Kastrácia psa je jednou z najdôležitejších otázok v živote psov a ich majiteľov. V prípade sučiek môžu neplánované šteniatka, narodené v dôsledku “nehody”, spôsobiť vážne bolesti hlavy. Kastráciou psov sa môžu vyriešiť aj problémy, ktoré súvisia s háraním sučiek.

Súčasne ide o vážnu operáciu, ktorá nastoľuje množstvo otázok. Zodpovedaním týchto otázok sa Vám pokúsime vysvetliť, čo kastrácia znamená a ako ovplyvňuje život Vášho psa.

V našom článku sa budeme venovať nasledujúcim témam:

 • Vhodný vek, kedy kastrovať psa (samca) alebo sučku
 • Priebeh kastrácie sučiek a psov (samcov)
 • Dôležité informácie a tipy po kastrácii psa
 • Výhody a nevýhody kastrácie psa
 • Náklady na kastráciu psa

Kastrácia psov: kedy je ideálna a na čo si dávať pozor?

Či už máte psa (samca) alebo sučku, je nevyhnutné, aby ste sa na kastráciu Vášho domáceho miláčika dôkladne pripravili. Rovnako dôležitý je aj termín zákroku, ktorý by ste mali stanoviť tak, aby bol pre Vášho psíka optimálny.

Na čo si dávať pozor pred kastráciou psa?

Kastrácia sa dnes považuje za bežný úkon, ale nezabúdajte, že predsa len ide o chirurgický zákrok. Najdôležitejšie je, aby Váš psík bol pred kastráciou v čo najlepšom zdravotnom stave.

Obojok pre psa

Obojok pre psa

Je tu sen každého psa PetChef: super roztomilý obojok pre psa, so vzorom PetChef. Tak ako by ste nemali robiť kompromisy pri kŕmení Vášho šteňaťa, nemali by ste robiť kompromisy ani pri jeho vzhľade: Váš psík si zaslúži to najlepšie!

POZRIEM SI
Venujte preto pozornosť nasledujúcim odporúčaniam:

 • Kŕmte Vášho psíka pestrým a kvalitným krmivom, ktoré najviac vyhovuje jeho stavbe tela a veku! Žiaľ, suché krmivá môžu byť pre jeho zdravie veľmi často aj škodlivé. O tejto téme sme už písali podrobnejšie. Najideálnejšie je kŕmiť psa doma pripraveným krmivom, navrhnutým veterinárnym lekárom. Ak na to nemáte čas, pozrite si nasledujúcu ponuku krmív: Prémiové, čerstvo pripravené krmivá pre psov od PetChef!
 • Hýbte sa pravidelne, trávte veľa času na čerstvom vzduchu!
 • V prípade potreby mu môžete podávať aj výživové doplnky, vitamíny alebo prípravky na posilnenie imunity, aby sa dostal do ešte lepšej formy. Je vhodné tiež poradiť sa o tom s veterinárnym lekárom.
 • 12 hodín pred kastráciou už svojho psa nekŕmte! Ak nie sú práve letné horúčavy, pred zákrokom by nemal ani piť 4 až 6 hodín.

Pred zákrokom sa odporúča konzultovať s veterinárnym lekárom! Na základe plemena Vášho psa, jeho prípadných predchádzajúcich ochorení, stravy a životného štýlu, Vám bude vedieť konkrétne poradiť, ako sa na kastráciu pripraviť.

Priebeh Kastracie Samca

Načasovanie kastrácie psa

Kastrácia sučiek sa neodporúča pred dovŕšením 3. mesiaca života. Organizmus psa v tomto veku ešte nie je dostatočne pripravený na takýto závažný zákrok.

Po dosiahnutí 3. mesiaca veku Vášho domáceho miláčika je však ideálne vykonať zákrok čím skôr. S pribúdajúcim vekom sa totiž riziko komplikácií zvyšuje. Najlepšie je preto podstúpiť operáciu ešte pred obdobím pohlavnej zrelosti.

Kastráciu psa odporúčajú veterinári vykonávať zvyčajne okolo 4. až 9. mesiaca života.

U niektorých psov kastráciu je možné vykonať aj skôr či neskôr. Konkrétny termín kastrácie závisí od viacerých skutočností. Napríklad, veľké plemená dosahujú obdobie pohlavnej zrelosti spravidla neskôr. U nich horná hranica termínu zákroku sa môže posunúť. Okrem toho treba brať do úvahy aj individuálne vlastnosti psa, ktoré môžu mať rozhodujúci vplyv na optimálny termín kastrácie. Aj v tomto prípade sa odporúča konzultovať s veterinárnym lekárom.

Keďže kastrácia znamená chirurgické odstránenie rozmnožovacích orgánov psov, je vhodné hovoriť zvlášť o kastrácii sučiek a zvlášť o kastrácii psov (samcov).

Sterilizácia alebo kastrácia – aký je medzi nimi rozdiel?

Ako medzi niektorými majiteľmi psov, tak aj na internete vládne v súvislosti s týmito dvoma pojmami určitý zmätok. Je to mylná predstava, že kastrácia a sterilizácia znamenajú to isté. Aký je medzi nimi rozdiel?

 • Počas kastrácie psov sa odstránia orgány produkujúce pohlavné hormóny. U sučiek je to teda vaječník a u psov (samcov) miešok.
 • Pri sterilizácii sa podviažu alebo pretnú iba vajíčkovody, respektíve semenné povrazce, ostatné orgány zostanú nedotknuté.

V tomto prípade sa teda hormóny produkujú rovnako, pohlavný pud a háranie fungujú rovnakým spôsobom. Preto je možné, že niektorí majitelia si myslia, že po kastrácii sa ich sučka hára. V skutočnosti však nešlo o kastráciu, ale o sterilizáciu.

Laparoskopicka Kastracia

Petchef Atlanticke Lososove Krmivo Pre Psov N 2

Zoznámte sa s Atlantickým lososovým menu od PetChef!

Idylický život štvornohých kamarátov stále viac ničí nejaký zdravotný problém, ktorý väčšinou súvisí s kvalitou krmiva, ktoré sa dostáva do misky Vášho domáceho miláčika.

Má Váš psík oslabený imunitný systém, často sa škriabe, vypadáva mu srsť, bojuje jeho telo s nejakým zápalom alebo má cukrovku? V tom prípade si zvoľte naše Atlantické lososové krmivo!

Starostlivo pripravené monoproteínové ragu obsahuje okrem lososového mäsa aj pohánku, quinou, sladké zemiaky, brokolicu a tekvicu. Losos má mimoriadne vysoký obsah omega-3 a omega-6 mastných kyselín, čo prispieva k lesklej srsti, zdravej koži a navyše pôsobí protizápalovo. Krmivo má tiež hypoalergénny účinok, takže je ideálne pre tých psíkov, ktorí trpia alergiou na iné zdroje bielkovín.

Vyrobené výlučne z prírodných surovín, s odporúčaním veterinárneho lekára a naše čerstvo uvarené krmivá Vám doručíme priamo až k Vašim dverám!

Už viac nečakajte a objednajte si nové obľúbené krmivo Vášho psíka teraz!

Objednať

Kastrácia sučky

 • Kastrácia sučky sa vykonáva v celkovej anestézii.
 • Počas zákroku lekár otvorí brušnú dutinu a odstráni vaječníky.
 • Ak to považuje za potrebné, môžu sa odstrániť aj vajíčkovody a maternica. Maternica sa spravidla odstraňuje vtedy, keď ide o staršiu sučku.
 • Zákrok sa ukončí zašitím rany. Ak sa použije vstrebateľná niť, odstraňovanie stehov nie je potrebné.

Ďalšie informácie o kastrácii sučiek

Je dôležité, aby ste s kastráciou sučky počkali do konca hárania. Počas tohto obdobia totiž maternica môže byť opuchnutá a môže dôjsť k slabšej zrážanlivosti krvi. Ďalším problémom je, že imunitný systém sučky môže byť vtedy tiež slabší ako zvyčajne.

Kastrácia sučiek sa považuje tiež za bežný zákrok, ale obdobie rekonvalescencie trvá dlhšie ako u samcov. Rana sa zvyčajne zahojí na 7. deň po zákroku a stehy sa vyberajú na 8. až 10. deň.

Kastrácia psa (samca)

Kastrácia psov (samcov) je oveľa jednoduchšia operácia ako v prípade sučiek. U nich totiž nie je potrebné otvárať brušnú dutinu.

 • Kastrácia psov (samcov) prebieha tiež v celkovej anestézii.
 • Veterinár urobí rez na koži pred mieškom.
 • Podviažu sa semenné povrazce a cievy.
 • Potom sa odstránia semenníky.
 • Nakoniec veterinár ranu zašije.

Ďalšie informácie o kastrácii psov (samcov):

1. Obdobie rekonvalescencie u psov (samcov) je tiež výrazne kratšie než u sučiek, zvyčajne trvá iba jeden deň.
2. Ak sa v okolí operačnej jazvy alebo mieška objaví opuch, okamžite kontaktujte veterinárneho lekára!

Laparoskopická kastrácia

Kastrácia sa v súčasnosti čoraz častejšie vykonáva laparoskopicky.

Laparoskopia znamená, že namiesto otvorenia brušnej dutiny sú potrebné len dva malé rezy na brušnej stene, s dĺžkou 0,5 až 1 cm. Cez tieto rezy sa zavedie špeciálna kamera a dva špeciálne kliešte. Medzi dvoma čeľusťami klieští prechádza elektrický prúd, ktorý uzatvára cievy a odrežú sa časti tkaniva, ktoré sa majú odstrániť.

Laparoskopická kastrácia je v porovnaní s tradičnou kastráciou modernejšia a výhodnejšia elektrochirurgická metóda.

Výber maškŕt

Výber žuvacích pochúťok

Motivácia a odmeňovanie Vášho psíka je dôležitou súčasťou Vášho každodenného vzťahu a k tomu je dobré, ak máte pri sebe vždy zopár extra chutných, super zdravých pochúťok.

Je dôležité, aby maškrta za odmenu mala nízky obsah sacharidov a neobsahovala žiadne umelé prísady ani lepok, ktoré u psov často spôsobujú potravinovú intoleranciu alebo alergiu.

Vynikajúcou voľbou na odmeňovanie Vášho psíka môžu byť super chutné maškrty z islandskej tresky, maškrty z kože sumca atlantického a maškrty z kože islandskej tresky, ktoré vyrábame procesom sušenia mrazom.

Tieto žuvacie pochúťky na prírodnej báze a bohaté na živiny Vám môžu byť veľkou pomocou pri odstraňovaní zubného povlaku medzi dvoma čisteniami zubov. Okrem fantastickej chuti poskytujú intenzívny a dlhotrvajúci zážitok zo žuvania, takže upútajú aj pozornosť Vášho domáceho miláčika. Pri každodennej konzumácii sa môže vytvárať menej hnedého povlaku a zubného kameňa, vďaka čomu zmizne aj nepríjemný zápach z úst psíka.

Už viac nečakajte a objednajte si nové obľúbené žuvacie pochúťky Vášho psíka teraz!

Objednať
Výhody laparoskopickej kastrácie:

 • Vyžaduje sa oveľa menší rez, preto nie je potrebné otvárať brušnú dutinu, ani prerezávať svaly.
 • Vďaka tomu znamená operácia oveľa menšiu záťaž pre organizmus zvieraťa.
 • Riziko komplikácií sa výrazne znižuje.
 • Obdobie rekonvalescencie trvá omnoho kratšie.
 • Nie je potrebné vyberať stehy.
 • Nie je potrebný ochranný golier, ani následná starostlivosť.
 • Zákrok vykonaný skúseným veterinárnym lekárom trvá tiež oveľa kratšie ako obvykle.
 • Inhalačná anestézia je tiež menej “drastická” ako tradičná anestézia.

Laparoskopia sa bežne používa na kastráciu sučiek. Môže sa použiť aj u psov (samcov), u ktorých ide o nezostúpené semenníky. To znamená, že semenníky zostávajú v brušnej dutine zvieraťa.

Po Kastracii

Čím kŕmiť psa až do odstránenia stehov?

Bezprostredne po operácii podávajte Vášmu psíkovi vodu alebo krmivo iba vtedy, keď je pri plnom vedomí. Predovšetkým v prípade sučiek je dôležité podávať im v prvých dňoch po zákroku len ľahko stráviteľné krmivo, pretože ich brušné svaly sa musia pri vyprázdňovaní šetriť. Vyhýbajte sa kvôli tomu suchému krmivu pre psov a ponúknite svojmu miláčikovi len mokré alebo čerstvo uvarené krmivo! Ak je pes kŕmený surovým mäsom, pred odstránením stehov mu nedávajte žiadne kosti!

Následné kŕmenie kastrovaného psa

V dôsledku kastrácie môže dôjsť k zmenám v správaní psa, k zníženiu jeho aktivity a k zmenám v jeho hormonálnej rovnováhe a metabolizme. Strata produkcie estrogénov vedie k zvýšeniu chuti do jedla, takže popri predchádzajúcom príjme kalórií môže pes ľahko pribrať. Žiaľ, môže to viesť k vzniku mnohých závažných civilizačných ochorení, ako je napríklad cukrovka.

Pri kŕmení kastrovaného psa by mali byť splnené tieto dve podmienky:
 • Strava s nižším obsahom kalórií by mala obsahovať potrebné (nezmenené) množstvo vitamínov, minerálnych látok, stopových prvkov, vlákniny a aminokyselín.
 • Pes by mal dostávať čo najmenej rýchlo vstrebateľných sacharidov a obsah tuku v jeho krmive by nemal byť tiež prehnaný, aby sa predišlo obezite (alebo aby sa podporil úbytok telesnej hmotnosti).

Priebeh Kastracie Sucky

Pes po kastrácii

Operácia prebieha v celkovej anestézii. Je dôležité, aby ste boli pri Vašom domácom miláčikovi, keď sa prebúdza, až kým sa úplne prebudí.

Je celkom prirodzené, ak sa psík pomaly prebúdza a je dlho otupený. Môže sa uňho prejaviť aj nezvyčajné správanie alebo iné príznaky (napr. silné slinenie). Nepodliehajte panike, ale postarajte sa o to, aby bol v pokojnom prostredí. Najideálnejšia teplota miestnosti, v ktorej sa psík zotavuje, je okolo 22 stupňov Celzia.

Starostlivosť o psa po kastrácii

Čím menej času uplynie od zákroku, tým dôležitejšia je oddaná starostlivosť o psíka. Venujte zvýšenú pozornosť zdravotnému stavu Vášho štvornohého priateľa, až do odstránenia stehov. Buďte pri ňom, hladkajte ho, dajte mu pocítiť, že sa na Vás môže spoľahnúť – je to rovnako dôležité preňho, ako aj pre ľudí.

Rekonvalescencia v prvých dňoch po operácii

Po návrate domov z kliniky ho uložte na jeho obľúbené miesto (napr. mäkký pelech). Počas prvej hodiny si dôkladne všímajte jeho stav a správanie. Podľa veterinárov je celkom prirodzené, ak sa u psíka po operácii vyskytnú také príznaky, ako napríklad omámenosť, slinenie, ospalosť. Ak však uňho spozorujete niečo nezvyčajné, bezodkladne kontaktujte Vášho lekára. (Viac o týchto príznakoch sa dočítate nižšie v časti Komplikácie po kastrácii psa.)

Následná starostlivosť o kastrovaného psa

Kastracia Psa

Rekonvalescencia psa (samca) po kastrácii trvá zvyčajne jeden až dva dni. Keďže u sučiek sa otvára brušná dutina, ak nešlo o laparoskopickú kastráciu, preto je doba hojenia a liečenia tiež dlhšia. V priemere trvá 8 až 10 dní, kým sa vyberú stehy, ale môže to byť o jeden alebo dva dni viac alebo menej.

V tomto období:
 • V žiadnom prípade nezdvíhajte svojho psíka, aby ste mu nenapínali brušné svaly!
 • Neokúpte ho, až kým sa mu neodstránia stehy!
 • Zvyčajne nie je problém, ak rana mierne mokvá, opatrne ju utrite vlhkou handričkou!
 • Používajte ochranný golier alebo pohodlné oblečenie pre psov, určené špeciálne na dni po kastrácii, aby sa pes nedostal k hojacej rane!
 • Proces hojenia môžu podporiť aj antibiotiká a v prípade potreby môžete psovi podať aj lieky proti bolesti – samozrejme, iba so súhlasom veterinárneho lekára.

Komplikácie po kastrácii psa

Zotavovanie sa po zákroku prebieha zvyčajne bez problémov, ale môžu sa vyskytnúť komplikácie.

Medzi príznaky, ktoré po kastrácii môžu spôsobovať problémy, patria:

 • Nechutenstvo a malátnosť počas niekoľkých dní.
 • Horúčka u psíka.
 • Môže sa objaviť opuch okolo pooperačnej jazvy u sučiek alebo okolo rany či mieška u psov (samcov).
 • Pes po kastrácii krváca, krvácanie je intenzívne a/alebo sa nezastaví ani po dlhšom čase.

Ak spozorujete niektorý z uvedených príznakov alebo iné nezvyčajné ťažkosti, mali by ste bezodkladne kontaktovať Vášho veterinárneho lekára! Problémy sú často spôsobené zápalom, ktorý sa dá ľahko odstrániť. Ak sa však zápal nelieči, môže byť aj nebezpečný. Ani pri krvácaní nie je možné zistiť, či ide o prasknutie stehov alebo o život ohrozujúce vnútorné krvácanie. Preto sa určite poraďte so svojím lekárom!

Kastrácia psa má mnoho výhod, ale nesmieme zabudnúť, že ide o vážny chirurgický zákrok. Pozrime sa na to, prečo sa to oplatí a či existujú nejaké argumenty proti.

Výhody kastrácie psa:

 • U sučiek sa dá zabrániť nežiaducej reprodukcii.
 • U sučiek zmiznú príznaky hárania.
 • Psy prestanú značkovať močom a sú menej agresívne voči iným psom (samcom).
 • Sučky aj psy prestanú utekať z domu, čo je typické pre obdobie hárania.
 • Výrazne sa znižuje pravdepodobnosť niektorých chorôb, ako napríklad: problémy s prostatou, pruh, rakovina semenníkov, rakovina vaječníkov, maternice a prsníka, falošná gravidita, zápal maternice, výtok z pošvy.

Nevýhody kastrácie psa:

Medzi najčastejšie nevýhody kastrácie patrí anestézia, samotný zákrok a komplikácie po zákroku. Je však dôležité poznamenať, že čím je pes mladší, tým je pravdepodobnosť týchto komplikácií nižšia. U starších psov však šanca na výskyt hociktorého rizika sa výrazne zvyšuje.

Ďalší argument, ktorý sa často uvádza proti kastrácii, je skôr morálneho charakteru. Ide o to, že zviera je takpovediac pripravené o radosť z párenia a plodenia potomkov.

Odborná i laická verejnosť sa zhoduje v tom, že to tak nie je. Veď pes, ktorý ešte nedosiahol pohlavnú zrelosť, nemôže toto všetko postrádať, nemôže vedieť, “o čo prichádza”. A výhody kastrácie sú hmatateľné a mnohonásobne prevyšujú možné nevýhody – nielen pre majiteľov, ale aj pre psíkov.

Náklady na kastráciu psa

Náklady na kastráciu psa závisia od mnohých faktorov.

Zopár príkladov toho, čo môže ovplyvniť náklady na kastráciu psa:

 • nie je jedno, či sa klinika nachádza v hlavnom meste, okresnom meste alebo vo veľkej obci
 • v prípade väčšej obce závisí od počtu kliník v blízkosti, v ktorých sa tiež vykonáva kastrácia
 • veľkosť psa

Je dôležité vedieť, že náklady na kastráciu sučky sú podstatne vyššie ako náklady na kastráciu psa (samca). Dôvodom je, že pri kastrácii sučky ide o omnoho závažnejší zákrok, pretože sa musí otvoriť brušná dutina zvieraťa.

Ceny, ktoré uvádzame, sú výlučne informatívneho charakteru:
 • Náklady na kastráciu psa v roku 2022 sa môžu pohybovať od 40 eur do 210 eur, v závislosti od vyššie uvedených faktorov.
 • Sterilizácia stojí cca 80-105 eur.
 • Náklady na laparoskopickú kastráciu psa sa zvyčajne pohybujú od 155 eur do 195 eur.

Celkovo možno povedať, že existuje oveľa viac argumentov za kastráciu psa, ako proti nej. Ak sa zákrok nevykoná v príliš vysokom veku zvieraťa, chirurgické riziká sú vďaka moderným postupom a kvalifikovaným odborníkom zanedbateľné. Pri troche starostlivosti a správnom kŕmení, dá sa predísť aj prípadným komplikáciám a problémom po kastrácii.

Recepty veterinara - MVDr. Jozefa Vargu

Spoznajte PetChef!

Naše krmivá pre psov varíme z prírodných a čerstvých surovín vhodných na ľudskú spotrebu. V porovnaní s tradičnými krmivami sa v našich varených krmivách zachováva omnoho väčší podiel zdraviu prospešných živín a vitamínov vďaka procesu pomalého varenia.

Psy jedia naše krmivá s veľkou chuťou a potešením. Už počas prvého týždňa môžeme pozorovať pozitívne zmeny v ich celkovom telesnom a zdravotnom stave: viac energie, zmiernenie príznakov alergií, lepšie trávenie, lesklejšia srsť a zdravá telesná hmotnosť.

 • Recepty, ktoré sú vhodné aj pre psov so špeciálnymi stravovacími potrebami, zostavil veterinár MVDr. Jozefa Vargu. Nájdete u nás rôzne druhy varených krmív, ako napríklad hypoalergénne krmivo, krmivo šetriace pečeň a obličky, energizujúce krmivo a krmivo pre psov s citlivým žalúdkom.
 • Bez použitia konzervačných látok a prísad
 • Mimoriadne jednoduchá objednávka a doručenie
 • Náš zákaznícky servis je dostupný telefonicky, radi Vám poradíme s akoukoľvek otázkou

V prípade, že ako náš nový zákazník pri vyskúšaní prvého Ochutnávkového balíčka zistíte, že Vášmu psíkovi naše krmivá z nejakého dôvodu nechutia, v rámci našej Záruky čistého taniera Vám vrátime plnú cenu výrobku! Pre uplatnenie nároku na vrátenie peňazí, prosíme, vyplňte formulár na našej webovej stránke a naši zamestnanci zákazníckeho servisu Vás budú čoskoro kontaktovať! Naša Záruka čistého taniera platí iba pre prvý Ochutnávkový balíček výlučne pre nového zákazníka. Vrátenie peňazí sa nevzťahuje na náklady spojené s dopravou a iné poplatky.

Jozsi Doboz Badge New Small 1

Spoznajte PetChef!

Naše krmivá pre psov varíme z prírodných a čerstvých surovín vhodných na ľudskú spotrebu. V porovnaní s tradičnými krmivami sa v našich varených krmivách zachováva omnoho väčší podiel zdraviu prospešných živín a vitamínov vďaka procesu pomalého varenia.

Psy jedia naše krmivá s veľkou chuťou a potešením. Už počas prvého týždňa môžeme pozorovať pozitívne zmeny v ich celkovom telesnom a zdravotnom stave: viac energie, zmiernenie príznakov alergií, lepšie trávenie, lesklejšia srsť a zdravá telesná hmotnosť.

 • Recepty, ktoré sú vhodné aj pre psov so špeciálnymi stravovacími potrebami, zostavil veterinár MVDr. Jozefa Vargu. Nájdete u nás rôzne druhy varených krmív, ako napríklad hypoalergénne krmivo, krmivo šetriace pečeň a obličky, energizujúce krmivo a krmivo pre psov s citlivým žalúdkom.
 • Bez použitia konzervačných látok a prísad
 • Mimoriadne jednoduchá objednávka a doručenie
 • Náš zákaznícky servis je dostupný telefonicky, radi Vám poradíme s akoukoľvek otázkou

V prípade, že ako náš nový zákazník pri vyskúšaní prvého Ochutnávkového balíčka zistíte, že Vášmu psíkovi naše krmivá z nejakého dôvodu nechutia, v rámci našej Záruky čistého taniera Vám vrátime plnú cenu výrobku! Pre uplatnenie nároku na vrátenie peňazí, prosíme, vyplňte formulár na našej webovej stránke a naši zamestnanci zákazníckeho servisu Vás budú čoskoro kontaktovať! Naša Záruka čistého taniera platí iba pre prvý Ochutnávkový balíček výlučne pre nového zákazníka. Vrátenie peňazí sa nevzťahuje na náklady spojené s dopravou a iné poplatky.

Krmivá pre psov

Farmárske hovädzie

Od  16,49 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Hodové morčacie

Od  14,19 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Slávnostné bravčové

Od  14,19 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Domáce jahňacie

Od  16,99 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Lesné králičie

Od  16,99 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Nebeské klokanie

Od  19,99 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Atlantické lososové

Od  16,99 / týždenná porcia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *