Je dobré kŕmiť psa doma pripravenou stravou? A tak všeobecne: čo mám variť pre psa? S týmito otázkami sa stretávame často a teraz na ne aj odpovieme. Pozrieme sa nielen na to, čo môže pes jesť, ale poskytneme vám aj niekoľko užitočných rád na kŕmenie psa doma pripravenou stravou.

keramická miska pre psov

Keramická miska

K zdravému krmivu pre psov patrí kvalitná keramická miska. Prekvapte Vášho chlpatého kamaráta novou roztomilou keramickou miskou od spoločnosti PetChef, ktorá je ideálnou voľbou tak pre jeho obľúbené pochúťky, ako aj na vodu! Mnoho psíkov trpí alergiou spôsobenou kovovými miskami, preto je pre nich keramická miska tou najlepšou voľbou.

POZRIEM SI

Je dobrý nápad kŕmiť psa doma pripravenou stravou?

Záleží na tom, čo rozumiete pod pojmom doma pripravenej stravy. Ak pod tým rozumieme kŕmenie psa mastnými a korenenými zvyškami z kuchyne, určite to nie je dobrý nápad. Takáto strava nie je pre psov vhodná, pretože môže krátkodobo spôsobiť tráviace ťažkosti, zvracanie a hnačku a z dlhodobého hľadiska môže poškodiť tráviaci systém a spôsobiť, že pes bude tučný.

Ak však svojho psa kŕmite doma pripravenou stravou špeciálne pre neho a tá obsahuje správny pomer a formu živín, ktoré potrebuje, potom je odpoveď určite áno.

Musíte však vziať do úvahy, že varenie pre psa zaberie veľa času. Lúpanie a krájanie čerstvej zeleniny, nakrájanie mäsa a varenie surovín si vyžaduje čas. Nehovoriac o nákladoch na nákup surovín a ďalších nákladoch na varenie, napríklad na spotrebovanú energiu.

Z tohto dôvodu sa mnoho ľudí rozhoduje pre surové kŕmenie, ale nemusí to byť najlepšia voľba.

BARF strava alebo nevýhody surovej stravy

V súčasnosti je veľkým trendom kŕmenie psov surovým mäsom: takzvaná BARF strava (Bones And Raw Food – kosti a surové jedlo). Vychádza to zo skutočnosti, že psy sú mäsožravce, teda zvieratá, ktoré v podstate vždy konzumovali surové mäso.

Nie je to však celkom pravda, pretože konzumovali aj obsah žalúdkov bylinožravých zvierat. Na druhej strane sú z evolučného hľadiska domestikované už dlhší čas. A keďže ich majitelia pred poslednými 100-200 rokmi jedli pomerne málo mäsa, zvyčajne skôr obilniny a zeleninu, platí to aj pre psy.

Kŕmenie psa doma pripraveným, vareným krmivom pre psov

Z toho vyplýva, že z hľadiska kŕmenia psov ideálnym krmivom pre psov je také krmivo, ktoré je čerstvo uvarené z čerstvých surovín a obsahuje ideálne množstvo bielkovín, sacharidov, vlákniny a tukov, ako aj mikroživín.

Pozrime sa, čo to všetko znamená a ako vyzerá kŕmenie psa doma pripravenou stravou v praxi.

Výber maškŕt

Výber žuvacích pochúťok

Motivácia a odmeňovanie Vášho psíka je dôležitou súčasťou Vášho každodenného vzťahu a k tomu je dobré, ak máte pri sebe vždy zopár extra chutných, super zdravých pochúťok.

Je dôležité, aby maškrta za odmenu mala nízky obsah sacharidov a neobsahovala žiadne umelé prísady ani lepok, ktoré u psov často spôsobujú potravinovú intoleranciu alebo alergiu.

Vynikajúcou voľbou na odmeňovanie Vášho psíka môžu byť super chutné maškrty z islandskej tresky, maškrty z kože sumca atlantického a maškrty z kože islandskej tresky, ktoré vyrábame procesom sušenia mrazom.

Tieto žuvacie pochúťky na prírodnej báze a bohaté na živiny Vám môžu byť veľkou pomocou pri odstraňovaní zubného povlaku medzi dvoma čisteniami zubov. Okrem fantastickej chuti poskytujú intenzívny a dlhotrvajúci zážitok zo žuvania, takže upútajú aj pozornosť Vášho domáceho miláčika. Pri každodennej konzumácii sa môže vytvárať menej hnedého povlaku a zubného kameňa, vďaka čomu zmizne aj nepríjemný zápach z úst psíka.

Už viac nečakajte a objednajte si nové obľúbené žuvacie pochúťky Vášho psíka teraz!

Objednať

JČo mám variť pre psa?

Kŕmenie Psa Doma Pripravenou Stravou 2

Častokrát sa majitelia psíkov pýtajú: čo môže pes jesť? V tejto časti vám poskytneme niekoľko praktických rád.

Kŕmenie psa doma pripravenou stravou: na čo si dať pozor

Recept by mal spĺňať potreby psa

Kŕmenie a potreby každého psa sa líšia v závislosti od plemena, telesnej hmotnosti, veku atď. Je dôležité, aby ste sa uistili, že krmivo, ktoré pripravujete pre svojho domáceho miláčika, je primerane pripravené. K tomu je najlepšie poradiť sa s veterinárom a uistiť sa, že krmivo presne pokrýva potreby psa v oblasti bielkovín, tukov, sacharidov a iných výživových látok.

Robte to pre svojho psíka, nie pre seba

Nezabudnite: varíte pre svojho psíka, nie pre seba, preto používajte korenie len opatrne. Použité koreniny by mali byť len zelené a na pikantné orientálne koreniny, ako napríklad na papriku a čierne korenie, zabudnite.

Dajte mu to, čo by ste zjedli aj vy

To sa zdá byť v rozpore s predchádzajúcim bodom – ale len zdanlivo. Žiaľ, medzi niektorými majiteľmi psíkov stále prevláda názor, že “pre psa stačia aj zvyšky”. Alebo, že mu stačí nie príliš čerstvé mäso, zvädnutá zelenina, mierne zatuchnutá ryža.

To však vôbec nie je pravda. Tieto – v lepšom prípade chudobné na živiny a v horšom prípade pokazené – ingrediencie nie sú vhodné ako krmivo pre psa ani z hľadiska obsahu, ani z hľadiska chuti. Ak vám záleží na zdraví vášho psa, používajte rovnaké normy kvality surovín, ako keby ste pripravovali jedlo pre seba alebo svoju rodinu.

Akým mäsom je ideálne kŕmiť psa?

V skutočnosti je vhodné akékoľvek kvalitné čerstvé mäso: kuracie, morčacie, bravčové, hovädzie, jahňacie, zajačie, ryby atď. Väčšinu psej stravy by mali tvoriť bielkoviny, ale na rozdiel od všeobecného presvedčenia môžu pochádzať z rastlinných zdrojov, ako aj z mäsa. Zároveň by v ideálnom prípade mala väčšina potrebných bielkovín pochádzať z mäsa.

Pozornosť si zaslúži tepelná úprava: tá zabraňuje prenikaniu rôznych patogénov a chorôb do tela zvieraťa (napr. salmonela). Keďže alergie, vrátane potravinových alergií sú u psov čoraz častejšie, možno by sa oplatilo vylúčiť z jedálnička kuracie mäso. Keďže vo väčšine prípadov sa u psov prejavuje alergia práve na to. Ďalším argumentom pre varenie je, že tepelná úprava uľahčuje psovi trávenie mäsa.

Akú zeleninu môže pes jesť?

Kŕmenie Psa Doma Pripravenou Stravou 3 (1)

Odpoveď aj tu je, že väčšinu z nich môžete jesť. Hoci niektoré druhy zeleniny (napríklad mrkvu) možno jesť surové, je lepšie podávať ich varené. Samozrejme, váš psík zje aj zemiaky, ale je dobré používať zeleninu, ktorá obsahuje relatívne vysoký podiel sacharidov, ako aj iných cennejších živín.

Takéto superfoody alebo superpotraviny sú, napríklad:

 • cvikla,
 • kel,
 • brokolica, karfiol,
 • sladké zemiaky,
 • tekvica,

Samozrejme, psy môžu jesť aj ovocie, nielen zeleninu. Aj medzi nimi nájdeme superpotraviny, ktoré by sa oplatilo uprednostňovať (napr. jablká, čučoriedky).

Akú kosť môže pes jesť?

Veľké, rúrkovité alebo ploché kosti štvornohých kopytníkov. Je dobré dať psovi kosť raz alebo dvakrát týždenne. Tieto kosti (napr. hovädzie, bravčové, ovčie) môžu byť surové alebo varené. Menšie kosti je však najlepšie dať surové, pretože počas varenia môžu zmäknúť. Žuvanie kostí udržiava zuby vášho psíka čisté a je to pre neho skvelá aktivita.

Je však dôležité, aby ste svojmu psíkovi nikdy nedávali králičie alebo hydinové kosti alebo čokoľvek, čo môže rozhrýzť a čo sa rozbije na triesky. Tie môžu poraniť ústnu dutinu, uviaznuť medzi zubami a dokonca spôsobiť problémy v črevách.

Ak si chcete byť istý, mali by ste radšej dať svojmu psíkovi zdravú maškrtku. V ponuke spoločnosti PetChef sú už dostupné úplne prírodné hypoalergénne maškrty a odmeny bez prídavných látok vyrobené z islandskej tresky a sumca atlantického, ktoré môžete svojmu domácemu miláčikovi podávať aj v prípade alergie.

Oplatí sa dávať psovi ryžu?

Oplatí sa, pretože obsah škrobu a bielkovín prispieva k uspokojovaniu potrieb zvierat po bielkovinách a sacharidoch. Na rozdiel od pšenice však neobsahuje lepok, takže je pre citlivých psov bezpečná. Je tiež ľahko stráviteľná a – najmä hnedá ryža – je mimoriadne bohatá na cenné živiny. Nie je náhoda, že aj v kvalitnom krmive pre psov sa namiesto pšenice (pšeničnej múky) používa hnedá ryža.

Sú vajcia užitočné pre psa?

Áno, pretože sú kompletným zdrojom bielkovín, ktoré obsahujú všetky potrebné aminokyseliny. V prípade varených vajec sú navyše vo veľmi ľahko stráviteľnej forme. Tým však výhody nekončia, pretože vajcia obsahujú aj množstvo prospešných vitamínov a minerálov, ktoré sú pri krmení psa tiež veľmi prospešné.

Surovým vajciam – hoci ich psy môžu jesť – sa však radšej vyhnite. Jedným z dôvodov je, že bielkovina avidín v surovom stave bráni vstrebávaniu niektorých živín. Ďalším dôvodom je riziko salmonelózy, ktorému nie je dobré vystaviť svojho domáceho miláčika.

Je však dobré vedieť, že mnoho psov je alergických na vajcia, preto sú vylúčené aj z hypoalergénnych krmív.

Kŕmenie psa krmivom PetChef

Kŕmenie Psa Doma Pripravenou Stravou 10

Ako sme vyššie uviedli, je možné kŕmiť psa doma pripravenou stravou – ďalšou otázkou však je, ako je možné správne kŕmiť psa doma pripravenou stravou. Je dôležité, aký je pomer bielkovín, sacharidov a tukov v domácej strave, ktorú pripravujete pre svojho psíka. Závisí to od mnohých faktorov, ako napríklad:

 • plemeno psa,
 • veľkosť,
 • váha,
 • vek,
 • životný štýl,
 • možné choroby atď.

Nehovoriac o množstve rôznych dôležitých mikroživín – vitamínov, minerálov, stopových prvkov. Nie je náhoda, že každý výrobca, od nadnárodných spoločností vyrábajúcich krmivá pre psov až po PetChef, vkladá do zloženia krmiva pre psov veľa odbornej práce.

Zároveň krmivá PetChef nie je možné porovnať s rôznymi suchými krmivami dostupnými v obchodoch. Koniec koncov, všetky krmivá pre psov, ktoré vyrábame, majú všetky výhody domácej stravy pre psov:

 • vysoká kvalita, čerstvosť,
 • domáce suroviny bez GMO,
 • čerstvo pripravené šetrnými metódami,
 • neobsahujú žiadne umelé farbivá, arómy, zvýrazňovače chuti ani konzervačné látky,
 • len chudé mäso
 • kvalitnú zeleninu a obilniny,
 • vrátane mnohých superpotravín.

Okrem toho boli recepty PetChef vytvorené po mnohých pokusoch s pomocou veterinára MVDr. Jozefa Vargu. MVDr. Vargu je jedným z maďarských odborníkov na výživu psov, ktorý sa tejto oblasti venuje už niekoľko desaťročí. Vďaka tomu u nás dostupné krmivá presne zodpovedajú potrebám psov. To znamená, že obsahujú správny pomer a množstvo potrebných makro- a mikroživín.

Domáce jahňacie krmivo – hypoalergénne krmivo PetChef pre psov

Krmivo PetChef je preto kompletnou stravou pre psov, a tým aj majitelia psíkov ušetria čas, keďže nemusia variť. Samozrejme, nie je to na úkor chuti, čo potvrdilo nespočetné množstvo spokojných psov a ich majiteľov. Zmiznutie straty chuti do jedla, lesklejšia a hustejšia srsť, žiarivé oči a návrat chuti do života sú toho dôkazom, rovnako ako nespočetné množstvo psov, ktorých alergické ťažkosti zmizli po zavedení krmív PetChef.

Čo by pes nemal jesť?

Čo sa týka kŕmenia psov nejde len o to, čo môžu jesť, ale aj o to, čo by nemali jesť. Existuje množstvo potravín, ktoré sú pre zdravie psov škodlivé – dokonca spôsobujú vážne ťažkosti.

Niekoľko príkladov:

 • hydinové a králičie kosti,
 • čokoláda,
 • avokádo,
 • sladidlá,
 • mlieko,
 • kôstkové ovocie, napr. lieskové orechy,
 • kofeínové a alkoholické nápoje,
 • hrozno, hrozienka,
 • cibule,
 • horčica,
 • čierne korenie,
 • chili.

Ak chcete vedieť, koľko má pes jesť, môžete si pozrieť našu tabuľku kŕmenia psov pri otázke “Ako kŕmiť svojho domáceho miláčika?” na našej stránke s často kladenými otázkami

Petchef Domace Jahnacie Krmivo Pre Psov N 1

Zoznámte sa s Domácim jahňacím menu od PetChef!

Idylický život štvornohých kamarátov stále viac ničí nejaký zdravotný problém. Žiaľ, skoro každá choroba súvisí s kvalitou krmiva, ktoré Váš domáci miláčik dostáva.

Spozorujete u Vášho psíka nasledovné príznaky: vypadávanie srsti, škrabanie, neustále hryzenie a olizovanie labiek alebo problémy s pachovými žľazami? V tom prípade si zvoľte naše Domáce jahňacie krmivo!

Starostlivo pripravené ragu obsahuje okrem jahňacieho mäsa aj pohánku, quinou, tekvicu, brokolicu a sladké zemiaky. Vedeli ste, že jahňacie mäso je vynikajúcim zdrojom bielkovín, je ľahko stráviteľné a má hypoalergénny účinok? Je ideálnou voľbou pre tých psíkov, ktorí trpia alergiou na iné zdroje bielkovín. Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny obsiahnuté v jahňacom mäse, prispievajú k znižovaniu alergických príznakov.

Vyrobené výlučne z prírodných surovín, s odporúčaním veterinárneho lekára a naše čerstvo uvarené krmivá Vám doručíme priamo až k Vašim dverám!

Už viac nečakajte a objednajte si nové obľúbené krmivo Vášho psíka teraz!

Objednať

Kŕmenie psa doma pripravenou stravou je s krmivom PetChef jednoduché

Čerstvo uvarené, prémiové domáce krmivo pre psov PetChef sa vyrába výlučne z prírodných surovín vhodných na ľudskú spotrebu. Vďaka pomalému vareniu si na rozdiel od iných krmív pre psov zachovávajú prospešné živiny a vitamíny. Neobsahujú žiadne konzervačné látky ani zvýrazňovače chuti.

Recepty veterinara - MVDr. Jozefa Vargu

Spoznajte PetChef!

Naše krmivá pre psov varíme z prírodných a čerstvých surovín vhodných na ľudskú spotrebu. V porovnaní s tradičnými krmivami sa v našich varených krmivách zachováva omnoho väčší podiel zdraviu prospešných živín a vitamínov vďaka procesu pomalého varenia.

Psy jedia naše krmivá s veľkou chuťou a potešením. Už počas prvého týždňa môžeme pozorovať pozitívne zmeny v ich celkovom telesnom a zdravotnom stave: viac energie, zmiernenie príznakov alergií, lepšie trávenie, lesklejšia srsť a zdravá telesná hmotnosť.

 • Recepty, ktoré sú vhodné aj pre psov so špeciálnymi stravovacími potrebami, zostavil veterinár MVDr. Jozefa Vargu. Nájdete u nás rôzne druhy varených krmív, ako napríklad hypoalergénne krmivo, krmivo šetriace pečeň a obličky, energizujúce krmivo a krmivo pre psov s citlivým žalúdkom.
 • Bez použitia konzervačných látok a prísad
 • Mimoriadne jednoduchá objednávka a doručenie
 • Náš zákaznícky servis je dostupný telefonicky, radi Vám poradíme s akoukoľvek otázkou

V prípade, že ako náš nový zákazník pri vyskúšaní prvého Ochutnávkového balíčka zistíte, že Vášmu psíkovi naše krmivá z nejakého dôvodu nechutia, v rámci našej Záruky čistého taniera Vám vrátime plnú cenu výrobku! Pre uplatnenie nároku na vrátenie peňazí, prosíme, vyplňte formulár na našej webovej stránke a naši zamestnanci zákazníckeho servisu Vás budú čoskoro kontaktovať! Naša Záruka čistého taniera platí iba pre prvý Ochutnávkový balíček výlučne pre nového zákazníka. Vrátenie peňazí sa nevzťahuje na náklady spojené s dopravou a iné poplatky.

Jozsi Doboz Badge New Small 1

Spoznajte PetChef!

Naše krmivá pre psov varíme z prírodných a čerstvých surovín vhodných na ľudskú spotrebu. V porovnaní s tradičnými krmivami sa v našich varených krmivách zachováva omnoho väčší podiel zdraviu prospešných živín a vitamínov vďaka procesu pomalého varenia.

Psy jedia naše krmivá s veľkou chuťou a potešením. Už počas prvého týždňa môžeme pozorovať pozitívne zmeny v ich celkovom telesnom a zdravotnom stave: viac energie, zmiernenie príznakov alergií, lepšie trávenie, lesklejšia srsť a zdravá telesná hmotnosť.

 • Recepty, ktoré sú vhodné aj pre psov so špeciálnymi stravovacími potrebami, zostavil veterinár MVDr. Jozefa Vargu. Nájdete u nás rôzne druhy varených krmív, ako napríklad hypoalergénne krmivo, krmivo šetriace pečeň a obličky, energizujúce krmivo a krmivo pre psov s citlivým žalúdkom.
 • Bez použitia konzervačných látok a prísad
 • Mimoriadne jednoduchá objednávka a doručenie
 • Náš zákaznícky servis je dostupný telefonicky, radi Vám poradíme s akoukoľvek otázkou

V prípade, že ako náš nový zákazník pri vyskúšaní prvého Ochutnávkového balíčka zistíte, že Vášmu psíkovi naše krmivá z nejakého dôvodu nechutia, v rámci našej Záruky čistého taniera Vám vrátime plnú cenu výrobku! Pre uplatnenie nároku na vrátenie peňazí, prosíme, vyplňte formulár na našej webovej stránke a naši zamestnanci zákazníckeho servisu Vás budú čoskoro kontaktovať! Naša Záruka čistého taniera platí iba pre prvý Ochutnávkový balíček výlučne pre nového zákazníka. Vrátenie peňazí sa nevzťahuje na náklady spojené s dopravou a iné poplatky.

Krmivá pre psov

Farmárske hovädzie

Od  16,49 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Hodové morčacie

Od  14,19 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Slávnostné bravčové

Od  14,19 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Domáce jahňacie

Od  16,99 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Lesné králičie

Od  16,99 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Nebeské klokanie

Od  19,99 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Atlantické lososové

Od  16,99 / týždenná porcia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *