Hypoalergénni psi sú špeciálni štvornožci, ktorí aj pri alergii na psa sú kompatibilní so svojím majiteľom. Ak je teda nočnou morou majiteľa vypadávanie srsti svojho psa, pretože ho trápi alergia na psiu srsť, pri hypoalergénnom psovi sa nemusí obávať príznakov alergie.

Čo je hypoalergénny pes?

Význam pojmu “hypoalergénny”: živý organizmus, predmet, výrobok alebo vec, ktorých alergénnosť je výrazne znížená. A to až natoľko, že takýto živý organizmus, predmet alebo vec nevyvolávajú žiadnu senzibilizáciu alebo alergické reakcie.

Hypoalergénny pes je teda pes, v ktorého spoločnosti sa neprejavia žiadne alergické reakcie u osoby, ktorá je inak alergická na psa alebo psiu srsť.

Budeme vidieť, že jednotlivé plemená psov majú významne nižšiu alergénnosť ako priemer. Je však dôležité poznamenať, že 100% hypoalergénny pes neexistuje. Skutočnosť, či sa alergia obnoví, závisí od mnohých faktorov, napr:

 • Plemeno psa,
 • veľkosť psa,
 • podmienky bývania,
 • ako často je pes kúpaný,
 • ako často vysávame v byte,
 • intenzita alergickej reakcie u človeka, ktorý trpí alergiou atď.

Na záver možno povedať, že u hypoalergénnych psov je oveľa menšia pravdepodobnosť vzniku alergických reakcií. Inými slovami, nemôžeme si byť istí, ale existuje vysoká pravdepodobnosť, že alergický majiteľ môže žiť s takýmto psom bez akýchkoľvek príznakov.

Čo vyvoláva príznaky alergie na psiu srsť?

Vypadavanie Srsti U Psov

Alergia je nadmerná, neopodstatnená reakcia imunitného systému na také látky, ktoré u zdravého človeka nevyvolávajú žiadne reakcie. O alergii na psiu srsť hovoríme vtedy, ak v spoločnosti psa sa vyskytne niektorý z nasledujúcich príznakov:

 • Upchatý nos,
 • kýchanie,
 • svrbenie očí a nosa, čiže senná nádcha,
 • v závažnejších prípadoch aj zápal spojiviek,
 • vyrážky,
 • svrbenie.
 • Samotná srsť psa však nie je primárnou príčinou alergických reakcií, ale skôr sprostredkovateľom alergénov. Alergické príznaky sú spôsobené predovšetkým bielkovinami, ktoré sa nachádzajú:

  • V slinách,
  • v kožnom maze,
  • v moči,
  • v odumretých kožných bunkách,
  • a v srsti psa.

  Majiteľ najčastejšie prichádza do kontaktu so zaschnutými kvapkami kožného mazu, moču a slín cez vypadávajúcu srsť psa, pričom na samotnú srsť nemusí byť vôbec alergický.

  protihltacia miska

  Protihltacia silikónová miska

  Psíky majú často sklon k hltaniu potravy, čo môže viesť k nadúvaniu a tráviacim problémom. Spoločnosť PetChef teraz ponúka protihltaciu silikónovú misku, ktorá zabraňuje príliš rýchlemu hltaniu potravy Vaším domácim miláčikom a prehĺtaniu prebytočného vzduchu. Miska s vrúbkami, poskytuje Vášmu psíkovi fyzickú aj mentálnu stimuláciu, pretože o každé sústo musí intenzívne "bojovať", čo je skvelý prostriedok na zahnanie nudy. Je tiež skvelým pomocníkom, ak chcete svojho chlpatého kamaráta zamestnať, napríklad počas strihania nechtov alebo úpravy srsti.

  Protišmykový silikón zaisťuje stabilitu misky, takže ju neprevrátia ani tí najčipernejší psíkovia. Vyrába sa zo zdravotne nezávadných materiálov a ľahko sa čistí v umývačke riadu.

  POZRIEM SI

  Z ktorých hypoalergénnych plemien psov si môžete vybrať?

  Ak túžite po hypoalergénnom domácom miláčikovi, môžete si vybrať z viacerých plemien. Predstavujeme Vám tie najobľúbenejšie plemená.

  Malé plemená psov

  Pudel

  Hypoalergenni Psi

  Veľkou výhodou pudlov je, že takmer nikdy nepĺznu a majú oveľa menej odumretých kožných buniek, ako iné psy. Pudel je mimoriadne aktívny pes, vyžaduje si veľa pohybu, hry, starostlivosti a tiež zamestnať jeho myseľ. Odporúča sa preto najmä majiteľom, ktorí majú dostatok času a energie venovať sa svojmu psovi.

  Vyskytuje sa vo viacerých farbách a veľkostiach – stredný aj veľký pudel. (Tento fakt sa týka viacerých plemien psov, ale pri psoch veľkých a stredných plemien ho už nebudeme opakovane uvádzať).

  Bradáč malý

  Alergia Na Psa

  Ďalšie plemeno psa, pre ktoré vôbec nie je typické intenzívne vypadávanie srsti. Navyše je to krátkosrsté plemeno, čo je ďalšia výhoda. Tiež živý, aktívny, objavujúci, vždy zvedavý psík, miluje deti, verný člen rodiny. Jeho srsť si vyžaduje dôkladnú starostlivosť a je dobré vedieť, že toto plemeno veľmi rado a veľa šteká.

  Psy tohto plemena sa rozdeľujú tiež do viacerých skupín: malý, stredný a veľký bradáč.

  Yorkšírsky teriér

  Alergia Na Psiu Srst

  Nie je to typický spoločenský pes, skôr samotár. Vzhľadom na svoj malý vzrast je ideálny do bytu. Je veľmi energický, ale vo všeobecnosti je kompatibilný so zariadením bytu, čiže nespôsobuje žiadnu škodu.

  Maltézsky psík

  Vyznam Pojmu Hypoalergenny

  Ako väčšina hypoalergénnych psov, ani maltézsky psík takmer nepĺzne. Veselý, hravý, spoločenský, skutočný rodinný pes. Vyznačuje sa prirodzenou zvedavosťou, rád sa hrá a šantí. Je to skutočný rodinný miláčik, ktorý si získa srdce každého.

  Výber maškŕt

  Výber žuvacích pochúťok

  Motivácia a odmeňovanie Vášho psíka je dôležitou súčasťou Vášho každodenného vzťahu a k tomu je dobré, ak máte pri sebe vždy zopár extra chutných, super zdravých pochúťok.

  Je dôležité, aby maškrta za odmenu mala nízky obsah sacharidov a neobsahovala žiadne umelé prísady ani lepok, ktoré u psov často spôsobujú potravinovú intoleranciu alebo alergiu.

  Vynikajúcou voľbou na odmeňovanie Vášho psíka môžu byť super chutné maškrty z islandskej tresky, maškrty z kože sumca atlantického a maškrty z kože islandskej tresky, ktoré vyrábame procesom sušenia mrazom.

  Tieto žuvacie pochúťky na prírodnej báze a bohaté na živiny Vám môžu byť veľkou pomocou pri odstraňovaní zubného povlaku medzi dvoma čisteniami zubov. Okrem fantastickej chuti poskytujú intenzívny a dlhotrvajúci zážitok zo žuvania, takže upútajú aj pozornosť Vášho domáceho miláčika. Pri každodennej konzumácii sa môže vytvárať menej hnedého povlaku a zubného kameňa, vďaka čomu zmizne aj nepríjemný zápach z úst psíka.

  Už viac nečakajte a objednajte si nové obľúbené žuvacie pochúťky Vášho psíka teraz!

  Objednať

  Veľké a stredné plemená psov

  Puli

  Pes Mensieho Vzrastu

  Zo zoznamu hypoalergénnych psov nesmieme vynechať ani toto maďarské plemeno. Agilný pastiersky pes, ktorý verne slúži svojmu majiteľovi a sleduje každý jeho krok. Jeho vernosť je legendárna a ako pastiersky pes si vyžaduje veľa pohybu.

  Srsť pudla má podobu dredov. Dôvodom je to, že silnejšie, špirálovité chlpy sú obklopené mäkkým, hrubým páperím. Zaujímavosťou je, že jeho srsť je samočistiaca. Samozrejme to neznamená, že sa o ňu vôbec netreba starať, ale faktom je, že v porovnaní s inými plemenami psov ho stačí kúpať omnoho zriedkavejšie.

  Portugálsky vodný pes

  Pes Plzne

  Ak existuje poľovnícky pes, prečo by nemohol existovať aj rybársky pes – a skutočne existuje. Portugalský vodný pes pôvodne pomáhal rybárom nahnať ryby do siete a nájsť uviaznutú, potopenú rybársku sieť.

  V súčasnosti ich chovajú najmä ako domáce zvieratá, a nie ako pracovné psy. Je zvedavý, hravý a veľmi aktívny, preto sa odporúča dynamickejším majiteľom. Je to skutočný rodinný pes, s deťmi si rozumie veľmi dobre. Zaujímavosťou je, že ako rybársky pes má nepremokavú srsť. Na jar a na jeseň však, aj keď len mierne, pĺzne. Ďalšou zaujímavosťou je, že Barack Obama choval tiež takého psa a vybral si ho práve preto, že je hypoalergénny.

  Ďalšie hypoalergénne plemená psov:

  • Bišon,
  • Boloňský psík,
  • Írsky vodný španiel,
  • Poľský nížinný ovčiak,
  • Papillon,
  • Taliansky chrtík,
  • Čínsky chocholatý pes,
  • Labradoodle,
  • Pomeranian,
  • Samojed,
  • Tibetský teriér,
  • Flanderský buviér,
  • West highland white teriér,
  • Afgánsky chrt,
  • Airedalský teriér,
  • Bedlingtonský teriér,
  • Shih-tzu.

  Petchef Lesne Kralicie Krmivo Pre Psov N 1

  Zoznámte sa s Lesným králičím menu od PetChef!

  Idylický život štvornohých kamarátov stále viac ničí nejaký zdravotný problém, ktorý väčšinou súvisí s kvalitou krmiva, ktoré sa dostáva do misky Vášho domáceho miláčika.

  Trpí Váš psík ochorením pečene a obličiek, problémami s pankreasom, ide o staršieho psíka, je alergický alebo má cukrovku? V tom prípade si zvoľte naše Lesné králičie krmivo!

  Starostlivo pripravené monoproteínové ragu obsahuje okrem králičieho mäsa aj kukuričnú krupicu, chia semienka, sladké zemiaky, tekvicu a čerstvé lesné čučoriedky. Naše Lesné králičie krmivo má tiež hypoalergénny účinok, takže je ideálne pre tých psíkov, ktorí trpia alergiou na iné zdroje bielkovín. Znížený obsah bielkovín podporuje filtračnú funkciu obličiek, preto ho vyslovene odporúčame pre psov trpiacich ochorením pečene alebo obličiek.

  Vyrobené výlučne z prírodných surovín, s odporúčaním veterinárneho lekára a naše čerstvo uvarené krmivá Vám doručíme priamo až k Vašim dverám!

  Už viac nečakajte a objednajte si nové obľúbené krmivo Vášho psíka teraz!

  Objednať

  Užitočné rady k hypoalergénnym psom – ako sa vyhnúť alergii

  Aj v prípade hypoalergénnych plemien psov by sa mali dodržiavať určité preventívne opatrenia, aby sa znížila pravdepodobnosť vzniku alergických reakcií.

  1. Čo najčastejšie kúpanie

  Samozrejme, nevzťahuje sa to na majiteľa, ale na psíka. Pes, ktorý sa kúpe aspoň dvakrát týždenne, uvoľňuje oveľa menej alergénov. Medzi dvoma kúpaniami sa odporúča utierať psa mokrým uterákom každý deň.

  2. Časté a dôkladné upratovanie

  Čím menej chlpov je po celom byte, tým lepšie, pretože pravdepodobnosť kontaktu s alergénmi je takto výrazne nižšia. Časté vysávanie je najlepšie vykonávať vysávačom, ktorý je vybavený s hepa filtrom. Takisto je dobré raz alebo dvakrát mesačne vyčistiť aj čalúnený nábytok, ako aj záclony vyprať (najlepšie pri teplote minimálne 60 stupňov).

  3. Výber vhodného psa

  Výber psa môže byť ovplyvnený mnohými faktormi. Ak máte záhradu, v každom prípade si zaobstarajte také plemeno, ktoré sa cíti dobre aj vonku – bude to lepšie pre Vás oboch, akoby bol pes stále vo vnútri. Je dobré vybrať si plemeno, ktoré je menej náchylné na pĺznutie, ktorého srsť nevypadáva a jeho pokožka a srsť dobre znášajú časté kúpanie.

  Do bytu sa odporúča pes menšieho vzrastu, čo je výhodné aj preto, že organizmus zvieraťa uvoľňuje prípadné alergény z menšej plochy. Niektorí majitelia vôbec neodporúčajú temperamentné a vzrušivé plemená, ktoré majú sklon k štekaniu. Pri štekaní sa totiž do ovzdušia dostáva veľa slín, ktoré môžu obsahovať alergizujúce látky.

  Okrem vyššie uvedeného je dobré zakázať psovi vstup do niektorých miestností – napríklad do spálne.

  Recepty veterinara - MVDr. Jozefa Vargu

  Spoznajte PetChef!

  Naše krmivá pre psov varíme z prírodných a čerstvých surovín vhodných na ľudskú spotrebu. V porovnaní s tradičnými krmivami sa v našich varených krmivách zachováva omnoho väčší podiel zdraviu prospešných živín a vitamínov vďaka procesu pomalého varenia.

  Psy jedia naše krmivá s veľkou chuťou a potešením. Už počas prvého týždňa môžeme pozorovať pozitívne zmeny v ich celkovom telesnom a zdravotnom stave: viac energie, zmiernenie príznakov alergií, lepšie trávenie, lesklejšia srsť a zdravá telesná hmotnosť.

  • Recepty, ktoré sú vhodné aj pre psov so špeciálnymi stravovacími potrebami, zostavil veterinár MVDr. Jozefa Vargu. Nájdete u nás rôzne druhy varených krmív, ako napríklad hypoalergénne krmivo, krmivo šetriace pečeň a obličky, energizujúce krmivo a krmivo pre psov s citlivým žalúdkom.
  • Bez použitia konzervačných látok a prísad
  • Mimoriadne jednoduchá objednávka a doručenie
  • Náš zákaznícky servis je dostupný telefonicky, radi Vám poradíme s akoukoľvek otázkou

  V prípade, že ako náš nový zákazník pri vyskúšaní prvého Ochutnávkového balíčka zistíte, že Vášmu psíkovi naše krmivá z nejakého dôvodu nechutia, v rámci našej Záruky čistého taniera Vám vrátime plnú cenu výrobku! Pre uplatnenie nároku na vrátenie peňazí, prosíme, vyplňte formulár na našej webovej stránke a naši zamestnanci zákazníckeho servisu Vás budú čoskoro kontaktovať! Naša Záruka čistého taniera platí iba pre prvý Ochutnávkový balíček výlučne pre nového zákazníka. Vrátenie peňazí sa nevzťahuje na náklady spojené s dopravou a iné poplatky.

  Jozsi Doboz Badge New Small 1

  Spoznajte PetChef!

  Naše krmivá pre psov varíme z prírodných a čerstvých surovín vhodných na ľudskú spotrebu. V porovnaní s tradičnými krmivami sa v našich varených krmivách zachováva omnoho väčší podiel zdraviu prospešných živín a vitamínov vďaka procesu pomalého varenia.

  Psy jedia naše krmivá s veľkou chuťou a potešením. Už počas prvého týždňa môžeme pozorovať pozitívne zmeny v ich celkovom telesnom a zdravotnom stave: viac energie, zmiernenie príznakov alergií, lepšie trávenie, lesklejšia srsť a zdravá telesná hmotnosť.

  • Recepty, ktoré sú vhodné aj pre psov so špeciálnymi stravovacími potrebami, zostavil veterinár MVDr. Jozefa Vargu. Nájdete u nás rôzne druhy varených krmív, ako napríklad hypoalergénne krmivo, krmivo šetriace pečeň a obličky, energizujúce krmivo a krmivo pre psov s citlivým žalúdkom.
  • Bez použitia konzervačných látok a prísad
  • Mimoriadne jednoduchá objednávka a doručenie
  • Náš zákaznícky servis je dostupný telefonicky, radi Vám poradíme s akoukoľvek otázkou

  V prípade, že ako náš nový zákazník pri vyskúšaní prvého Ochutnávkového balíčka zistíte, že Vášmu psíkovi naše krmivá z nejakého dôvodu nechutia, v rámci našej Záruky čistého taniera Vám vrátime plnú cenu výrobku! Pre uplatnenie nároku na vrátenie peňazí, prosíme, vyplňte formulár na našej webovej stránke a naši zamestnanci zákazníckeho servisu Vás budú čoskoro kontaktovať! Naša Záruka čistého taniera platí iba pre prvý Ochutnávkový balíček výlučne pre nového zákazníka. Vrátenie peňazí sa nevzťahuje na náklady spojené s dopravou a iné poplatky.

  Krmivá pre psov

  Farmárske hovädzie

  Od  16,49 / týždenná porcia

  Krmivá pre psov

  Hodové morčacie

  Od  14,19 / týždenná porcia

  Krmivá pre psov

  Slávnostné bravčové

  Od  14,19 / týždenná porcia

  Krmivá pre psov

  Domáce jahňacie

  Od  16,99 / týždenná porcia

  Krmivá pre psov

  Lesné králičie

  Od  16,99 / týždenná porcia

  Krmivá pre psov

  Nebeské klokanie

  Od  19,99 / týždenná porcia

  Krmivá pre psov

  Atlantické lososové

  Od  16,99 / týždenná porcia

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *