Ovocie a zelenina sú skvelým doplnkom stravy Vášho psa. Je však dôležité vedieť, že keďže psy majú iný tráviaci systém a iné výživové potreby ako ľudia, niektoré druhy zeleniny a ovocia by vôbec nemali konzumovať. Iná zelenina a ovocie sú pre psov vysoko odporúčané a prospešné.

V tomto článku sa dozviete, akú zeleninu môže a nemôže jesť pes, a pre lepšiu prehľadnosť sme pripojili tabuľku. Na konci článku nájdete niekoľko tipov na kŕmenie so zeleninou a s ovocím.

Aku Zeleninu Mozu Jest Psy

10 druhov ovocia a zeleniny, ktoré sú dobré pre naše psy

Zostavili sme zoznam zelenín a ovocí, ktoré sa odporúčajú práve pre Vášho domáceho miláčika. Niektoré z týchto zložiek sú obsiahnuté aj v čerstvo uvarenom krmive pre psov PetChef, aby ste mali istotu, že Váš chlpatý priateľ dostane všetky potrebné živiny.

1. Mrkva

Mrkva je vynikajúci snack tak pre psa, ako aj pre majiteľa a môže byť skvelou náhradou tradičnej odmeny. Má nízky obsah kalórií, vysoký obsah vlákniny a je vynikajúcim zdrojom vitamínu A a draslíka (potrebného pre správny metabolizmus vo svaloch a iných telesných tkanivách). Môžete ho podávať varené alebo surové, len sa uistite, že ste ho nakrájali na dostatočne veľké kúsky, aby psovi nespôsobila problémy pri žuvaní! Konzumácia surovej mrkvy je vhodná aj pre zuby Vášho psa.

protihltacia miska

Protihltacia silikónová miska

Psíky majú často sklon k hltaniu potravy, čo môže viesť k nadúvaniu a tráviacim problémom. Spoločnosť PetChef teraz ponúka protihltaciu silikónovú misku, ktorá zabraňuje príliš rýchlemu hltaniu potravy Vaším domácim miláčikom a prehĺtaniu prebytočného vzduchu. Miska s vrúbkami, poskytuje Vášmu psíkovi fyzickú aj mentálnu stimuláciu, pretože o každé sústo musí intenzívne "bojovať", čo je skvelý prostriedok na zahnanie nudy. Je tiež skvelým pomocníkom, ak chcete svojho chlpatého kamaráta zamestnať, napríklad počas strihania nechtov alebo úpravy srsti.

Protišmykový silikón zaisťuje stabilitu misky, takže ju neprevrátia ani tí najčipernejší psíkovia. Vyrába sa zo zdravotne nezávadných materiálov a ľahko sa čistí v umývačke riadu.

POZRIEM SI

2. Zelený hrášok

Zelený hrášok je pre psov vynikajúcim zdrojom vlákniny, horčíka a vitamínov A, C a K. Vláknina pomáha psovi udržať pocit sýtosti po dlhšiu dobu a zabraňuje tak zbytočnému maškrteniu. Váš psík si zamiluje čerstvý alebo varený (nie konzervovaný) hrášok, ako doplnok ku krmivu.

3. Sladké zemiaky

Áno, náš domáci miláčik môže jesť sladké zemiaky. Majú vysoký obsah vlákniny, vitamínov B6 a C, a obsahujú mnoho cenných minerálov. Obsah betakaroténu chráni pred rakovinou a srdcovými problémami. Ak je to možné, podávajte svojmu psovi toto prémiové krmivo vždy varené alebo pripravené na pare.

4.Tekvica

Tekvica je veľmi užitočná zložka pre psov. Je bohatá na vlákninu a robí zázraky pre tráviaci systém. Je bohatá na mastné kyseliny, ktoré sú prospešné pre kožu a srsť zvieraťa. Tekvica je tiež bohatá na betakarotén, antioxidanty a množstvo minerálnych látok (nie surová sladená alebo korenená). Doma pripravenú ju môžete svojmu domácemu miláčikovi podávať buď pečenú, alebo varenú.

Ovocie Pre Psa

5.Melón

Je bohatý na vitamíny A a C, betakarotén, kyselinu listovú a obsahuje veľa antioxidantov a vlákniny. Tieto prospešné vitamíny a minerály sú spoločne dobré pre oči a srsť Vášho psa, zmierňujú zápaly v tele a podporujú trávenie. Pred kŕmením psa odstráňte jadrá a kôru a pravidelne mu dávajte malé porcie (niekoľko kúskov)!

6.Čučoriedky

Okrem obsahu vlákniny sú bohaté na antioxidanty a vitamín C, ktorý zlepšuje trávenie a imunitný systém Vášho psa a prispieva k zdravej funkcii mozgu. Doprajte svojmu domácemu miláčikovi z času na čas niekoľko čučoriedok!

7. Jablko

Toto známe ovocie je bohaté na antioxidanty, vlákninu, vitamín A a vitamín C. Vitamíny A a C sú nevyhnutné pre zdravé kosti a tkanivá. Jeho ďalšou výhodou je osvieženie dychu Vášho psa a zlepšenie dentálnej hygieny. Nezabudnite odstrániť stred a jadrá, pretože jadrá obsahujú kyanid! Nakrájajte na plátky a podávajte svojmu domácemu miláčikovi, ako odmenu!

8. Hruška

S mierou je výborným zdrojom vitamínov a minerálov. Je bohatá na vitamíny A a C a môže slúžiť aj ako skvelá potravina na odmenu. Podobne ako jablká, aj jadrá obsahujú kyanid, preto odstráňte stred s jadrami. Nakrájajte ho na malé plátky a podávajte svojmu psovi v takejto forme!

9.Špenát

Táto listová “superpotravina” je plná užitočných minerálov a vitamínov, pre zvieratá aj ľudí. Obsahuje vitamíny A, B, C a K, ako aj vápnik, železo, mangán a draslík, ktoré posilňujú imunitný systém, zlepšujú zdravie srdca, hladinu energie a vitalitu. Podávajte svojmu psovi stredne uvarené a nakrájané! Dávajte pozor, aby ste svojmu domácemu miláčikovi nedávali veľké porcie! Vyhnite sa mu, ak má problémy s obličkami! Pred pridaním špenátu do stravy Vášho domáceho maznáčika, určite sa poraďte s veterinárom!

10. Dyňa

Dyňa je ako obrovská bomba zdravia. Má málo kalórií a je plný cenných živín, ako je draslík, betakarotén a horčík. Obsahuje tiež veľa vitamínov, ako sú vitamíny A, B6, C, a pomáha posilňovať imunitný systém. Predtým, ako ju dáte svojmu psovi, odstráňte jadrá a kôru.

Zelenia Pre Psa

Aké ďalšie ovocie a zeleninu môže Váš pes jesť?

Vyššie uvedených 10 zložiek je pre organizmus Vášho psa mimoriadne prospešných, ale ich zoznam nie je v žiadnom prípade úplný. Pozrime sa, akú ďalšiu zeleninu a ovocie môžete svojmu psovi bezpečne podávať!

 • Banán: výživné krmivo, ktoré väčšina psov miluje, ale má vysoký obsah sacharidov a kalórií, preto ho svojmu miláčikovi podávajte len v malom množstve!
 • Brokolica: bezpečná pre psov, obsahuje sulforafán, ktorý spomaľuje opotrebovanie kĺbov, a množstvo vitamínov.
 • Cuketa: vynikajúci zdroj horčíka, draslíka a vitamínu C
 • Kalifornská paprika: podávajme psovi v malých kúskoch, má vysoký obsah antioxidantov, vlákniny a betakaroténu
 • Kiwi: vysoký obsah vitamínu C je prospešný, ale mnohí psi ho nemajú radi
 • Maliny: 4-6 malín naraz pre menšie psy, 8-10 malín pre väčšie psy
 • Mango: Môže byť podávaný bez jadierok, bohatý na vitamíny A, B6, C, E
 • Pomaranč: má vysoký obsah vitamínov a vlákniny, ale môže sa podávať len bez šupky a jadierok
 • Marhule a broskyne: môžu sa podávať len bez jadierok, pretože ich jadrá obsahujú kyanid
 • Špargľa: v surovom stave je príliš tvrdá, takže ju svojmu domácemu miláčikovi nedávajte, navyše po uvarení stráca takmer všetky živiny, takže pre Vášho psa nie je najlepšia.
 • Zeler: bohatý na vitamíny A, B, C a osviežuje dych Vášho psa

Petchef Nebeske Klokanie Krmivo Pre Psov N 1

Zoznámte sa s Nebeským klokaním menu od PetChef!

Idylický život štvornohých kamarátov stále viac ničí nejaký zdravotný problém, ktorý väčšinou súvisí s kvalitou krmiva, ktoré sa dostáva do misky Vášho domáceho miláčika.

Je Váš psík väčšieho vzrastu, starší, trpí artritídou, problémami s pankreasom a dyspláziou alebo má cukrovku? V tom prípade si zvoľte naše Nebeské klokanie krmivo!

Starostlivo pripravené monoproteínové ragu obsahuje okrem klokanieho mäsa aj proso, quinou, tekvicu, sladké zemiaky, čerstvé lesné čučoriedky, kurkumu a zázvor.

Klokanie mäso je mimoriadne bohaté na omega-3 mastné kyseliny, navyše má aj hypoalergénny účinok, takže je ideálne pre tých psíkov, ktorí trpia alergiou na iné zdroje bielkovín. Vďaka zázvoru a kurkume poskytuje extra podporu pre zdravie kĺbov Vášho psíka. Zabezpečuje pružnosť chrupaviek, kĺbov, šliach a kostí a znižuje stuhnutosť kĺbov súvisiacu so starnutím.

Vyrobené výlučne z prírodných surovín, s odporúčaním veterinárneho lekára a naše čerstvo uvarené krmivá Vám doručíme priamo až k Vašim dverám!

Už viac nečakajte a objednajte si nové obľúbené krmivo Vášho psíka teraz!

Objednať

Zelenina a ovocie, ktoré by sa mali psovi podávať s opatrnosťou

Hoci sa nasledujúce zložky môžu podávať psom kvôli ich vysokému obsahu živín, je vhodné skontrolovať, či nespôsobujú bolesti brucha alebo nadúvanie!

 • Karfiol: podávajme psovi len varené a roztlačené, pretože celé ruže môže spôsobiť bolesti žalúdka
 • Ružičkový kel a kapusta: sú veľmi výživné, ale u mnohých psov spôsobujú nadúvanie
 • Zelená fazuľa: po pokrájaní je dobrou zložkou, ale môže tiež spôsobiť nadúvanie.
 • Pes Zelenina

  Akú zeleninu a ovocie by Váš pes nemal jesť?

  Keďže psy majú úplne iný organizmus ako my, je dôležité vedieť, že niektoré druhy zeleniny a ovocia môžu byť pre nich jedovaté. Nikdy im nedávajte nasledujúce zložky!

  Avokádo

  Zatiaľ čo pre ľudí je úplne neškodný, fungicíd persín v avokáde je pre psy jedovatý. U našich domácich miláčikov môže spôsobiť silnú hnačku a zvracanie, čo môže viesť k vážnej dehydratácii.

  Jadrá čerešní, višní, datlí, broskýň, sliviek a iného ovocia

  Väčšina ovocných jadierok obsahuje kyanid, ale azda najnebezpečnejšie sú višne a čerešne. Kyanid je vysoko toxická látka, ktorá blokuje prenos kyslíka do buniek a krvné bunky nemôžu získať dostatok kyslíka. Ak máte podozrenie, že Váš pes zjedol višne, čerešne alebo rozhrýzol jadrá akéhokoľvek iného ovocia, majte ho pod neustálym dohľadom. Rozšírené zreničky, dýchacie ťažkosti a červené ďasná sú príznakmi otravy a je potrebná okamžitá lekárska pomoc.

  Hrozno a hrozienka

  Hrozno a hrozienka sú pre psy mimoriadne toxické a aj malé množstvo môže spôsobiť zvracanie. Konzumácia väčšieho množstva môže dokonca spôsobiť zlyhanie obličiek.

  Cibuľa a cesnak

  Všetky cibule patria do čeľade Allicum, ktoré sú pre našich štvornohých priateľov jedovaté. Dokonca by ste si mali dávať pozor, aby ste nekŕmili žiadnym krmivom obsahujúcim cibuľové a cesnakové granule, pretože cibuľa môže spôsobiť žalúdočné ťažkosti, nevoľnosť, zvracanie a hnačku, ale môže tiež zničiť červené krvinky Vášho psa a spôsobiť hemolytický syndróm z nedostatku železa. Rizikové sú najmä plemená Shiba Inu a Akita.

  Zemiaky

  Zemiaky sa v psom tele nedajú metabolizovať a ich konzumácia v koži vo veľkých množstvách môže byť toxická. Pozor! Sladké zemiaky, na rozdiel od ich názvu, nie sú v skutočnosti zemiaky a psom ich možno podávať.

  Huby

  Hoci huby dostupné v obchodoch nie sú pre psy jedovaté, nie je v nich nič užitočné pre nich. Mali by ste byť veľmi opatrní, aby pri venčení svojho domáceho miláčika nejedol huby, pretože existuje viac ako 150 druhov, ktoré môžu spôsobiť vážnu otravu.

  Výber maškŕt

  Výber žuvacích pochúťok

  Motivácia a odmeňovanie Vášho psíka je dôležitou súčasťou Vášho každodenného vzťahu a k tomu je dobré, ak máte pri sebe vždy zopár extra chutných, super zdravých pochúťok.

  Je dôležité, aby maškrta za odmenu mala nízky obsah sacharidov a neobsahovala žiadne umelé prísady ani lepok, ktoré u psov často spôsobujú potravinovú intoleranciu alebo alergiu.

  Vynikajúcou voľbou na odmeňovanie Vášho psíka môžu byť super chutné maškrty z islandskej tresky, maškrty z kože sumca atlantického a maškrty z kože islandskej tresky, ktoré vyrábame procesom sušenia mrazom.

  Tieto žuvacie pochúťky na prírodnej báze a bohaté na živiny Vám môžu byť veľkou pomocou pri odstraňovaní zubného povlaku medzi dvoma čisteniami zubov. Okrem fantastickej chuti poskytujú intenzívny a dlhotrvajúci zážitok zo žuvania, takže upútajú aj pozornosť Vášho domáceho miláčika. Pri každodennej konzumácii sa môže vytvárať menej hnedého povlaku a zubného kameňa, vďaka čomu zmizne aj nepríjemný zápach z úst psíka.

  Už viac nečakajte a objednajte si nové obľúbené žuvacie pochúťky Vášho psíka teraz!

  Objednať

  Paradajky

  Hoci konzumácia malých množstiev by nemala byť problémom, väčšie množstvá sú pre psov toxické. Je to spôsobené zlúčeninou nazývanou tomatín, ktorá môže spôsobiť vážne bolesti žalúdka a žalúdočné problémy.

  Tabuľka jedlej/nejedlej zeleniny a ovocia

  .tg {border-collapse:collapse;border-spacing:0;}
  .tg td{border-color:black;border-style:solid;border-width:1px;f
  overflow:hidden;padding:10px 5px;word-break:normal;}
  .tg th{border-color:black;border-style:solid;border-width:1px; font-weight:normal;overflow:hidden;padding:10px 5px;word-break:normal;}
  .tg .tg-fymr{border-color:inherit;font-weight:bold;text-align:left;vertical-align:top}
  .tg .tg-0pky{border-color:inherit;text-align:left;vertical-align:top}

  Jedlé ovocie a zelenina pre psy Nejedlé ovocie a zelenina pre psy
  Jablko (bez jadierok)
  Zelený hrášok
  Mrkva
  Sladké zemiaky
  Tekvice
  Špenát
  Cukety
  Hrušky (bez jadierok)
  Čučoriedky
  Dyňa
  Melón
  Brokolica
  Kalifornské papriky
  Kiwi
  Maliny
  Mango (bez jadierok)
  Pomaranč
  Marhule (bez jadierok)
  Broskyne (bez jadierok)
  Špargľa
  Zeler
  Avokádó
  Jadrá višne/čerešne/datle/broskyne/slivky
  Paradajka
  Cibuľa
  Cesnak
  Zemiaky
  Huby
  Hrozno
  Hrozienka

  Niekoľko rád o zaradení ovocia a zeleniny do stravy Vášho psa

  Ak Váš pes doteraz nemal v strave ovocie a zeleninu, dbajte na nasledovné:

 • Ako vždy, aj tu sa držte zásady postupnosti! Najprv začnite s malými sústami, neskôr ich množstvo zvýšte!
 • Ak pes odmieta zeleninu, urobte z nej pyré
 • Niekoľko rád o zaradení ovocia a zeleniny do stravy Vášho psa

  Ak Váš pes doteraz nemal v strave ovocie a zeleninu, dbajte na nasledovné:

  • Ako vždy, aj tu sa držte zásady postupnosti! Najprv začnite s malými sústami, neskôr ich množstvo zvýšte!
  • Ak váš pes odmieta zeleninu, rozmixujte ju na pyré a primiešajte do krmiva!
  • Zeleninu vždy dôkladne umyte!
  • Pre diabetických psov môže byť ovocie problémom kvôli vysokému obsahu cukru. Preto v takýchto prípadoch vyhľadajte svojho veterinára.
  • Šupka niektorých druhov ovocia a zeleniny je ťažšie stráviteľná, preto je dobré ich olúpať a odstrániť listy a stonky.
  Recepty veterinara - MVDr. Jozefa Vargu

  Spoznajte PetChef!

  Naše krmivá pre psov varíme z prírodných a čerstvých surovín vhodných na ľudskú spotrebu. V porovnaní s tradičnými krmivami sa v našich varených krmivách zachováva omnoho väčší podiel zdraviu prospešných živín a vitamínov vďaka procesu pomalého varenia.

  Psy jedia naše krmivá s veľkou chuťou a potešením. Už počas prvého týždňa môžeme pozorovať pozitívne zmeny v ich celkovom telesnom a zdravotnom stave: viac energie, zmiernenie príznakov alergií, lepšie trávenie, lesklejšia srsť a zdravá telesná hmotnosť.

  • Recepty, ktoré sú vhodné aj pre psov so špeciálnymi stravovacími potrebami, zostavil veterinár MVDr. Jozefa Vargu. Nájdete u nás rôzne druhy varených krmív, ako napríklad hypoalergénne krmivo, krmivo šetriace pečeň a obličky, energizujúce krmivo a krmivo pre psov s citlivým žalúdkom.
  • Bez použitia konzervačných látok a prísad
  • Mimoriadne jednoduchá objednávka a doručenie
  • Náš zákaznícky servis je dostupný telefonicky, radi Vám poradíme s akoukoľvek otázkou

  V prípade, že ako náš nový zákazník pri vyskúšaní prvého Ochutnávkového balíčka zistíte, že Vášmu psíkovi naše krmivá z nejakého dôvodu nechutia, v rámci našej Záruky čistého taniera Vám vrátime plnú cenu výrobku! Pre uplatnenie nároku na vrátenie peňazí, prosíme, vyplňte formulár na našej webovej stránke a naši zamestnanci zákazníckeho servisu Vás budú čoskoro kontaktovať! Naša Záruka čistého taniera platí iba pre prvý Ochutnávkový balíček výlučne pre nového zákazníka. Vrátenie peňazí sa nevzťahuje na náklady spojené s dopravou a iné poplatky.

  Jozsi Doboz Badge New Small 1

  Spoznajte PetChef!

  Naše krmivá pre psov varíme z prírodných a čerstvých surovín vhodných na ľudskú spotrebu. V porovnaní s tradičnými krmivami sa v našich varených krmivách zachováva omnoho väčší podiel zdraviu prospešných živín a vitamínov vďaka procesu pomalého varenia.

  Psy jedia naše krmivá s veľkou chuťou a potešením. Už počas prvého týždňa môžeme pozorovať pozitívne zmeny v ich celkovom telesnom a zdravotnom stave: viac energie, zmiernenie príznakov alergií, lepšie trávenie, lesklejšia srsť a zdravá telesná hmotnosť.

  • Recepty, ktoré sú vhodné aj pre psov so špeciálnymi stravovacími potrebami, zostavil veterinár MVDr. Jozefa Vargu. Nájdete u nás rôzne druhy varených krmív, ako napríklad hypoalergénne krmivo, krmivo šetriace pečeň a obličky, energizujúce krmivo a krmivo pre psov s citlivým žalúdkom.
  • Bez použitia konzervačných látok a prísad
  • Mimoriadne jednoduchá objednávka a doručenie
  • Náš zákaznícky servis je dostupný telefonicky, radi Vám poradíme s akoukoľvek otázkou

  V prípade, že ako náš nový zákazník pri vyskúšaní prvého Ochutnávkového balíčka zistíte, že Vášmu psíkovi naše krmivá z nejakého dôvodu nechutia, v rámci našej Záruky čistého taniera Vám vrátime plnú cenu výrobku! Pre uplatnenie nároku na vrátenie peňazí, prosíme, vyplňte formulár na našej webovej stránke a naši zamestnanci zákazníckeho servisu Vás budú čoskoro kontaktovať! Naša Záruka čistého taniera platí iba pre prvý Ochutnávkový balíček výlučne pre nového zákazníka. Vrátenie peňazí sa nevzťahuje na náklady spojené s dopravou a iné poplatky.

  Krmivá pre psov

  Farmárske hovädzie

  Od  16,49 / týždenná porcia

  Krmivá pre psov

  Hodové morčacie

  Od  14,19 / týždenná porcia

  Krmivá pre psov

  Slávnostné bravčové

  Od  14,19 / týždenná porcia

  Krmivá pre psov

  Domáce jahňacie

  Od  16,99 / týždenná porcia

  Krmivá pre psov

  Lesné králičie

  Od  16,99 / týždenná porcia

  Krmivá pre psov

  Nebeské klokanie

  Od  19,99 / týždenná porcia

  Krmivá pre psov

  Atlantické lososové

  Od  16,99 / týždenná porcia

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *