Teplota u psa je možným príznakom viacerých chorôb psov. Čo môžeme robiť, keď má pes horúčku? Veterinár môže aplikovať lieky na zníženie horúčky psa, ale dôležitú úlohu pri zotavení z horúčky zohráva aj správna strava.

Kedy hovoríme o teplote psa?

Normálna teplota zdravého psa je 38,5 stupňov Celzia (v prípade merania v konečníku zvieraťa). Telesná teplota psa však môže kolísať: ak sa pes veľa hýbe, prehreje sa, normálna teplota psa môže byť aj 39 stupňov. V prípade šteniatok je telesná teplota vždy vyššia. Okrem toho je telesná teplota psa cez deň aj v noci vždy o niečo vyššia.

Podľa odbornej literatúry nemôžeme hovoriť o horúčke ak je teplota psa medzi 37,5 až 39,2°C. Ak však telesná teplota prekročí 39,7°C, ide jednoznačne o horúčku.

Súprava obojku a vôdzky pre psa

Súprava obojku a vodítka pre psa

Objednajte si našu súpravu obojku a vodítka PetChef spolu, zdobenú roztomilými vzormi PetChef! Tieto krásne, ručne vyrobené kúsky sú skutočným majstrovským dielom a značka Collarful zaručuje kvalitu.

Tak ako by ste nemali robiť kompromisy pri kŕmení Vášho psíka, nemali by ste robiť kompromisy ani pri jeho vzhľade: Váš miláčik si zaslúži to najlepšie!

POZRIEM SI

Zotavenie sa z horúčky u psa: úloha správnej stravy

Je dôležité vedieť, že horúčka je reakciou tela na chorobu alebo infekciu. V skutočnosti sa organizmus psa bráni zvýšením telesnej teploty: týmto spôsobom zabraňuje rozmnožovaniu patogénov. Takže do určitej hranice môže mať horúčka priaznivý účinok, môže pomôcť zvieratám v procese zotavovania.

Dlhotrvajúca horúčka však silno zaťažuje organizmus zvieraťa, a preto môže pes s horúčkou veľmi zoslabnúť. Z tohto dôvodu je veľmi dôležité venovať pozornosť následnej starostlivosti o psa s horúčkou, na ktorú majitelia často zabúdajú. Vzhľadom na dôležitosť témy sme zhromaždili relevantné informácie.

Pes môže v dôsledku horúčky stratiť chuť do jedla – tento stav možno považovať za jeden z prirodzených javov horúčky. Zároveň prispieva k tomu, že pes môže v dôsledku teploty veľmi zoslabnúť.

Z tohto dôvodu potrebuje pes počas liečby:

 • veľa tekutín,
 • veľa oddychu,
 • a
 • stravu, ktorá čo najmenej zaťažuje jeho organizmus,
 • je ľahko stráviteľná,
 • zároveň má vysoký obsah kalórií
 • a je chutná.

Prémiové Hodové Morčacie krmivo pre psov PetChef môže byť dokonalým prvkom šetrnej stravy počas obdobia zotavenia sa psa s horúčkou.

Prémiové Hodové Morčacie krmivo pre psov PetChef bolo vyvinuté s pomocou veterinára MVDr. Jozefa Vargu, môže byť ideálne na kŕmenie zotavujúcich sa psov trpiacich pretrvávajúcou vysokou horúčkou. Morčacie mäso je ľahko stráviteľné a má nízky obsah tuku. Toto monoproteínové krmivo pre psov obsahuje zeleninu bohatú na živiny, ako sú sladké zemiaky a mrkva, ale obsahuje tiež hnedú ryžu a chia semienka.

Okrem vyššie spomenutého krmiva možno odporučiť na liečenie psov s horúčkou aj monoproteínové Slávnostné Bravčové krmivo pre psov PetChef. Vďaka obsahu zeleniny s protizápalovými účinkami a tiež bohatej na antioxidanty, má toto krmivo pre psov obzvlášť upokojujúci účinok na žalúdok.

Monoproteínové Slávnostné Bravčové krmivo PetChef je vyrobené okrem iného s pridaním mrkvy, tekvice, sladkých zemiakov a pohánky.

Samozrejme, pri zostavovaní stravy, ktorá sa má dodržiavať počas liečby a následného obdobia zotavenie sa psa s horúčkou, sa určite poraďte s veterinárnym lekárom, ktorý psa ošetruje. Počas tohto citlivého obdobia je potrebné kŕmiť psa iba podľa jeho odporúčaní.

Petchef Hodove Morcacie Krmivo Pre Psov N 1

Zoznámte sa s Hodovým morčacím menu od PetChef!

Idylický život štvornohých kamarátov stále viac ničí nejaký zdravotný problém, ktorý väčšinou súvisí s kvalitou krmiva, ktoré sa dostáva do misky Vášho domáceho miláčika.

Má Váš psík nadváhu, sklon k obezite, citlivé trávenie alebo cukrovku? V tom prípade si zvoľte naše Hodové morčacie krmivo!

Starostlivo pripravené monoproteínové ragu obsahuje okrem morčacieho mäsa aj hnedú ryžu, mrkvu, zelený hrášok, sladké zemiaky a chia semienka. Naše Hodové morčacie krmivo je vďaka nízkemu obsahu tuku a ľahko stráviteľným sacharidom vynikajúcou voľbou pre tých psíkov, ktorí ľahko priberajú na váhe.

Vyrobené výlučne z prírodných surovín, s odporúčaním veterinárneho lekára a naše čerstvo uvarené krmivá Vám doručíme priamo až k Vašim dverám!

Už viac nečakajte a objednajte si nové obľúbené krmivo Vášho psíka teraz!

Objednať

Príznaky psa s horúčkou, možné príčiny teploty psa

Okrem zvýšenia telesnej teploty psa sa môžu objaviť aj nasledujúce príznaky:

 • zimnica, triaška,
 • slabosť,
 • dehydratácia,
 • stúpajúca srdcová frekvencia,
 • ťažké dýchanie, dýchavičnosť
 • vypúlené oči,
 • nechuť do jedla.

Teplota u psa je príznakom nejakého ochorenia alebo infekcie. Hlavné príčiny môžu byť rôzne:

 • endokrinné ochorenia,
 • zápaly,
 • rakovinové ochorenia,
 • otrava,
 • poruchy imunitného systému,
 • vírusové, bakteriálne, plesňové alebo iné infekcie.

Výber maškŕt

Výber žuvacích pochúťok

Motivácia a odmeňovanie Vášho psíka je dôležitou súčasťou Vášho každodenného vzťahu a k tomu je dobré, ak máte pri sebe vždy zopár extra chutných, super zdravých pochúťok.

Je dôležité, aby maškrta za odmenu mala nízky obsah sacharidov a neobsahovala žiadne umelé prísady ani lepok, ktoré u psov často spôsobujú potravinovú intoleranciu alebo alergiu.

Vynikajúcou voľbou na odmeňovanie Vášho psíka môžu byť super chutné maškrty z islandskej tresky, maškrty z kože sumca atlantického a maškrty z kože islandskej tresky, ktoré vyrábame procesom sušenia mrazom.

Tieto žuvacie pochúťky na prírodnej báze a bohaté na živiny Vám môžu byť veľkou pomocou pri odstraňovaní zubného povlaku medzi dvoma čisteniami zubov. Okrem fantastickej chuti poskytujú intenzívny a dlhotrvajúci zážitok zo žuvania, takže upútajú aj pozornosť Vášho domáceho miláčika. Pri každodennej konzumácii sa môže vytvárať menej hnedého povlaku a zubného kameňa, vďaka čomu zmizne aj nepríjemný zápach z úst psíka.

Už viac nečakajte a objednajte si nové obľúbené žuvacie pochúťky Vášho psíka teraz!

Objednať

Zníženie teploty u psa

Teplota U Psa2

Pri vymenovaní možných základných príčin, sme mohli vidieť, že v pozadí horúčky u psov môžu byť rôzne choroby. Preto je dôležité pri konzultácii s veterinárnym lekárom poskytnúť podrobné informácie o možných príčinách.

Veterinára je dôležité oboznámiť so všetkými podrobnosťami zdravotného stavu psa v minulosti, ako sú:

 • choroby,
 • stravovacie návyky,
 • stav,
 • lieky, ktoré užíva alebo užíval,
 • očkovania,
 • alergie,
 • prípadné operácie.

Okrem toho nezabudnite uviesť presný čas a spôsob, akým sa horúčka objavila, ako aj to, ako a kedy ste ju na zvierati prvýkrát spozorovali.

Ak príčina horúčky nie je jasná, veterinárny lekár okrem fyzikálnych vyšetrení podrobí zviera aj laboratórnemu vyšetreniu (krvné a močové testy, biochemický profil a pod.). Ak je teplota psa spôsobená infekciou, veterinár vykoná aj kultiváciu baktérií a test citlivosti na antibiotiká.

Ak je prítomné ochorenie spôsobujúce teplotu psa, veterinár začne s vhodnou terapiou. Môže ísť o liečbu psa antibiotikami alebo podanie vhodného antipyretického prípravku. V niektorých prípadoch však môže byť potrebný aj chirurgický zákrok, napríklad na odstránenie zdroja infekcie.

Teplota U Psa3

Dôležitou súčasťou liečby je odpočinok a dostatočný príjem tekutín. Vždy a presne dodržujte pokyny veterinára a nesnažte sa liečiť svojho miláčika „na vlastnú päsť“. Pri domácej liečbe horúčky psa by ste sa mali vyhýbať predovšetkým podávaním liekov určených pre ľudí. Tie sú pre psov často jedovaté. Liečiť psa napríklad Paralenom nie je vôbec dobrý nápad!

Recepty veterinara - MVDr. Jozefa Vargu

Spoznajte PetChef!

Naše krmivá pre psov varíme z prírodných a čerstvých surovín vhodných na ľudskú spotrebu. V porovnaní s tradičnými krmivami sa v našich varených krmivách zachováva omnoho väčší podiel zdraviu prospešných živín a vitamínov vďaka procesu pomalého varenia.

Psy jedia naše krmivá s veľkou chuťou a potešením. Už počas prvého týždňa môžeme pozorovať pozitívne zmeny v ich celkovom telesnom a zdravotnom stave: viac energie, zmiernenie príznakov alergií, lepšie trávenie, lesklejšia srsť a zdravá telesná hmotnosť.

 • Recepty, ktoré sú vhodné aj pre psov so špeciálnymi stravovacími potrebami, zostavil veterinár MVDr. Jozefa Vargu. Nájdete u nás rôzne druhy varených krmív, ako napríklad hypoalergénne krmivo, krmivo šetriace pečeň a obličky, energizujúce krmivo a krmivo pre psov s citlivým žalúdkom.
 • Bez použitia konzervačných látok a prísad
 • Mimoriadne jednoduchá objednávka a doručenie
 • Náš zákaznícky servis je dostupný telefonicky, radi Vám poradíme s akoukoľvek otázkou

V prípade, že ako náš nový zákazník pri vyskúšaní prvého Ochutnávkového balíčka zistíte, že Vášmu psíkovi naše krmivá z nejakého dôvodu nechutia, v rámci našej Záruky čistého taniera Vám vrátime plnú cenu výrobku! Pre uplatnenie nároku na vrátenie peňazí, prosíme, vyplňte formulár na našej webovej stránke a naši zamestnanci zákazníckeho servisu Vás budú čoskoro kontaktovať! Naša Záruka čistého taniera platí iba pre prvý Ochutnávkový balíček výlučne pre nového zákazníka. Vrátenie peňazí sa nevzťahuje na náklady spojené s dopravou a iné poplatky.

Jozsi Doboz Badge New Small 1

Spoznajte PetChef!

Naše krmivá pre psov varíme z prírodných a čerstvých surovín vhodných na ľudskú spotrebu. V porovnaní s tradičnými krmivami sa v našich varených krmivách zachováva omnoho väčší podiel zdraviu prospešných živín a vitamínov vďaka procesu pomalého varenia.

Psy jedia naše krmivá s veľkou chuťou a potešením. Už počas prvého týždňa môžeme pozorovať pozitívne zmeny v ich celkovom telesnom a zdravotnom stave: viac energie, zmiernenie príznakov alergií, lepšie trávenie, lesklejšia srsť a zdravá telesná hmotnosť.

 • Recepty, ktoré sú vhodné aj pre psov so špeciálnymi stravovacími potrebami, zostavil veterinár MVDr. Jozefa Vargu. Nájdete u nás rôzne druhy varených krmív, ako napríklad hypoalergénne krmivo, krmivo šetriace pečeň a obličky, energizujúce krmivo a krmivo pre psov s citlivým žalúdkom.
 • Bez použitia konzervačných látok a prísad
 • Mimoriadne jednoduchá objednávka a doručenie
 • Náš zákaznícky servis je dostupný telefonicky, radi Vám poradíme s akoukoľvek otázkou

V prípade, že ako náš nový zákazník pri vyskúšaní prvého Ochutnávkového balíčka zistíte, že Vášmu psíkovi naše krmivá z nejakého dôvodu nechutia, v rámci našej Záruky čistého taniera Vám vrátime plnú cenu výrobku! Pre uplatnenie nároku na vrátenie peňazí, prosíme, vyplňte formulár na našej webovej stránke a naši zamestnanci zákazníckeho servisu Vás budú čoskoro kontaktovať! Naša Záruka čistého taniera platí iba pre prvý Ochutnávkový balíček výlučne pre nového zákazníka. Vrátenie peňazí sa nevzťahuje na náklady spojené s dopravou a iné poplatky.

Krmivá pre psov

Farmárske hovädzie

Od  16,49 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Hodové morčacie

Od  14,19 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Slávnostné bravčové

Od  14,19 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Domáce jahňacie

Od  16,99 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Lesné králičie

Od  16,99 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Nebeské klokanie

Od  19,99 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Atlantické lososové

Od  16,99 / týždenná porcia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *