Prečo pije pes veľa vody? Nadmerné pitie vody môže byť spôsobené príčinami, ako je napríklad teplo, ale môže byť spôsobené aj mnohými zdravotnými problémami.

Pes pije veľa vody – ale kedy možeme povedať, že je to veľa?

Zdravé psy zvyčajne presne cítia, koľko vody potrebujú. Ak pijú menej, môže to byť pre ne rovnako nebezpečné ako pitie príliš veľkého množstva vody. Ale kedy môžeme povedať, že je to veľa?
Podľa literatúry je ideálny denný príjem tekutín pre psov 30-70 ml na kg telesnej hmotnosti, najčastejšie sa uvádza 40-50 ml. Napríklad pre desaťkilogramového dospelého bígla to pri 50 ml na kilogram telesnej hmotnosti znamená pol litra vody denne.

Prečo Pije Pes Veľa Možné Príčiny

Je to však len priemerná hodnota, pretože to môže výrazne ovplyvniť mnoho rôznych faktorov. Počas horúceho letného dňa pes jednoznačne pije viac ako napríklad v zime. Zvieratá, ktoré sú kŕmené suchým krmivom pre psov, potrebujú napríklad viac vody ako tie ktoré sú krmené krmivom PetChef. Pohyblivejšie psy tiež pijú viac ako tie, ktoré väčšinu dňa radšej ležia. Šteniatka majú tiež oveľa vyššiu priemernú potrebu vody ako dospelé psy.
Takže “veľa” sa v tomto prípade najlepšie chápe vo vzťahu k predchádzajúcej spotrebe vody daným psom. Ak vidíte, že pije (a močí) stále viac a viac, a to už niekoľko dní, je pravdepodobné, že za tým stojí nejaká choroba.

skladacia silikónová miska pre psov

Skladacia silikónová miska pre psov

Nová silikónová miska na pitie od spoločnosti PetChef je ideálna na prechádzky a výlety a vďaka nej nebudete mať určite žiadne problémy, keď Váš domáci miláčik vysmädne.

Miska je vyrobená zo skladateľného, zdravotne nezávadného silikónu a nezaberie veľa miesta. Vďaka karabíne ju môžete pripevniť na vodítko, kabelku alebo batoh. Môžete do nej vložiť vodu alebo aj krmivo PetChef.

POZRIEM SI

Prečo pije pes veľa – možné príčiny

Nadmerný príjem tekutín u psov môže byť príznakom mnohých rôznych ťažkostí alebo ochorení, napríklad pankreatitídy. Poďme sa pozrieť na niektoré ďaľšie príčiny.

Cukrovka

Cukrovka je jednou z najtypickejších príčin nadmernej spotreby vody u psov. Ak je pes v strednom veku alebo je starší a má nadváhu, je môžné, že to bude príčinou. Počas bežnej kontroly u veterinárneho lekára je môžné zistiť, či ide o tento prípad. Okrem liekov sú nevyhnutné aj zmeny v stravovaní a častejší, pravidelnejší pohyb.

Dehydratácia

Môže sa to zdať ako banálny dôvod, ale váš pes niekedy nemá dostatok vody v tele. Toto riziko nehrozí len počas najhorúcejších letných dní, ale dehydratácia môže byť aj príznakom niektorých ochorení a môže ju vyvolať aj intenzívnejšie cvičenie ako zvyčajne.
Keďže dehydratácia môže byť v krátkom čase pre psov životu nebezpečná, dbajte na to, aby mal pes v blízkosti vždy dostatok vody. Ak je však dehydrovaný, nikdy mu nedávajte naraz veľké množstvo vody, pretože to môže spôsobiť zvracanie. Namiesto toho podávajte psovi vodu v malých množstvách približne každých 10 minút počas niekoľkých hodín.

Lieky

Existuje množstvo veterinárnych liekov, ktorých vedľajším účinkom je, že pes pije veľa vody – a tu sa nejedná len o diuretiká.

Niekoľko príkladov:

 • niektoré protizápalové lieky (napríklad steroidy ako prednizolon);
 • niektoré lieky proti alergii;
 • niektoré lieky na srdce (napr. furosemid);
 • lieky proti epilepsii (fenobarbital).

Výber maškŕt

Výber žuvacích pochúťok

Motivácia a odmeňovanie Vášho psíka je dôležitou súčasťou Vášho každodenného vzťahu a k tomu je dobré, ak máte pri sebe vždy zopár extra chutných, super zdravých pochúťok.

Je dôležité, aby maškrta za odmenu mala nízky obsah sacharidov a neobsahovala žiadne umelé prísady ani lepok, ktoré u psov často spôsobujú potravinovú intoleranciu alebo alergiu.

Vynikajúcou voľbou na odmeňovanie Vášho psíka môžu byť super chutné maškrty z islandskej tresky, maškrty z kože sumca atlantického a maškrty z kože islandskej tresky, ktoré vyrábame procesom sušenia mrazom.

Tieto žuvacie pochúťky na prírodnej báze a bohaté na živiny Vám môžu byť veľkou pomocou pri odstraňovaní zubného povlaku medzi dvoma čisteniami zubov. Okrem fantastickej chuti poskytujú intenzívny a dlhotrvajúci zážitok zo žuvania, takže upútajú aj pozornosť Vášho domáceho miláčika. Pri každodennej konzumácii sa môže vytvárať menej hnedého povlaku a zubného kameňa, vďaka čomu zmizne aj nepríjemný zápach z úst psíka.

Už viac nečakajte a objednajte si nové obľúbené žuvacie pochúťky Vášho psíka teraz!

Objednať

Ochorenia obličiek

Prečo Pije Pes Veľa Možné Príčiny 2

Okrem cukrovky sú poruchy obličiek často sprevádzané tým, že pes pije veľa vody. Obličky majú mnoho dôležitých funkcií, napríklad detoxikáciu a optimalizáciu rovnováhy soli a vody, a nadobličky produkujú mnoho hormónov. Častým príznakom ochorenia obličiek je pitie veľkého množstva vody alebo časté močenie.

Ochorenia pečene

Rovnako ako obličky, aj pečeň zohráva kľúčovú úlohu pri detoxikácii a jedným z príznakov jej ochorení je nadmerný príjem tekutín. Pri niektorých ochoreniach pečene je napríklad typickým príznakom, že pes neje, iba pije. Veterinárne vyšetrenie môže rýchlo určiť, či je príčinou nadmerného pitia vody u psov ochorenie pečene.

Rovnako ako v prípade ochorenia obličiek, aj pri liečbe ochorenia pečene môže byť popri medikamentóznej liečbe opodstatnené zavedenie diéty šetrnej k pečeni.

Petchef Lesne Kralicie Krmivo Pre Psov N 1

Zoznámte sa s Lesným králičím menu od PetChef!

Idylický život štvornohých kamarátov stále viac ničí nejaký zdravotný problém, ktorý väčšinou súvisí s kvalitou krmiva, ktoré sa dostáva do misky Vášho domáceho miláčika.

Trpí Váš psík ochorením pečene a obličiek, problémami s pankreasom, ide o staršieho psíka, je alergický alebo má cukrovku? V tom prípade si zvoľte naše Lesné králičie krmivo!

Starostlivo pripravené monoproteínové ragu obsahuje okrem králičieho mäsa aj kukuričnú krupicu, chia semienka, sladké zemiaky, tekvicu a čerstvé lesné čučoriedky. Naše Lesné králičie krmivo má tiež hypoalergénny účinok, takže je ideálne pre tých psíkov, ktorí trpia alergiou na iné zdroje bielkovín. Znížený obsah bielkovín podporuje filtračnú funkciu obličiek, preto ho vyslovene odporúčame pre psov trpiacich ochorením pečene alebo obličiek.

Vyrobené výlučne z prírodných surovín, s odporúčaním veterinárneho lekára a naše čerstvo uvarené krmivá Vám doručíme priamo až k Vašim dverám!

Už viac nečakajte a objednajte si nové obľúbené krmivo Vášho psíka teraz!

Objednať

Nadmerné pitie vody a strava

Jedným z dôvodov nadmerného pitia je, že váš pes dostáva suché krmivo. Suché krmivo pre psov si prirodzene vyžaduje oveľa viac pitia ako kvalitné mokré alebo pomaly varené výživné krmivo pre psov.
Nadmerne slaná strava môže tiež viesť k zvýšenej spotrebe vody, čo môže trvalo narušiť elektrolytovú rovnováhu zvieraťa. Elektrolyty sú minerály (napr. sodík, horčík, vápnik, draslík, chloridy atď.) v telesných tekutinách, ktoré majú elektrický náboj. Tieto látky prispievajú k fungovaniu viacerých životne dôležitých orgánov (napr. srdca, nervového systému atď.). Zohrávajú tiež dôležitú úlohu v rovnováhe vody v tele.
Príliš veľa elektrolytov v tele – napríklad z nadmerného množstva soli – je rovnako škodlivé ako ich nedostatok. Preto nie je dobré pravidelne kŕmiť psa zvyškami z kuchyne, pretože to môže spôsobiť, že sa v tele nahromadí soľ.
Príčinou problému však môže byť aj strava s nízkym obsahom minerálov.

V tomto prípade je vynikajúcou voľbou prémiové Lesné králičie krmivo pre psov PetChef ,pretože je mimoriadne bohaté na prospešné elektrolyty. Okrem iného obsahuje:

 • vápnik,
 • draslík,
 • fosfor
 • a samozrejme aj sodík.

Navyše bol recept Lesného králičieho krmiva PetChef špeciálne zostavený s pomocou MVDr. Jozefa Vargu tak, aby boli ingrediencie šetrné k pečeni a obličkám. Okrem toho, že je ideálne pre psov s ochorením pečene a obličiek, vďaka zníženému obsahu bielkovín zlepšuje aj stav zapálených obličiek vďaka obsahu omega-3.

Avšak aj o ďalších ochoreniach, ktoré sú príčinou nadmerného pitia vody, je možné povedať, že

 • krmivá z kvalitných surovín,
 • vyrobené šetrným postupom,
 • na uspokojenie výživových potrieb psov,
 • z čerstvých surovín,
 • ktoré sú bohaté na vlákninu, vitamíny a stopové prvky môžu poskytnúť pevný základ pre efektívnu liečbu.

A krmivá PetChef pre psov sú práve také. Ich neustála konzumácia zlepšila zdravotný stav mnohých psov na ich veľkú radosť a radosť ich majiteľov.
Nezabúdajme však, že nech už ide o akékoľvek ochorenie, liečbu a zostavenie vhodnej diéty je možné robiť len so súhlasom veterinárneho lekára.

Čo môžeme urobiť, ak pes pije príliš veľa vody?

Keďže existuje mnoho dôvodov, prečo môže pes veľa piť, a okrem vyššie uvedených ochorení môže ísť o rôzne choroby, najlepšie je navštíviť veterinára.

Prečo Pije Pes Veľa Možné Príčiny 3

Ak je to možné, oplatí sa lepšie porozmýšľať, čo znamená, že pes pije veľa. Pije viackrát ako predtým? Ak áno, o koľko? O koľko viac vody vypije za deň ako predtým? Existuje okrem zvýšeného pitia vody aj nejaký iný príznak, ktorý sme si predtým nevšimli?
Okrem fyzikálneho vyšetrenia môže veterinárny lekár vykonať alebo nariadiť aj laboratórne a iné testy na určenie presnej diagnózy. Napríklad krvné testy, ultrazvuk brucha atď.
Po stanovení diagnózy môže veterinár predpísať psovi lieky alebo poskytnúť užitočné rady. Môže napríklad navrhnúť zmenu stravy.

Recepty veterinara - MVDr. Jozefa Vargu

Spoznajte PetChef!

Naše krmivá pre psov varíme z prírodných a čerstvých surovín vhodných na ľudskú spotrebu. V porovnaní s tradičnými krmivami sa v našich varených krmivách zachováva omnoho väčší podiel zdraviu prospešných živín a vitamínov vďaka procesu pomalého varenia.

Psy jedia naše krmivá s veľkou chuťou a potešením. Už počas prvého týždňa môžeme pozorovať pozitívne zmeny v ich celkovom telesnom a zdravotnom stave: viac energie, zmiernenie príznakov alergií, lepšie trávenie, lesklejšia srsť a zdravá telesná hmotnosť.

 • Recepty, ktoré sú vhodné aj pre psov so špeciálnymi stravovacími potrebami, zostavil veterinár MVDr. Jozefa Vargu. Nájdete u nás rôzne druhy varených krmív, ako napríklad hypoalergénne krmivo, krmivo šetriace pečeň a obličky, energizujúce krmivo a krmivo pre psov s citlivým žalúdkom.
 • Bez použitia konzervačných látok a prísad
 • Mimoriadne jednoduchá objednávka a doručenie
 • Náš zákaznícky servis je dostupný telefonicky, radi Vám poradíme s akoukoľvek otázkou

V prípade, že ako náš nový zákazník pri vyskúšaní prvého Ochutnávkového balíčka zistíte, že Vášmu psíkovi naše krmivá z nejakého dôvodu nechutia, v rámci našej Záruky čistého taniera Vám vrátime plnú cenu výrobku! Pre uplatnenie nároku na vrátenie peňazí, prosíme, vyplňte formulár na našej webovej stránke a naši zamestnanci zákazníckeho servisu Vás budú čoskoro kontaktovať! Naša Záruka čistého taniera platí iba pre prvý Ochutnávkový balíček výlučne pre nového zákazníka. Vrátenie peňazí sa nevzťahuje na náklady spojené s dopravou a iné poplatky.

Jozsi Doboz Badge New Small 1

Spoznajte PetChef!

Naše krmivá pre psov varíme z prírodných a čerstvých surovín vhodných na ľudskú spotrebu. V porovnaní s tradičnými krmivami sa v našich varených krmivách zachováva omnoho väčší podiel zdraviu prospešných živín a vitamínov vďaka procesu pomalého varenia.

Psy jedia naše krmivá s veľkou chuťou a potešením. Už počas prvého týždňa môžeme pozorovať pozitívne zmeny v ich celkovom telesnom a zdravotnom stave: viac energie, zmiernenie príznakov alergií, lepšie trávenie, lesklejšia srsť a zdravá telesná hmotnosť.

 • Recepty, ktoré sú vhodné aj pre psov so špeciálnymi stravovacími potrebami, zostavil veterinár MVDr. Jozefa Vargu. Nájdete u nás rôzne druhy varených krmív, ako napríklad hypoalergénne krmivo, krmivo šetriace pečeň a obličky, energizujúce krmivo a krmivo pre psov s citlivým žalúdkom.
 • Bez použitia konzervačných látok a prísad
 • Mimoriadne jednoduchá objednávka a doručenie
 • Náš zákaznícky servis je dostupný telefonicky, radi Vám poradíme s akoukoľvek otázkou

V prípade, že ako náš nový zákazník pri vyskúšaní prvého Ochutnávkového balíčka zistíte, že Vášmu psíkovi naše krmivá z nejakého dôvodu nechutia, v rámci našej Záruky čistého taniera Vám vrátime plnú cenu výrobku! Pre uplatnenie nároku na vrátenie peňazí, prosíme, vyplňte formulár na našej webovej stránke a naši zamestnanci zákazníckeho servisu Vás budú čoskoro kontaktovať! Naša Záruka čistého taniera platí iba pre prvý Ochutnávkový balíček výlučne pre nového zákazníka. Vrátenie peňazí sa nevzťahuje na náklady spojené s dopravou a iné poplatky.

Krmivá pre psov

Farmárske hovädzie

Od  16,49 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Hodové morčacie

Od  14,19 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Slávnostné bravčové

Od  14,19 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Domáce jahňacie

Od  16,99 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Lesné králičie

Od  16,99 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Nebeské klokanie

Od  19,99 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Atlantické lososové

Od  16,99 / týždenná porcia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *