Existuje mnoho foriem črevných ochorení u psov, ale jedno majú spoločné: mali by ste čo najskôr navštíviť veterinára so svojím štvornohým miláčikom. Či už ide o črevný zápal, črevnú nepriechodnosť alebo črevné skrútenie, život zvieraťa často závisí od rýchlosti majiteľa. K tomu je však nevyhnutné poznať príznaky a včas rozpoznať problém.V tomto článku sme zozbierali všetky informácie, ktoré potrebujete vedieť o črevných ochoreniach.

Zápal čriev u psov

Črevný zápal u psov môže mať množstvo príčin. Aké môžu byť príčiny zápalu čriev u psov?

 • Vírusová infekcia, ako je parvovírus alebo koronavírus
 • Bakteriálna alebo plesňová infekcia
 • Parazity, červy
 • Toxíny, ktoré vstupujú do tela psa z chemikálií
 • Lieky, ktoré dráždia črevnú sliznicu
 • Pokazené jedlo

Výber maškŕt

Výber žuvacích pochúťok

Motivácia a odmeňovanie Vášho psíka je dôležitou súčasťou Vášho každodenného vzťahu a k tomu je dobré, ak máte pri sebe vždy zopár extra chutných, super zdravých pochúťok.

Je dôležité, aby maškrta za odmenu mala nízky obsah sacharidov a neobsahovala žiadne umelé prísady ani lepok, ktoré u psov často spôsobujú potravinovú intoleranciu alebo alergiu.

Vynikajúcou voľbou na odmeňovanie Vášho psíka môžu byť super chutné maškrty z islandskej tresky, maškrty z kože sumca atlantického a maškrty z kože islandskej tresky, ktoré vyrábame procesom sušenia mrazom.

Tieto žuvacie pochúťky na prírodnej báze a bohaté na živiny Vám môžu byť veľkou pomocou pri odstraňovaní zubného povlaku medzi dvoma čisteniami zubov. Okrem fantastickej chuti poskytujú intenzívny a dlhotrvajúci zážitok zo žuvania, takže upútajú aj pozornosť Vášho domáceho miláčika. Pri každodennej konzumácii sa môže vytvárať menej hnedého povlaku a zubného kameňa, vďaka čomu zmizne aj nepríjemný zápach z úst psíka.

Už viac nečakajte a objednajte si nové obľúbené žuvacie pochúťky Vášho psíka teraz!

Objednať

Gastroenteritída u psov

Rozlišujeme akútnu a chronickú formu gastroenteritídy u psov. V prípade konzumácie pokazeného jedla môžu toxíny vznikajúce pri trávení spôsobiť gastroenteritídu, ktorá je zvyčajne sprevádzaná len akútnou hnačkou, ale rýchlo sa vylieči pôstom a správnou stravou.

Akútny a chronický zápal čriev

V závislosti od intenzity, akútny zápal čriev môže byť mimoriadne nebezpečný, dokonca už v krátkom čase môže dôjsť k vážnemu zhoršeniu a životu nebezpečnému stavu.

Chronický zápal čriev je pomerne zriedkavý, príznaky sú miernejšie a zvyčajne ho spôsobujú črevné červy. Symptómy sú: zvracanie po jedle a miernejšie hnačky.

Príznaky zápalu čriev u psov:

Ak spozorujete nasledujúce príznaky, čo najskôr kontaktujte veterinárneho lekára:

 • Viacnásobná, častá riedka stolica s bolestivým namáhaním, prípadne krvácaním
 • Zvracanie
 • Citlivosť na tlak brušnej steny
 • Pes hrbí chrbát
 • Bezmocnosť
 • Horúčka

Torzia2

Ako sa diagnostikuje zápal čriev?

Diagnóza ochorenia sa stanovuje predovšetkým na základe symptómov a fyzikálneho vyšetrenia, no môže byť potrebné aj vyšetrenie stolice. V niektorých prípadoch sa odporúča aj ultrazvukové vyšetrenie brucha.

Petchef Hodove Morcacie Krmivo Pre Psov N 1

Zoznámte sa s Hodovým morčacím menu od PetChef!

Idylický život štvornohých kamarátov stále viac ničí nejaký zdravotný problém, ktorý väčšinou súvisí s kvalitou krmiva, ktoré sa dostáva do misky Vášho domáceho miláčika.

Má Váš psík nadváhu, sklon k obezite, citlivé trávenie alebo cukrovku? V tom prípade si zvoľte naše Hodové morčacie krmivo!

Starostlivo pripravené monoproteínové ragu obsahuje okrem morčacieho mäsa aj hnedú ryžu, mrkvu, zelený hrášok, sladké zemiaky a chia semienka. Naše Hodové morčacie krmivo je vďaka nízkemu obsahu tuku a ľahko stráviteľným sacharidom vynikajúcou voľbou pre tých psíkov, ktorí ľahko priberajú na váhe.

Vyrobené výlučne z prírodných surovín, s odporúčaním veterinárneho lekára a naše čerstvo uvarené krmivá Vám doručíme priamo až k Vašim dverám!

Už viac nečakajte a objednajte si nové obľúbené krmivo Vášho psíka teraz!

Objednať

Liečba zápalu čriev u psov

Zápal čriev u psov sa najskôr lieči pôstom a prípravkami, ktoré majú vplyv na črevnú stenu. V prípade potreby možno podať antibiotiká a probiotiká na obnovenie črevnej flóry. Ak vášmu miláčikovi hrozí dehydratácia spôsobená hnačkou a vracaním, dostane infúznu liečbu. Strava hrá obrovskú úlohu pri liečbe zápalu čriev u psov.

Zápal čriev u psov sa nedá liečiť bez diéty

Kŕmenie psa trpiaceho zápalom čriev je pre majiteľa často veľkou výzvou. V prvom rade sa treba vyhýbať krmivám s vysokým obsahom tuku a bohatým na vlákninu, pretože môžu ľahko vyvolať zvracanie.

Namiesto toho je potrebné podávať krmivo s vysokým obsahom bielkovín, pripravené s vnútornosťami a obsahujúce ľahko stráviteľné sacharidy. Kŕmenie spracovanými krmivami sa v tomto prípade neodporúča, pretože to viac zaťažuje črevný systém. Odporúča sa podávať čerstvo uvarené krmivo so zložením podľa dohody s veterinárom.

Hodové morčacie krmivo PetChef Hodová Morčacia Zmes zostavil veterinár MVDr. Jozefa Vargu špeciálne pre psov s citlivými črevami. Vyrobené z chudého mäsa morky a pečene, s hnedou ryžou, zeleným hráškom a mrkvou. Obsah tuku je veľmi nízky. Keďže krmivo PetChef je podobné domácemu krmivu, oveľa radšej ho zjedia aj psíkovia bez chuti do jedla.

Dbajte však na to, aby ste pri zápale čriev podávali svojmu miláčikovi menšie množstvo krmiva a častejšie!

Črevná obštrukcia u psov

Obštrukcia čriev u psov je choroba, ktorej sa obáva každý majiteľ. Ochorenie je zvyčajne spôsobené prehltnutím cudzieho predmetu, ktorý čiastočne alebo úplne blokuje časť čreva. Menej často môže byť jav spôsobený aj výčnelkom črevného nádoru alebo brušnej hernie.

protihltacia miska

Protihltacia silikónová miska

Psíky majú často sklon k hltaniu potravy, čo môže viesť k nadúvaniu a tráviacim problémom. Spoločnosť PetChef teraz ponúka protihltaciu silikónovú misku, ktorá zabraňuje príliš rýchlemu hltaniu potravy Vaším domácim miláčikom a prehĺtaniu prebytočného vzduchu. Miska s vrúbkami, poskytuje Vášmu psíkovi fyzickú aj mentálnu stimuláciu, pretože o každé sústo musí intenzívne "bojovať", čo je skvelý prostriedok na zahnanie nudy. Je tiež skvelým pomocníkom, ak chcete svojho chlpatého kamaráta zamestnať, napríklad počas strihania nechtov alebo úpravy srsti.

Protišmykový silikón zaisťuje stabilitu misky, takže ju neprevrátia ani tí najčipernejší psíkovia. Vyrába sa zo zdravotne nezávadných materiálov a ľahko sa čistí v umývačke riadu.

POZRIEM SI

Príznaky črevnej obštrukcie u psov

Upozorňujeme majiteľov psov, že v prípade nepriechodnosti čriev môže rýchly zásah znamenať prežitie psíka!

Ak má pes úplnú nepriechodnosť čriev, môžete zaznamenať nasledujúce príznaky:

 • Zvracanie: čím bližšie je črevná obštrukcia k žalúdku, tým je intenzívnejšie a častejšie
 • Bolesť brucha, kŕče v bruchu
 • Skľúčenosť
 • Nafúknuté, čoraz plynatejšie črevá
 • Absencia stolice alebo ak je upchatie hrubého čreva, neustále nutkanie na stolicu, neúspešná alebo málo krvavá riedka stolica, stonanie, silenie
 • V prípade obštrukcie tenkého čreva, neustáleho nutkania piť vodu, vracania, nepokoja: pes vyskočí, chodí hore a dole a potom si opäť ľahne
 • Skľúčenosť a neustále sa zhoršujúci stav

V prípade čiastočnej obštrukcie sú príznaky miernejšie, s pomalým chudnutím, menej častým vracaním a riedkou stolicou.

Diagnóza črevnej obštrukcie u psov

Na zistenie nepriechodnosti čriev psa je okrem fyzikálneho vyšetrenia potrebný aj ultrazvuk brucha a röntgen s podaním kontrastnej látky.

Liečba črevnej obštrukcie u psov

Bohužiaľ, črevná obštrukcia sa dá liečiť len chirurgicky, rozrezaním čreva alebo vyrezaním postihnutého úseku čreva. Po operácii je nevyhnutná aj infúzia a následná liečba. Regeneráciu črevného systému možno dlhodobo zabezpečiť podávaním šetrnej stravy.

V tomto prípade veterinár MVDr. Jozefa Vargu odporúča Hodové Morčacie Krmivo alebo Slávnostné Bravčové Krmivo. Obe krmivá dokonale pokrývajú nutričné ​​a vitamínové potreby psa a zároveň chránia poškodený črevný trakt.

Petchef Slavnostne Bravcove Krmivo Pre Psov N 2 (1)

Zoznámte sa so Slávnostným bravčovým menu od PetChef!

Idylický život štvornohých kamarátov stále viac ničí nejaký zdravotný problém, ktorý väčšinou súvisí s kvalitou krmiva, ktoré sa dostáva do misky Vášho domáceho miláčika.

Má Váš psík citlivý žalúdok, je vyberavý, má cukrovku, trpí refluxom alebo žalúdočnou kyselinou? V tom prípade si zvoľte naše Slávnostné bravčové krmivo!?

Starostlivo pripravené monoproteínové ragu obsahuje okrem bravčového mäsa aj pohánku, tekvicu, sladké zemiaky a mrkvu.

U psíkov s citlivým žalúdkom sa môžu objaviť také nepríjemné príznaky, ako nadúvanie, hnačka, občasné zvracanie alebo bolesti žalúdka. Naše Slávnostné bravčové krmivo je vďaka vysokému pomeru zeleniny s protizápalovým účinkom a obsahom antioxidantov, vynikajúcou voľbou pre psíkov s citlivým žalúdkom. Toto krmivo je navyše mimoriadne chutné, takže Váš psík trpiaci nechutenstvom vyprázdni svoju misku až do poslednej kvapky.

Vyrobené výlučne z prírodných surovín, s odporúčaním veterinárneho lekára a naše čerstvo uvarené krmivá Vám doručíme priamo až k Vašim dverám!

Už viac nečakajte a objednajte si nové obľúbené krmivo Vášho psíka teraz!

Objednať

Torzia čriev u psov

Bežne sa skrútenie čriev u psov často zamieňa so skrútením žalúdka u psov, ktoré vzniká najmä v dôsledku náhleho pohybu po kŕmení. Tejto téme sa budeme venovať v samostatnom článku.

Torzia čriev psa je zriedkavý, ale vážny stav, ktorý znamená skrútenie tenkého čreva. V tomto prípade sa tenké črevo ovinie okolo vlastného závesného väziva, čím sa preruší jeho zásobovanie krvou. To môže dokonca viesť k odumretiu postihnutej oblasti. Keďže život ohrozujúci stav môže vzniknúť priebehu niekoľkých hodín, po objavení príznakov neváhajte a okamžite vezmite svojho chorého miláčika k veterinárovi!

Príznaky torzie čriev u psov

 • Náhla bolesť brucha, zvracanie
 • Rýchle zhoršenie stavu
 • Slabosť, skľúčenosť
 • Krvný obeh môže dokonca skolabovať, čoho vonkajším znakom je fialová a suchá sliznica psa

Liečba torzie čriev u psov

Torziu čriev u psov možno odstrániť iba chirurgickou liečbou. Podobne ako pri črevnej obštrukcii je v období po operácii nevyhnutná starostlivá následná liečba, infúzia a starostlivá výživa.

torzia3

Správne kŕmenie je kľúčom k liečbe všetkých ochorení

Bohužiaľ, väčšina krmív pre psov neobsahuje zložky, ktoré náš miláčik potrebuje. Oplatí sa prečítať si náš článok Test krmív pre psov.

MVDr. Jozefa Vargu, ktorý zostavil krmivo pre psov PetChef, použil pri vývoji receptúry aspekty, ktoré sú vhodné na kŕmenie psov, ktorí sú citlivejší, majú tendenciu priberať alebo bojujú s nejakou chorobou. Preto v našej ponuke môžete nájsť krmivo pre psov s citlivým žalúdkom alebo črevami, ako aj pre psov s ochorením obličiek a pečene alebo trpiacich rôznymi alergiami.

A čo je najdôležitejšie: krmivo pre psov od PetChef je nielen šetrné, ale zaručuje aj radosť vášho domáceho maznáčika!

Recepty veterinara - MVDr. Jozefa Vargu

Spoznajte PetChef!

Naše krmivá pre psov varíme z prírodných a čerstvých surovín vhodných na ľudskú spotrebu. V porovnaní s tradičnými krmivami sa v našich varených krmivách zachováva omnoho väčší podiel zdraviu prospešných živín a vitamínov vďaka procesu pomalého varenia.

Psy jedia naše krmivá s veľkou chuťou a potešením. Už počas prvého týždňa môžeme pozorovať pozitívne zmeny v ich celkovom telesnom a zdravotnom stave: viac energie, zmiernenie príznakov alergií, lepšie trávenie, lesklejšia srsť a zdravá telesná hmotnosť.

 • Recepty, ktoré sú vhodné aj pre psov so špeciálnymi stravovacími potrebami, zostavil veterinár MVDr. Jozefa Vargu. Nájdete u nás rôzne druhy varených krmív, ako napríklad hypoalergénne krmivo, krmivo šetriace pečeň a obličky, energizujúce krmivo a krmivo pre psov s citlivým žalúdkom.
 • Bez použitia konzervačných látok a prísad
 • Mimoriadne jednoduchá objednávka a doručenie
 • Náš zákaznícky servis je dostupný telefonicky, radi Vám poradíme s akoukoľvek otázkou

V prípade, že ako náš nový zákazník pri vyskúšaní prvého Ochutnávkového balíčka zistíte, že Vášmu psíkovi naše krmivá z nejakého dôvodu nechutia, v rámci našej Záruky čistého taniera Vám vrátime plnú cenu výrobku! Pre uplatnenie nároku na vrátenie peňazí, prosíme, vyplňte formulár na našej webovej stránke a naši zamestnanci zákazníckeho servisu Vás budú čoskoro kontaktovať! Naša Záruka čistého taniera platí iba pre prvý Ochutnávkový balíček výlučne pre nového zákazníka. Vrátenie peňazí sa nevzťahuje na náklady spojené s dopravou a iné poplatky.

Jozsi Doboz Badge New Small 1

Spoznajte PetChef!

Naše krmivá pre psov varíme z prírodných a čerstvých surovín vhodných na ľudskú spotrebu. V porovnaní s tradičnými krmivami sa v našich varených krmivách zachováva omnoho väčší podiel zdraviu prospešných živín a vitamínov vďaka procesu pomalého varenia.

Psy jedia naše krmivá s veľkou chuťou a potešením. Už počas prvého týždňa môžeme pozorovať pozitívne zmeny v ich celkovom telesnom a zdravotnom stave: viac energie, zmiernenie príznakov alergií, lepšie trávenie, lesklejšia srsť a zdravá telesná hmotnosť.

 • Recepty, ktoré sú vhodné aj pre psov so špeciálnymi stravovacími potrebami, zostavil veterinár MVDr. Jozefa Vargu. Nájdete u nás rôzne druhy varených krmív, ako napríklad hypoalergénne krmivo, krmivo šetriace pečeň a obličky, energizujúce krmivo a krmivo pre psov s citlivým žalúdkom.
 • Bez použitia konzervačných látok a prísad
 • Mimoriadne jednoduchá objednávka a doručenie
 • Náš zákaznícky servis je dostupný telefonicky, radi Vám poradíme s akoukoľvek otázkou

V prípade, že ako náš nový zákazník pri vyskúšaní prvého Ochutnávkového balíčka zistíte, že Vášmu psíkovi naše krmivá z nejakého dôvodu nechutia, v rámci našej Záruky čistého taniera Vám vrátime plnú cenu výrobku! Pre uplatnenie nároku na vrátenie peňazí, prosíme, vyplňte formulár na našej webovej stránke a naši zamestnanci zákazníckeho servisu Vás budú čoskoro kontaktovať! Naša Záruka čistého taniera platí iba pre prvý Ochutnávkový balíček výlučne pre nového zákazníka. Vrátenie peňazí sa nevzťahuje na náklady spojené s dopravou a iné poplatky.

Krmivá pre psov

Farmárske hovädzie

Od  16,49 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Hodové morčacie

Od  14,19 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Slávnostné bravčové

Od  14,19 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Domáce jahňacie

Od  16,99 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Lesné králičie

Od  16,99 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Nebeské klokanie

Od  19,99 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Atlantické lososové

Od  16,99 / týždenná porcia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *