Hypoalergénne krmivo pre psov je špeciálne krmivo pre psíkov, ktorí trpia potravinovou alergiou alebo potravinovou intoleranciou. Na tejto stránke sa dozviete, v prípade ktorých príznakov by ste mali prejsť na hypoalergénne kŕmenie a v čom sa hypoalergénne krmivo líši.

Dozviete sa tiež, aký je rozdiel medzi priemyselnými hypoalergénnymi krmivami pre psov a super zdravými čerstvo uvarenými hypoalergénnymi krmivami pre psov a hypoalergénnymi maškrtami od spoločnosti PetChef. A predovšetkým: prečo by ste mali prejsť na iné krmivo, ak je pre Vás zdravie Vášho psíka naozaj dôležité.

Petchef Atlanticke Lososove Krmivo Pre Psov N 2

Zoznámte sa s Atlantickým lososovým menu od PetChef!

Idylický život štvornohých kamarátov stále viac ničí nejaký zdravotný problém, ktorý väčšinou súvisí s kvalitou krmiva, ktoré sa dostáva do misky Vášho domáceho miláčika.

Má Váš psík oslabený imunitný systém, často sa škriabe, vypadáva mu srsť, bojuje jeho telo s nejakým zápalom alebo má cukrovku? V tom prípade si zvoľte naše Atlantické lososové krmivo!

Starostlivo pripravené monoproteínové ragu obsahuje okrem lososového mäsa aj pohánku, quinou, sladké zemiaky, brokolicu a tekvicu. Losos má mimoriadne vysoký obsah omega-3 a omega-6 mastných kyselín, čo prispieva k lesklej srsti, zdravej koži a navyše pôsobí protizápalovo. Krmivo má tiež hypoalergénny účinok, takže je ideálne pre tých psíkov, ktorí trpia alergiou na iné zdroje bielkovín.

Vyrobené výlučne z prírodných surovín, s odporúčaním veterinárneho lekára a naše čerstvo uvarené krmivá Vám doručíme priamo až k Vašim dverám!

Už viac nečakajte a objednajte si nové obľúbené krmivo Vášho psíka teraz!

Objednať

Kedy by ste mali prejsť na hypoalergénne krmivo pre psov?

Príznaky alergie sú u našich štvornohých miláčikov veľmi časté. Príčinou príznakov môže byť respiračná alergia, alergia na blchy (t. j. blšie sliny), kontaktná dermatitída a potravinová alergia. Zároveň je veľmi ťažké zistiť skutočnú príčinu príznakov, keďže príznaky sa pri rôznych typoch alergií nelíšia.

keramická miska pre psov

Keramická miska

K zdravému krmivu pre psov patrí kvalitná keramická miska. Prekvapte Vášho chlpatého kamaráta novou roztomilou keramickou miskou od spoločnosti PetChef, ktorá je ideálnou voľbou tak pre jeho obľúbené pochúťky, ako aj na vodu! Mnoho psíkov trpí alergiou spôsobenou kovovými miskami, preto je pre nich keramická miska tou najlepšou voľbou.

POZRIEM SI

Ktoré sú príznaky alergie u psov?

 • Kožné problémy, ako je neustále svrbenie, škrabanie
 • Výskyt vyrážok
 • Vypadávanie srsti
 • Telesný pach psíka sa líši od obvyklého, stáva sa nepríjemným
 • Zápal ucha a výtok
 • Zriedkavo kýchanie

Alergické príznaky sú spôsobené potravinovou alergiou len v 10% prípadov, avšak pri podozrení na ňu sa oplatí okamžite prejsť na hypoalergénne kŕmenie.

Potravinová alergia – ktoré sú najčastejšie alergény?

Hoci panuje mylná predstava, že alergia na kuracie mäso sa u psov vyskytuje najčastejšie, skutočnosť je omnoho zložitejšia. Je fakt, že alergia na hydinu je veľmi častá a spomedzi hydiny je práve kuracie mäso najčastejšou príčinou alergie, ale psy môžu byť alergické aj na mnohé iné zložky. Napríklad:

 • Hovädzie mäso
 • Mliečne výrobky – väčšina dospelých psov navyše trpí intoleranciou laktózy
 • Vajcia – bielkoviny obsiahnuté vo vajciach sú veľmi podobné kuraciemu mäsu, takže každý štvornohý miláčik, ktorý je alergický na kuracie mäso, bude pravdepodobne alergický aj na vajcia.
 • Obilniny, lepok
 • Umelé prísady, ako sú zvýrazňovače chuti, konzervačné látky, atď.

Dôležité je tiež vedieť, že potravinová alergia často nie je spôsobená len jednou zložkou: zvyčajne sa vyskytuje viacero alergií súčasne.

Petchef Nebeske Klokanie Krmivo Pre Psov N 1

Zoznámte sa s Nebeským klokaním menu od PetChef!

Idylický život štvornohých kamarátov stále viac ničí nejaký zdravotný problém, ktorý väčšinou súvisí s kvalitou krmiva, ktoré sa dostáva do misky Vášho domáceho miláčika.

Je Váš psík väčšieho vzrastu, starší, trpí artritídou, problémami s pankreasom a dyspláziou alebo má cukrovku? V tom prípade si zvoľte naše Nebeské klokanie krmivo!

Starostlivo pripravené monoproteínové ragu obsahuje okrem klokanieho mäsa aj proso, quinou, tekvicu, sladké zemiaky, čerstvé lesné čučoriedky, kurkumu a zázvor.

Klokanie mäso je mimoriadne bohaté na omega-3 mastné kyseliny, navyše má aj hypoalergénny účinok, takže je ideálne pre tých psíkov, ktorí trpia alergiou na iné zdroje bielkovín. Vďaka zázvoru a kurkume poskytuje extra podporu pre zdravie kĺbov Vášho psíka. Zabezpečuje pružnosť chrupaviek, kĺbov, šliach a kostí a znižuje stuhnutosť kĺbov súvisiacu so starnutím.

Vyrobené výlučne z prírodných surovín, s odporúčaním veterinárneho lekára a naše čerstvo uvarené krmivá Vám doručíme priamo až k Vašim dverám!

Už viac nečakajte a objednajte si nové obľúbené krmivo Vášho psíka teraz!

Objednať

Potravinová intolerancia: v čom sa líši od potravinovej alergie?

Potravinová intolerancia znamená, že organizmus Vášho psíka nedokáže niečo stráviť. V tomto prípade nedochádza k produkcii histamínu a antigénu. Príznaky potravinovej intolerancie:

 • Mení sa farba a konzistencia stolice
 • V niektorých prípadoch sa vyskytuje bolesť brucha

Príznaky potravinovej intolerancie by sa nemali ignorovať, pretože nespracované bielkoviny môžu po určitom čase vyvolať alergické príznaky.

Čo je častou príčinou potravinovej intolerancie?

 • Laktóza
 • Lepok
 • Hovädzie a hydinové mäso
 • Geneticky modifikované potraviny (GMO)

Hypoalergénne kŕmenie: v čom sa líši od tradičného kŕmenia?

Hypoalergénne krmivo má iné zloženie ako bežné krmivo:

 • Zvyčajne obsahuje len jeden druh zdroja živočíšnych bielkovín (monoproteíny)
 • Vyrobené z jahňaciny, rýb alebo iných zdrojov bielkovín, s ktorými sa organizmus psa stretáva len zriedkavo
 • Neobsahuje alergizujúce obilniny a lepok
 • Bez GMO

Pozor! Ak má Váš psík nejakú potravinovú alergiu, dbajte na to aj pri výbere maškŕt na odmenu, aby neobsahovali žiadnu z problematických zložiek. Maškrty, ktoré nájdete v ponuke PetChef neobsahujú žiadne alergizujúce zložky.

Výber maškŕt

Výber žuvacích pochúťok

Motivácia a odmeňovanie Vášho psíka je dôležitou súčasťou Vášho každodenného vzťahu a k tomu je dobré, ak máte pri sebe vždy zopár extra chutných, super zdravých pochúťok.

Je dôležité, aby maškrta za odmenu mala nízky obsah sacharidov a neobsahovala žiadne umelé prísady ani lepok, ktoré u psov často spôsobujú potravinovú intoleranciu alebo alergiu.

Vynikajúcou voľbou na odmeňovanie Vášho psíka môžu byť super chutné maškrty z islandskej tresky, maškrty z kože sumca atlantického a maškrty z kože islandskej tresky, ktoré vyrábame procesom sušenia mrazom.

Tieto žuvacie pochúťky na prírodnej báze a bohaté na živiny Vám môžu byť veľkou pomocou pri odstraňovaní zubného povlaku medzi dvoma čisteniami zubov. Okrem fantastickej chuti poskytujú intenzívny a dlhotrvajúci zážitok zo žuvania, takže upútajú aj pozornosť Vášho domáceho miláčika. Pri každodennej konzumácii sa môže vytvárať menej hnedého povlaku a zubného kameňa, vďaka čomu zmizne aj nepríjemný zápach z úst psíka.

Už viac nečakajte a objednajte si nové obľúbené žuvacie pochúťky Vášho psíka teraz!

Objednať

Hypoalergénne krmivá pre psov: prečo je medzi nimi taký veľký rozdiel?

Hypoalergénne krmivá pre psov (granule a konzervy) spĺňajú vyššie uvedené požiadavky, čiže neobsahujú kuracie mäso ani obilniny. Napriek tomu však väčšina krmív pre psov nie je v skutočnosti zdravou alternatívou pre Vášho domáceho miláčika. Poďme sa pozrieť, prečo!

#1 Obsah mäsa

Podľa v súčasnosti platných predpisov potravinárskeho priemyslu môžu byť vedľajšie živočíšne produkty na krmive pre psov označené tiež ako mäso. Čo to presne znamená?

 • Kožu zvieraťa
 • Kosti, zobák
 • Chrupavku
 • Okrem toho sa ako základ na výrobu väčšiny granúl používa mäsová múčka , ktorá sa však často vyrába z tiel zvierat uhynutých na chorobu.

#2 Prídavné látky

Na zamaskovanie nekvalitného zloženia používajú výrobcovia rôzne prídavné látky:

 • Zvýrazňovače chuti, aby bolo krmivo pre psíka atraktívnejšie
 • Farbivá, vďaka ktorým je pohľad na krmivo pre majiteľa psíka znesiteľnejší
 • Prísady na zahustenie stolice, pretože na stolici psíkov sa okamžite prejaví, ak nie sú správne kŕmení.
 • Konzervačné látky, atď.

#3 Proces varenia

Väčšina hypoalergénnych krmív pre psov sa vyrába extrúziou, rovnako ako bežné krmivá. Čo je zlé na extrúzii?

Počas extrúzie sa hmota vyrobená zo zložiek stláča pod vysokým tlakom a zahrievaním na vysokú teplotu. Teplota hmoty môže dosiahnuť až 120-200 °C. Počas extrúzie sa väčšina obsahu vody odparí a vznikne penivý, ľahký výrobok.

Problémom je, že pri takejto vysokej teplote sa v už aj tak nekvalitných surovinách znehodnocuje obsah aminokyselín, vitamínov a minerálnych látok, ktoré sú dôležité pre organizmus psov. Tie sa zvyčajne nahrádzajú syntetickými potravinovými doplnkami, čo však nepredstavuje dokonalú alternatívu.

Čím sa odlišuje čerstvo uvarené hypoalergénne krmivo pre psov?

Receptúru čerstvo uvarených hypoalergénnych krmív pre psov PetChef vytvoril MVDr. Jozefa Vargu, veterinár špecializujúci sa na výživu psov, takže si môžete byť istí, že spĺňajú všetky podmienky potrebné pre hypoalergénne kŕmenie.

V porovnaní s priemyselným krmivom pre psov však ide o obrovské rozdiely:

 • Suroviny sú čerstvé, pochádzajú z kontrolovaných zdrojov a sú vhodné aj na ľudskú spotrebu
 • V zozname použitých surovín sa nachádzajú len vysoko kvalitné mäso, zelenina a superpotraviny , všetky zložky sú bez GMO
 • Naše krmivá sú pravé jedlá: ingrediencie sú rozpoznateľné a ich vôňa je pre Vášho psíka lahodná
 • Nepoužívame žiadne prídavné látky, pretože nie sú potrebné
 • Používame pomalé varenie, teda varenie pri nízkych teplotách, takže v jedle sa zachová ešte viac živín
 • Hotové jedlá sú konzervované rýchlym zmrazením a vákuovým balením, takže ich kvalita môže byť uchovaná v mrazničke až jeden rok.

A výsledok? Zlepšenie chuti do jedla, zníženie a postupné vymiznutie príznakov alergie, lesklejšia srsť, pravidelná a zdravá stolica, obnovená vitalita a mnoho ďalšieho – prečítajte si však aj recenzie našich zákazníkov 🙂

A ak sme Vás presvedčili, na čo ešte čakáte? Objednajte svojmu psíkovi jeho ďalšie obľúbené jedlo!

Recepty veterinara - MVDr. Jozefa Vargu

Spoznajte PetChef!

Naše krmivá pre psov varíme z prírodných a čerstvých surovín vhodných na ľudskú spotrebu. V porovnaní s tradičnými krmivami sa v našich varených krmivách zachováva omnoho väčší podiel zdraviu prospešných živín a vitamínov vďaka procesu pomalého varenia.

Psy jedia naše krmivá s veľkou chuťou a potešením. Už počas prvého týždňa môžeme pozorovať pozitívne zmeny v ich celkovom telesnom a zdravotnom stave: viac energie, zmiernenie príznakov alergií, lepšie trávenie, lesklejšia srsť a zdravá telesná hmotnosť.

 • Recepty, ktoré sú vhodné aj pre psov so špeciálnymi stravovacími potrebami, zostavil veterinár MVDr. Jozefa Vargu. Nájdete u nás rôzne druhy varených krmív, ako napríklad hypoalergénne krmivo, krmivo šetriace pečeň a obličky, energizujúce krmivo a krmivo pre psov s citlivým žalúdkom.
 • Bez použitia konzervačných látok a prísad
 • Mimoriadne jednoduchá objednávka a doručenie
 • Náš zákaznícky servis je dostupný telefonicky, radi Vám poradíme s akoukoľvek otázkou

V prípade, že ako náš nový zákazník pri vyskúšaní prvého Ochutnávkového balíčka zistíte, že Vášmu psíkovi naše krmivá z nejakého dôvodu nechutia, v rámci našej Záruky čistého taniera Vám vrátime plnú cenu výrobku! Pre uplatnenie nároku na vrátenie peňazí, prosíme, vyplňte formulár na našej webovej stránke a naši zamestnanci zákazníckeho servisu Vás budú čoskoro kontaktovať! Naša Záruka čistého taniera platí iba pre prvý Ochutnávkový balíček výlučne pre nového zákazníka. Vrátenie peňazí sa nevzťahuje na náklady spojené s dopravou a iné poplatky.

Jozsi Doboz Badge New Small 1

Spoznajte PetChef!

Naše krmivá pre psov varíme z prírodných a čerstvých surovín vhodných na ľudskú spotrebu. V porovnaní s tradičnými krmivami sa v našich varených krmivách zachováva omnoho väčší podiel zdraviu prospešných živín a vitamínov vďaka procesu pomalého varenia.

Psy jedia naše krmivá s veľkou chuťou a potešením. Už počas prvého týždňa môžeme pozorovať pozitívne zmeny v ich celkovom telesnom a zdravotnom stave: viac energie, zmiernenie príznakov alergií, lepšie trávenie, lesklejšia srsť a zdravá telesná hmotnosť.

 • Recepty, ktoré sú vhodné aj pre psov so špeciálnymi stravovacími potrebami, zostavil veterinár MVDr. Jozefa Vargu. Nájdete u nás rôzne druhy varených krmív, ako napríklad hypoalergénne krmivo, krmivo šetriace pečeň a obličky, energizujúce krmivo a krmivo pre psov s citlivým žalúdkom.
 • Bez použitia konzervačných látok a prísad
 • Mimoriadne jednoduchá objednávka a doručenie
 • Náš zákaznícky servis je dostupný telefonicky, radi Vám poradíme s akoukoľvek otázkou

V prípade, že ako náš nový zákazník pri vyskúšaní prvého Ochutnávkového balíčka zistíte, že Vášmu psíkovi naše krmivá z nejakého dôvodu nechutia, v rámci našej Záruky čistého taniera Vám vrátime plnú cenu výrobku! Pre uplatnenie nároku na vrátenie peňazí, prosíme, vyplňte formulár na našej webovej stránke a naši zamestnanci zákazníckeho servisu Vás budú čoskoro kontaktovať! Naša Záruka čistého taniera platí iba pre prvý Ochutnávkový balíček výlučne pre nového zákazníka. Vrátenie peňazí sa nevzťahuje na náklady spojené s dopravou a iné poplatky.

Krmivá pre psov

Farmárske hovädzie

Od  16,49 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Hodové morčacie

Od  14,19 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Slávnostné bravčové

Od  14,19 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Domáce jahňacie

Od  16,99 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Lesné králičie

Od  16,99 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Nebeské klokanie

Od  19,99 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Atlantické lososové

Od  16,99 / týždenná porcia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *