácie organizmu sa obličky podieľajú aj na tvorbe niektorých kľúčových hormónov. Pri Hypoadrenokorticismuse (Addisonova choroba) nadobličky neprodukujú dostatok kortikosteroidných hormónov. Mnohé z príznakov Addisonovej choroby sú rovnaké ako príznaky chronického zlyhania obličiek (napr. vracanie, hnačka, strata chuti do jedla, malátnosť). Neliečená choroba môže časom spôsobiť tzv. Addisonovu krízu, ktorá je pre psa život ohrozujúca.

Triaška psa a stravovanie

Z doterajších informácií je zrejmé, že môže existovať veľa dôvodov, prečo sa pes trasie. Vyvážená strava je nevyhnutná na prevenciu chorôb, ktoré spôsobujú triašku. Čerstvo uvarené krmivo PetChef, vyrobené z prémiových surovín vhodných aj na ľudskú konzumáciu, je bohaté na živiny potrebné na udržanie zdravia psov. Recepty zostavené pomocou veterinára MVDr. Jozefa Vargu sú z každého hľadiska optimalizované pre tráviaci systém psov.

Vhodná strava je obzvlášť dôležitá pri liečbe porúch obličiek, ktoré sú základnou príčinou triašky. Základným pilierom môže byť krmivo pre psov PetChef Lesná Králičia Zmes, ktoré sme vyvinuli špeciálne pre psov s ochorením pečene a obličiek. Znížený obsah bielkovín je ideálny pre psov trpiacich obličkovými problémami. Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny nachádzajúce sa vo veľkom množstve v chia semienkach majú protizápalový účinok.

Na kompenzáciu nízkej hladiny vápnika sa špeciálne odporúča strava bohatá na vápnik. Všetky krmivá PetChef obsahujú tento minerál, ale PetChef Domáca Jahňacia Zmes a brokolica v krmive sú obzvlášť bohaté na vápnik. Obsah vápnika v brokolici je 113 mg na 100 gramov. Organický vápnik nachádzajúci sa v zelenine dokáže organizmus zvierat využiť s vynikajúcou účinnosťou.

Ďalším krmivom PetChef, ktoré odporúčame pre psov s epilepsiou, je Lesná Králičia Zmes. Toto krmivo je bohaté na omega-3 mastné kyseliny. Tekvica, sladké zemiaky a čučoriedky v krmive dodajú potrebné množstvo vitamínu C. Krmivo Lesná Králičia Zmes má navyše znížený obsah bielkovín, preto chráni pečeň a obličky. Keďže ochorenia týchto orgánov sú rizikovými faktormi epilepsie, krmivo Lesná Králičia Zmes môže tiež pomôcť predchádzať vzniku tohto ochorenia.

Dôležité je poznamenať, že tieto informácie by nemali nahrádzať veterinárnu diagnózu a v žiadnom prípade nenahrádzajú liečbu. Strava domáceho miláčika s epilepsiou by mala byť vždy zostavená v súlade s radami veterinárneho lekára.

Ak je triaška spôsobená horúčkou alebo nevoľnosťou, prémiové krmivo pre psov PetChef Hodová Morčacia Zmes a Slávnostná Bravčová Zmes S je dokonalým prvkom šetrnej stravy, ktorá dopĺňa následné zotavenie. V takýchto prípadoch sa oplatí podávať psovi okrem dostatku tekutín aj ľahké, ľahko stráviteľné, šetrné krmivo. Zabezpečiť mu stravu, ktorá je bohatá na živiny a zároveň je aj chutná.

Stravu a detaily kŕmenia chorého alebo zotavujúceho sa psa je dôležité vždy konzultovať s veterinárnym lekárom, ktorý psa ošetruje.

Ďalšie choroby, ktoré môžu spôsobiť triašku u psa

Petchef Lesne Kralicie Krmivo Pre Psov N 1

Zoznámte sa s Lesným králičím menu od PetChef!

Idylický život štvornohých kamarátov stále viac ničí nejaký zdravotný problém, ktorý väčšinou súvisí s kvalitou krmiva, ktoré sa dostáva do misky Vášho domáceho miláčika.

Trpí Váš psík ochorením pečene a obličiek, problémami s pankreasom, ide o staršieho psíka, je alergický alebo má cukrovku? V tom prípade si zvoľte naše Lesné králičie krmivo!

Starostlivo pripravené monoproteínové ragu obsahuje okrem králičieho mäsa aj kukuričnú krupicu, chia semienka, sladké zemiaky, tekvicu a čerstvé lesné čučoriedky. Naše Lesné králičie krmivo má tiež hypoalergénny účinok, takže je ideálne pre tých psíkov, ktorí trpia alergiou na iné zdroje bielkovín. Znížený obsah bielkovín podporuje filtračnú funkciu obličiek, preto ho vyslovene odporúčame pre psov trpiacich ochorením pečene alebo obličiek.

Vyrobené výlučne z prírodných surovín, s odporúčaním veterinárneho lekára a naše čerstvo uvarené krmivá Vám doručíme priamo až k Vašim dverám!

Už viac nečakajte a objednajte si nové obľúbené krmivo Vášho psíka teraz!

Objednať

Nízka hladina cukru v krvi

Ak hladina cukru v krvi klesne, môže sa súčasne objaviť triaška a dýchavičnosť. Tento stav sa môže vyskytnúť nielen u psov s cukrovkou, ale aj u zdravých, najmä menších plemien. Ich zásoby sa vyčerpajú rýchlejšie, pri vynechaní jedla alebo pri vykonávaní činnosti, ktorá si vyžaduje viac úsilia ako zvyčajne, môže klesnúť úroveň ich cukru v krvi. Okrem chvenia, triašky a dýchavičnosti sa môže objaviť slabosť, no v niektorých prípadoch aj strata chuti do jedla. V závažných prípadoch môže byť chvenie a dýchavičnosť dokonca príznakom hypoglykemického záchvatu.

Vzniku nízkej hladiny cukru v krvi možno predísť kŕmením zvieraťa dvakrát denne, v prípade šteniat dokonca trikrát. Po intenzívnom pohybe, dlhšej prechádzke, behu atď. by mal pes aspoň pol hodinu odpočívať a následne by ste mu mali podať krmivo.

V závažných prípadoch sa samozrejme poraďte s veterinárnym lekárom – platí to v prípade všetkých chorôb a ťažkostí.

Problémy so srdcom, poruchy krvného obehu

Triaška u psa môže byť spôsobená aj srdcovými problémami alebo poruchami krvného obehu, najmä v prípade triašky u staršieho psa. Okrem kolísania krvného tlaku môže byť medzi príčinami aj starnutie srdcového svalu a srdcových chlopní. Ale aj zväčšenie srdca môže spôsobiť aj takéto príznaky.

Psinka

Ochorenie vírusového pôvodu, šíriace sa kvapôčkovou infekciou, ktoré má okrem triašky a chvenia aj ďalšie príznaky:

 • výtok z očí a nosa,
 • horúčka,
 • zápal oka (konjunktivitída),
 • kašeľ,
 • zvracanie,
 • hnačka,
 • strata chuti do jedla,
 • letargia.

V minulosti kvôli psinke uhynulo mnoho psov, našťastie je už v súčasnosti dostupné očkovanie, ktoré predstavuje účinnú ochranu. Pri absencii očkovania sa môže pes nakaziť. Keďže choroba môže napadnúť tráviaci a dýchací systém a dokonca aj nervový systém, v prípade podozrenia okamžite vyhľadajte veterinárneho lekára.

Svalová slabosť

Triaška u starých psov je rovnako prirodzená ako u ľudí. Obzvlášť bežné je, že sa v starobe psovi trasú zadné nohy. Slabosť zadných nôh psa môže byť spôsobená poruchou prenosu nervových vzruchov alebo tlakom na nervové dráhy. Starí psi sa preto môžu ťažko pohybovať, už nie sú schopní robiť také dlhé prechádzky ako predtým.

Petchef Domace Jahnacie Krmivo Pre Psov N 1

Zoznámte sa s Domácim jahňacím menu od PetChef!

Idylický život štvornohých kamarátov stále viac ničí nejaký zdravotný problém. Žiaľ, skoro každá choroba súvisí s kvalitou krmiva, ktoré Váš domáci miláčik dostáva.

Spozorujete u Vášho psíka nasledovné príznaky: vypadávanie srsti, škrabanie, neustále hryzenie a olizovanie labiek alebo problémy s pachovými žľazami? V tom prípade si zvoľte naše Domáce jahňacie krmivo!

Starostlivo pripravené ragu obsahuje okrem jahňacieho mäsa aj pohánku, quinou, tekvicu, brokolicu a sladké zemiaky. Vedeli ste, že jahňacie mäso je vynikajúcim zdrojom bielkovín, je ľahko stráviteľné a má hypoalergénny účinok? Je ideálnou voľbou pre tých psíkov, ktorí trpia alergiou na iné zdroje bielkovín. Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny obsiahnuté v jahňacom mäse, prispievajú k znižovaniu alergických príznakov.

Vyrobené výlučne z prírodných surovín, s odporúčaním veterinárneho lekára a naše čerstvo uvarené krmivá Vám doručíme priamo až k Vašim dverám!

Už viac nečakajte a objednajte si nové obľúbené krmivo Vášho psíka teraz!

Objednať

Prečo sa pes trasie? Pretože je mu zima – alebo je mu horúco

Rovnako ako u ľudí, aj u psov môže mať triaška najzákladnejší dôvod. tj. že je zvieraťu zima. Ide o prirodzenú reakciu, keď je vonkajšia teplota oveľa nižšia ako ideálna teplota pre psa (pribl. izbová teplota). V tomto prípade organizmus mobilizuje svoje vnútorné zásoby a pomocou triašky produkuje teplo.

V nasledujúcich prípadoch sa triaška v dôsledku chladu objavuje skôr/intenzívnejšie:

 • u psov menšieho vzrastu,
 • u krátkosrstých psov,
 • u psov s tenšou vrstvou tuku a tenšou kožou (napr. chrt),

Telo správne kŕmeného, zdravého psa je odolnejšie voči chladu. Dôležité je, aby bol pelech psa teplý aj v zime, dostatočne vystlaný vankúšmi a prikrývkami. Menším, krátkosrstým plemenám, ktorým je častejšie zima sa oplatí počas zimných prechádzok obliecť sveter alebo oblečenie pre psa – najmä ak je zima intenzívnejšia.

Preco Sa Pes Trasie5

Zaujímavé je, že v letných horúčavách sa pes dokáže pred úpalom chrániť triaškou a rýchlym dýchaním. V takýchto prípadoch dbajte na to, aby sa mohol pes schovať do tieňa a ak je prehriaty, okamžite ho preneste na tienisté miesto a dajte mu studenú (nie však príliš studenú) vodu.

Ako príčiny triašky u psa možno považovať aj mnohé iné choroby, ťažkosti a stavy, napr. otravy, epilepsia a pod. Okrem nich existuje aj široká škála emocionálnych dôvodov, ako je vzrušenie, získanie pozornosti majiteľa, úzkosť, strach a podobne.

Recepty veterinara - MVDr. Jozefa Vargu

Spoznajte PetChef!

Naše krmivá pre psov varíme z prírodných a čerstvých surovín vhodných na ľudskú spotrebu. V porovnaní s tradičnými krmivami sa v našich varených krmivách zachováva omnoho väčší podiel zdraviu prospešných živín a vitamínov vďaka procesu pomalého varenia.

Psy jedia naše krmivá s veľkou chuťou a potešením. Už počas prvého týždňa môžeme pozorovať pozitívne zmeny v ich celkovom telesnom a zdravotnom stave: viac energie, zmiernenie príznakov alergií, lepšie trávenie, lesklejšia srsť a zdravá telesná hmotnosť.

 • Recepty, ktoré sú vhodné aj pre psov so špeciálnymi stravovacími potrebami, zostavil veterinár MVDr. Jozefa Vargu. Nájdete u nás rôzne druhy varených krmív, ako napríklad hypoalergénne krmivo, krmivo šetriace pečeň a obličky, energizujúce krmivo a krmivo pre psov s citlivým žalúdkom.
 • Bez použitia konzervačných látok a prísad
 • Mimoriadne jednoduchá objednávka a doručenie
 • Náš zákaznícky servis je dostupný telefonicky, radi Vám poradíme s akoukoľvek otázkou

V prípade, že ako náš nový zákazník pri vyskúšaní prvého Ochutnávkového balíčka zistíte, že Vášmu psíkovi naše krmivá z nejakého dôvodu nechutia, v rámci našej Záruky čistého taniera Vám vrátime plnú cenu výrobku! Pre uplatnenie nároku na vrátenie peňazí, prosíme, vyplňte formulár na našej webovej stránke a naši zamestnanci zákazníckeho servisu Vás budú čoskoro kontaktovať! Naša Záruka čistého taniera platí iba pre prvý Ochutnávkový balíček výlučne pre nového zákazníka. Vrátenie peňazí sa nevzťahuje na náklady spojené s dopravou a iné poplatky.

Jozsi Doboz Badge New Small 1

Spoznajte PetChef!

Naše krmivá pre psov varíme z prírodných a čerstvých surovín vhodných na ľudskú spotrebu. V porovnaní s tradičnými krmivami sa v našich varených krmivách zachováva omnoho väčší podiel zdraviu prospešných živín a vitamínov vďaka procesu pomalého varenia.

Psy jedia naše krmivá s veľkou chuťou a potešením. Už počas prvého týždňa môžeme pozorovať pozitívne zmeny v ich celkovom telesnom a zdravotnom stave: viac energie, zmiernenie príznakov alergií, lepšie trávenie, lesklejšia srsť a zdravá telesná hmotnosť.

 • Recepty, ktoré sú vhodné aj pre psov so špeciálnymi stravovacími potrebami, zostavil veterinár MVDr. Jozefa Vargu. Nájdete u nás rôzne druhy varených krmív, ako napríklad hypoalergénne krmivo, krmivo šetriace pečeň a obličky, energizujúce krmivo a krmivo pre psov s citlivým žalúdkom.
 • Bez použitia konzervačných látok a prísad
 • Mimoriadne jednoduchá objednávka a doručenie
 • Náš zákaznícky servis je dostupný telefonicky, radi Vám poradíme s akoukoľvek otázkou

V prípade, že ako náš nový zákazník pri vyskúšaní prvého Ochutnávkového balíčka zistíte, že Vášmu psíkovi naše krmivá z nejakého dôvodu nechutia, v rámci našej Záruky čistého taniera Vám vrátime plnú cenu výrobku! Pre uplatnenie nároku na vrátenie peňazí, prosíme, vyplňte formulár na našej webovej stránke a naši zamestnanci zákazníckeho servisu Vás budú čoskoro kontaktovať! Naša Záruka čistého taniera platí iba pre prvý Ochutnávkový balíček výlučne pre nového zákazníka. Vrátenie peňazí sa nevzťahuje na náklady spojené s dopravou a iné poplatky.

Krmivá pre psov

Farmárske hovädzie

Od  16,49 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Hodové morčacie

Od  14,19 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Slávnostné bravčové

Od  14,19 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Domáce jahňacie

Od  16,99 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Lesné králičie

Od  16,99 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Nebeské klokanie

Od  19,99 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Atlantické lososové

Od  16,99 / týždenná porcia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *