Kŕmenie psov chlebom je medzi majiteľmi psíkov veľmi rozporuplná téma. Niektorí majitelia by svojho psa nikdy nekŕmili chlebom, ale často počujete vetu: “Ale no tak, ja som svojho psa kŕmil chlebom celý život a nikdy mu to neublížilo.” Ale naozaj nie? Aby sme zistili pravdu, pozrime sa na to, ako funguje tráviaci systém psov, a zistime, koľko chleba má v strave psov miesto. Diskutovať sa bude aj o tom, koľko a aký druh chleba môžu psy dostávať a čo môže byť dokonca aj nebezpečné pre ich zdravie.

Chlieb Krmenie Psa

keramická miska pre psov

Keramická miska

K zdravému krmivu pre psov patrí kvalitná keramická miska. Prekvapte Vášho chlpatého kamaráta novou roztomilou keramickou miskou od spoločnosti PetChef, ktorá je ideálnou voľbou tak pre jeho obľúbené pochúťky, ako aj na vodu! Mnoho psíkov trpí alergiou spôsobenou kovovými miskami, preto je pre nich keramická miska tou najlepšou voľbou.

POZRIEM SI

Ako funguje tráviaci systém psov

Tráviaci systém psov sa v mnohom líši od ľudského. Podľa chrupu sa dá usúdiť, že naši domáci miláčikovia sú predovšetkým mäsožravci. Preto je ich črevný trakt prispôsobený najmä na spracovanie bielkovín a väčšinu energie získavajú z nich a z tukov. To samozrejme neznamená, že by psy nemali jesť žiadne sacharidy. Komplexné sacharidy bohaté na vlákninu je možné konzumovať, ale s mierou.
Vysoký obsah vlákniny uvoľňuje stolicu a celozrnné obilniny a zelenina obsahujú množstvo užitočných vitamínov, minerálov a samozrejme antioxidantov, ktoré naši štvornohí priatelia potrebujú. Hoci sa často hovorí, že psy v dávnych časoch nemali v strave žiadne sacharidy, ani to nie je v tejto podobe pravda. Zvieratá, ktoré zabíjali, boli zvyčajne bylinožravce a predkovia našich psov ich jedli s chuťou – teda s obsahom ich žalúdkov. Spolužitie s ľuďmi navyše do istej miery zmenilo črevný systém psov, takže celozrnné obilniny môžeme skutočne zaradiť do stravy psa.

Je Škodlivé Kŕmiť Psa Chlebom Zistili Sme To

V spoločnosti PetChef pripravujeme naše čerstvo pripravené krmivá z nasledujúcich celozrnných ingrediencií – samozrejme, v tom správnom pomere pre psov:

Ale kde je pšenica, ktorú obsahuje aj chlieb? Žiaľ, pšenica pomerne často spôsobuje alergické reakcie, čiastočne kvôli bielkovinám, ktoré obsahuje, a čiastočne kvôli lepku. Z tohto dôvodu ju v našich krmivách nepoužívame, ale ak to vášmu psovi nerobí problém, je možné ho kŕmiť chlebom. Pozrime sa ako!

Psy môžu jesť chlieb, ale nie je jedno aký

Kľúčovou otázkou je, z čoho je daný chlieb vyrobený.
Chlieb z bielej múky a droždia nie je pre ľudí veľmi zdravý a nie je tomu inak ani v prípade psov. Takéto chleby obsahujú veľa prázdnych kalórií, takže majú vysoký obsah energie a nie sú v nich obsiahnuté iné živiny, ako sú vitamíny, stopové prvky a dokonca ani vláknina. Ak pes dostáva dlhodobo len chlieb ako prílohu, môžu sa vyvinúť choroby z nedostatku.
Okrem toho je glykemický index veľmi vysoký, čo tiež nie je dobré. Rýchle vstrebávanie vedie k rýchlemu zvýšeniu hladiny glukózy v krvi, po ktorom nasleduje silná inzulínová reakcia, cukor sa rýchlo odbúrava, a ak sa energia nevyužije, ukladá sa ako tuk.
Keď teda majiteľ psíka povie, že svojho psa kŕmi celý život chlebom, treba sa opýtať, či pes pribral na váhe? Dlhodobým dôsledkom kŕmenia chlebom je obezita a v horších prípadoch cukrovka a ďalšie choroby spojené s obezitou, ako sú napríklad kardiovaskulárne problémy. Preto sa oplatí zamyslieť sa, či kŕmenie psa chlebom nespôsobilo iné zdravotné problémy.

Krmenie Psa Chlebom Cestovinami

Výber maškŕt

Výber žuvacích pochúťok

Motivácia a odmeňovanie Vášho psíka je dôležitou súčasťou Vášho každodenného vzťahu a k tomu je dobré, ak máte pri sebe vždy zopár extra chutných, super zdravých pochúťok.

Je dôležité, aby maškrta za odmenu mala nízky obsah sacharidov a neobsahovala žiadne umelé prísady ani lepok, ktoré u psov často spôsobujú potravinovú intoleranciu alebo alergiu.

Vynikajúcou voľbou na odmeňovanie Vášho psíka môžu byť super chutné maškrty z islandskej tresky, maškrty z kože sumca atlantického a maškrty z kože islandskej tresky, ktoré vyrábame procesom sušenia mrazom.

Tieto žuvacie pochúťky na prírodnej báze a bohaté na živiny Vám môžu byť veľkou pomocou pri odstraňovaní zubného povlaku medzi dvoma čisteniami zubov. Okrem fantastickej chuti poskytujú intenzívny a dlhotrvajúci zážitok zo žuvania, takže upútajú aj pozornosť Vášho domáceho miláčika. Pri každodennej konzumácii sa môže vytvárať menej hnedého povlaku a zubného kameňa, vďaka čomu zmizne aj nepríjemný zápach z úst psíka.

Už viac nečakajte a objednajte si nové obľúbené žuvacie pochúťky Vášho psíka teraz!

Objednať

Ale aký chlieb potom môže pes jesť?

Do stravy psa môžete zaradiť celozrnný chlieb s pravým kváskom a semienkami, ale s mierou. To isté platí napríklad pre tekvicový chlieb, pretože tekvica je pre telo vášho domáceho maznáčika mimoriadne prospešná. Vždy však pamätajte, že väčšinu stravy by malo tvoriť mäso a zelenina, ktoré sú pre vášho psíka zdravé.

Akým chlebom by ste NEMALI kŕmiť svojho psa?

Niektoré druhy chleba sú pre psa vyslovene škodlivé. Zhrnuli sme, čo by ste svojmu domácemu miláčikovi nikdy nemali dávať!

Surový alebo nedopečený chlieb
Droždie alebo kvas, ktorý je stále aktívny, môžu spôsobiť veľké problémy. Na jednej strane extrémne nadúvanie, čo môže viesť k črevným ťažkostiam alebo žalúdočným ťažkostiam. Minimálne natoľko však hrozí hoci aj otrava etanolom, ktorá je spôsobená tým, že alkohol vzniká pri trávení surového chlebového cesta. Otrava etanolom môže vzniknúť do 30 minút až 2 hodín po konzumácii cesta a môže mať tieto príznaky:

 • nadmerné nadúvanie
 • nevoľnosť, vracanie
 • závraty, problémy s koordináciou
 • zmeny nálady, napríklad náhla depresia
 • v závažných prípadoch zastavenie srdca

Ak spozorujete niektorý z týchto príznakov, čo najskôr vezmite svojho psa k veterinárovi, pretože urgentný zásah môže zachrániť život!

Plesnivý chlieb

Bohužiaľ, niektoré domácnosti majú ešte stále vo zvyku dávať psovi pokazené jedlo. Zodpovedný majiteľ psa by to neurobil! Plesne môžu spôsobiť nielen silnú alergickú reakciu, ale mykotoxíny produkované plesňami môžu poškodiť aj vnútorné orgány.

Chlieb obsahujúci cukor, sladké pečivo

Niekoľko kúskov obyčajného bieleho chleba nie je pre psa škodlivé, ale rovnaké množstvo sladkého pečiva môže spôsobiť problémy. Zatiaľ čo u ľudí môže sladké jedlo pred cvičením dokonca zlepšiť vytrvalosť, psie telo funguje inak. Kyselina mliečna, ktorá vzniká pri odbúravaní cukru, sa môže v ich tele hromadiť, čím sa ešte viac unavia. Nehovoriac o kolísaní hladiny cukru v krvi, ktoré môže spôsobiť cukrovku a inzulínovú rezistenciu.

Chlieb obsahujúci toxické zložky

Existuje niekoľko ingrediencií, ktoré by ste mali mať na pamäti, pokiaľ ide o vášho psa. Tieto zložky sú pre psíkov vyslovene toxické:

 • makadamové orechy
 • hrozno a hrozienka
 • sladidlá na báze cukrového alkoholu: xylitol, erytritol, maltitol
 • čokoláda
 • káva (niekedy sa používa na farbenie chleba)
 • cesnak a cibuľa

Petchef Domace Jahnacie Krmivo Pre Psov N 1

Zoznámte sa s Domácim jahňacím menu od PetChef!

Idylický život štvornohých kamarátov stále viac ničí nejaký zdravotný problém. Žiaľ, skoro každá choroba súvisí s kvalitou krmiva, ktoré Váš domáci miláčik dostáva.

Spozorujete u Vášho psíka nasledovné príznaky: vypadávanie srsti, škrabanie, neustále hryzenie a olizovanie labiek alebo problémy s pachovými žľazami? V tom prípade si zvoľte naše Domáce jahňacie krmivo!

Starostlivo pripravené ragu obsahuje okrem jahňacieho mäsa aj pohánku, quinou, tekvicu, brokolicu a sladké zemiaky. Vedeli ste, že jahňacie mäso je vynikajúcim zdrojom bielkovín, je ľahko stráviteľné a má hypoalergénny účinok? Je ideálnou voľbou pre tých psíkov, ktorí trpia alergiou na iné zdroje bielkovín. Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny obsiahnuté v jahňacom mäse, prispievajú k znižovaniu alergických príznakov.

Vyrobené výlučne z prírodných surovín, s odporúčaním veterinárneho lekára a naše čerstvo uvarené krmivá Vám doručíme priamo až k Vašim dverám!

Už viac nečakajte a objednajte si nové obľúbené krmivo Vášho psíka teraz!

Objednať

Kŕmenie psa vyváženým spôsobom

Ak si chcete byť istý, že váš pes dostáva všetky potrebné živiny, musíte sa vedome snažiť dávať mu do misky kompletné krmivo. Bohužiaľ, väčšina krmív pre psov dostupných v obchodoch nie je vyrobená z kvalitných surovín a pri spracovaní stráca svoju výživovú hodnotu. Viac informácií o tejto téme nájdete v našom článku s názvom Krmivo pre psov a sklamanie z reality.

Najlepšie, čo môžete urobiť, je dávať svojmu chlpatému spoločníkovi čerstvo uvarené krmivo pre psov podľa veterinárneho receptu. Môžete to urobiť aj tak, že po konzultácii s veterinárnym lekárom alebo odborníkom na výživu domácich zvierat budete variť pre svojho domáceho miláčika. Do svojho jedálnička môžete popri mnohých ďalších chutných ingredienciách zaradiť aj kvalitný celozrnný chlieb.
Ak nemáte čas na varenie, môžete si objednať čerstvo uvarené jedlo pre psov. Ponuka krmív pre psov PetChef zahŕňa aj menu pre psov s alergiami, nadváhou alebo inými problémami.

Recepty veterinara - MVDr. Jozefa Vargu

Spoznajte PetChef!

Naše krmivá pre psov varíme z prírodných a čerstvých surovín vhodných na ľudskú spotrebu. V porovnaní s tradičnými krmivami sa v našich varených krmivách zachováva omnoho väčší podiel zdraviu prospešných živín a vitamínov vďaka procesu pomalého varenia.

Psy jedia naše krmivá s veľkou chuťou a potešením. Už počas prvého týždňa môžeme pozorovať pozitívne zmeny v ich celkovom telesnom a zdravotnom stave: viac energie, zmiernenie príznakov alergií, lepšie trávenie, lesklejšia srsť a zdravá telesná hmotnosť.

 • Recepty, ktoré sú vhodné aj pre psov so špeciálnymi stravovacími potrebami, zostavil veterinár MVDr. Jozefa Vargu. Nájdete u nás rôzne druhy varených krmív, ako napríklad hypoalergénne krmivo, krmivo šetriace pečeň a obličky, energizujúce krmivo a krmivo pre psov s citlivým žalúdkom.
 • Bez použitia konzervačných látok a prísad
 • Mimoriadne jednoduchá objednávka a doručenie
 • Náš zákaznícky servis je dostupný telefonicky, radi Vám poradíme s akoukoľvek otázkou

V prípade, že ako náš nový zákazník pri vyskúšaní prvého Ochutnávkového balíčka zistíte, že Vášmu psíkovi naše krmivá z nejakého dôvodu nechutia, v rámci našej Záruky čistého taniera Vám vrátime plnú cenu výrobku! Pre uplatnenie nároku na vrátenie peňazí, prosíme, vyplňte formulár na našej webovej stránke a naši zamestnanci zákazníckeho servisu Vás budú čoskoro kontaktovať! Naša Záruka čistého taniera platí iba pre prvý Ochutnávkový balíček výlučne pre nového zákazníka. Vrátenie peňazí sa nevzťahuje na náklady spojené s dopravou a iné poplatky.

Jozsi Doboz Badge New Small 1

Spoznajte PetChef!

Naše krmivá pre psov varíme z prírodných a čerstvých surovín vhodných na ľudskú spotrebu. V porovnaní s tradičnými krmivami sa v našich varených krmivách zachováva omnoho väčší podiel zdraviu prospešných živín a vitamínov vďaka procesu pomalého varenia.

Psy jedia naše krmivá s veľkou chuťou a potešením. Už počas prvého týždňa môžeme pozorovať pozitívne zmeny v ich celkovom telesnom a zdravotnom stave: viac energie, zmiernenie príznakov alergií, lepšie trávenie, lesklejšia srsť a zdravá telesná hmotnosť.

 • Recepty, ktoré sú vhodné aj pre psov so špeciálnymi stravovacími potrebami, zostavil veterinár MVDr. Jozefa Vargu. Nájdete u nás rôzne druhy varených krmív, ako napríklad hypoalergénne krmivo, krmivo šetriace pečeň a obličky, energizujúce krmivo a krmivo pre psov s citlivým žalúdkom.
 • Bez použitia konzervačných látok a prísad
 • Mimoriadne jednoduchá objednávka a doručenie
 • Náš zákaznícky servis je dostupný telefonicky, radi Vám poradíme s akoukoľvek otázkou

V prípade, že ako náš nový zákazník pri vyskúšaní prvého Ochutnávkového balíčka zistíte, že Vášmu psíkovi naše krmivá z nejakého dôvodu nechutia, v rámci našej Záruky čistého taniera Vám vrátime plnú cenu výrobku! Pre uplatnenie nároku na vrátenie peňazí, prosíme, vyplňte formulár na našej webovej stránke a naši zamestnanci zákazníckeho servisu Vás budú čoskoro kontaktovať! Naša Záruka čistého taniera platí iba pre prvý Ochutnávkový balíček výlučne pre nového zákazníka. Vrátenie peňazí sa nevzťahuje na náklady spojené s dopravou a iné poplatky.

Krmivá pre psov

Farmárske hovädzie

Od  16,49 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Hodové morčacie

Od  14,19 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Slávnostné bravčové

Od  14,19 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Domáce jahňacie

Od  16,99 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Lesné králičie

Od  16,99 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Nebeské klokanie

Od  19,99 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Atlantické lososové

Od  16,99 / týždenná porcia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *