Hoci to nie je najpríjemnejšia úloha na svete, ako zodpovedný majiteľ psíka by ste mali pravidelne kontrolovať stolicu svojho psa. Psie hovienka sú okamžitým indikátorom tráviacich ťažkostí, ale zároveň vás informujú o tom, či kŕmíte svojho domáceho miláčika v súlade s jeho nutričnými potrebami. Prečítajte si náš článok a zistite, ako vyzerá normálny psí výkal a čo naznačuje, ak si všimnete nejaký rozdiel!

Zásobník na sáčky na exkrementy

Zásobník na vrecká na psie exkrementy

Nový zásobník na vrecká na psie exkrementy od spoločnosti PetChef je štýlovým doplnkom na prechádzky a výlety. Vďaka karabíne na boku ho môžete ľahko pripnúť buď na vodítko, alebo na tašku, takže ho budete mať vždy po ruke, keď budete potrebovať po svojom psíkovi upratať.

Nemôže sa stať, že vrecko na exkrementy zostane doma alebo sa poškodí. Zásobník je vyrobený zo skutočne odolného materiálu, takže Vám bude verne slúžiť na mnohých prechádzkach. Materiál zásobníka na vrecká na psie exkrementy je bioplast, takže je nielen moderným doplnkom k vreckám na exkrementy, ale je aj šetrný k životnému prostrediu.

Dokonale sa doň zmestí rolka kompostovateľných vreciek na psie exkrementy.

POZRIEM SI

Na čo sa zamerať pri prezeraní stolice vášho psa?

Ak sa chcete bližšie pozrieť na konečný produkt vášho psíka, venujte pozornosť nasledujúcim aspektom:

 • Častosť vyprázdňovania
 • Stav stolice
 • Zápach stolice
 • Farba stolice
 • Obsahuje psia stolica nestrávenú potravu alebo krv?
 • Je stolica hlienovitá?

Zmenená Psia Stolica 2

Aká je normálna psia stolica?

Normálna psia stolica má nasledujúce vlastnosti:

 • Tvrdá, ale nie príliš
 • Mierne vlhká
 • Mierne nepríjemný zápach, ale nie rušivo zapáchajúca
 • Jej farba je stredne tmavo hnedá
 • Neobsahuje nestrávenú potravu, krv ani hlien
 • Pes sa vyprázdňuje 1-3 krát denne

Zmenená Psia Stolica 8

Abnormality v psej stolici

Ak sa psia stolica líši od vyššie uvedených bodov, môže to byť spôsobené výživovými alebo tráviacimi problémami, prípadne infekciou. V tejto časti sme zhromaždili najčastejšie abnormality a pre prehľadnosť sme nižšie uviedli aj tabuľku možných príčin a opatrení.

Pes má hlienovitú stolicu

Ak sa u psa vyskytuje hlienovitá stolica, je veľká pravdepodobnosť, že váš psík dostal parazitárnu alebo vírusovú infekciu. V takom prípade by ste mali ísť k veterinárovi a vziať so sebou vzorku stolice.

Pes má krvavú stolicu

Krv v stolici nie je vždy jasne identifikovateľná, najmä v nezrážavej forme.

 • Čerstvá, červená krv vždy pochádza z hrubého čreva, konečníka, zo žľazy, a môže mať mnoho príčin: napríklad ak úlomok kosti spôsobí poranenie, ale môže byť spôsobená aj parazitom, vredom alebo nádorom, alebo dokonca podvýživou.
 • Ak je stolica smolovitá, čierna, svedčí to o prítomnosti zrazenej krvi. Môže to byť spôsobené vnútorným poranením, prítomnosťou cudzieho telesa alebo to môže znamenať vážnejšie ochorenie, dokonca rakovinu. Ak príznak pretrváva niekoľko dní, vezmite psa k veterinárovi!
 • Náhle silné krvácanie: zriedkavá, ale o to nebezpečnejšia je hemoragická enteritída, ktorá môže rýchlo spôsobiť život ohrozujúci stav. Okamžite navštívte veterinára!

Petchef Domace Jahnacie Krmivo Pre Psov N 1

Zoznámte sa s Domácim jahňacím menu od PetChef!

Idylický život štvornohých kamarátov stále viac ničí nejaký zdravotný problém. Žiaľ, skoro každá choroba súvisí s kvalitou krmiva, ktoré Váš domáci miláčik dostáva.

Spozorujete u Vášho psíka nasledovné príznaky: vypadávanie srsti, škrabanie, neustále hryzenie a olizovanie labiek alebo problémy s pachovými žľazami? V tom prípade si zvoľte naše Domáce jahňacie krmivo!

Starostlivo pripravené ragu obsahuje okrem jahňacieho mäsa aj pohánku, quinou, tekvicu, brokolicu a sladké zemiaky. Vedeli ste, že jahňacie mäso je vynikajúcim zdrojom bielkovín, je ľahko stráviteľné a má hypoalergénny účinok? Je ideálnou voľbou pre tých psíkov, ktorí trpia alergiou na iné zdroje bielkovín. Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny obsiahnuté v jahňacom mäse, prispievajú k znižovaniu alergických príznakov.

Vyrobené výlučne z prírodných surovín, s odporúčaním veterinárneho lekára a naše čerstvo uvarené krmivá Vám doručíme priamo až k Vašim dverám!

Už viac nečakajte a objednajte si nové obľúbené krmivo Vášho psíka teraz!

Objednať

Veľké množstvo nepríjemne páchnucej stolice

Ak svojho psíka kŕmite suchým krmivom, jeho stolica môže byť objemnejšia a môže nepríjemne zapáchať kvôli vysokému obsahu vlákniny. Medzi zložkami suchého krmiva často nájdete aj také, ktoré sú pre psov ťažko stráviteľné, ako je celulóza alebo mrkvová dužina. Častým problémom je aj príliš veľa obilnín, ktoré sú nielen zbytočné, ale často majú alergizujúci účinok. Ak váš pes má teda často stolicu,, mali by ste zvážiť zmenu krmiva.

Najlepšie je podávať vášmu domácemu miláčikovi varené krmivo z čerstvých surovín podľa receptu odporúčaného veterinárom. Ak však nemáte čas variť, môžete si objednať čerstvo uvarené krmivá z ponuky PetChef, ktoré sú pripravované podľa odporúčania veterinára špecializujúceho sa na výživu psov. Takto vám nezostáva už nič iné, len ohriať vopred naporciované menu.

Zmenená Psia Stolica 3

Vodnatá stolica a hnačka

Hnačka je u psov pomerne bežná, ale nezabudnite skontrolovať všetky sprievodné príznaky. A ak je to potrebné, navštívte veterinára! To isté platí, ak hnačka pretrváva 24 hodín. V takýchto prípadoch je na jednej strane potrebné vyšetrenie, na druhej strane môže pes prísť o množstvo cenných minerálov a hrozí aj dehydratácia.

Sivá, hlienovitá hnačka u psov

Ak je psia stolica hlienovitá, kalná a sivastá, možno bol pes kŕmený stravou s príliš veľkým obsahom tuku. V takom prípade znížte obsah tuku, pretože kŕmenie stravou s vysokým obsahom tuku môže z dlhodobého hľadiska spôsobiť problémy s pankreasom!

Svetlá, mäkká stolica

Ak stolica nie je taká riedka, má svetlú farbu a neobsahuje hlien, problém pravdepodobne bude v stravovaní. V takýchto prípadoch môžu byť základné príčiny nasledovné:

 • Náhla zmena stravy
 • Prejedanie sa
 • Nepravidelné kŕmenie

O stravovaní vášho psíka sa oplatí poradiť s veterinárom alebo odborníkom na výživu psov a sledovať prípadné zmeny.

Ak príznaky nezmiznú ani po zmene stravy, je potrebné vyhľadať veterinárneho lekára, pretože tento príznak môže byť spôsobený aj črevným parazitom Giardia.

Vodnatá hnačka

Normálne sfarbená, ale výrazne riedka, vodnatá stolica môže byť spôsobená mnohými faktormi. Ako napríklad:

 • Stres
 • Potravinová alergia
 • Tráviace ťažkosti
 • Črevné ochorenia
 • Parazity
 • Infekcia

Pre tento typ hnačky platí najmä to, že ak je sprevádzaná inými príznakmi, mali by ste okamžite vyhľadať lekársku pomoc, ale aj bez sprievodných príznakov by ste mali návštíviť veterinára najneskôr po uplynutí 1 dňa.

Ak sa chcete dozvedieť viac o hnačke u psov, prečítajte si tento článok!

Zmenená Psia Stolica 4

Príliš tvrdá stolica a zápcha

Pes sa snaží, ale nemôže sa vykakať

O zápche hovoríme vtedy, keď sa pes nedokáže vykakať aspoň 2 dni. Ak sa tak stane, určite vezmite svojho domáceho miláčika k veterinárovi. Príčinou zápchy môžu byť:

 • úlomky kostí alebo cudzie predmety, ktoré blokujú cestu,
 • zväčšenie hrubého čreva,
 • prehltnutie cudzieho predmetu,
 • abscesy, nádory v črevách,
 • zápal žliaz okolo konečníka,
 • črevné červy,
 • zväčšenie prostaty (najmä u starších psov),
 • hernia,
 • ochorenie obličiek,
 • poruchy štítnej žľazy,
 • niektoré lieky,
 • stres,
 • potraviny s nízkym obsahom vlákniny.

Ak spozorujete, že okrem abnormálneho vyprázdňovania je brucho vášho psíka citlivé na dotyk a zvracia, mali by ste okamžite vyhľadať veterinárnu pomoc!

Tvrdá stolica vo forme drobných bobúľ

Stolica, ktorá vyzerá ako králičie bobule, je často spôsobená príliš malým množstvom vody. Vždy sa uistite, že váš pes má dostatok čerstvej vody. Ak príznaky pretrvávajú niekoľko dní, vyhľadajte veterinára!

Výber maškŕt

Výber žuvacích pochúťok

Motivácia a odmeňovanie Vášho psíka je dôležitou súčasťou Vášho každodenného vzťahu a k tomu je dobré, ak máte pri sebe vždy zopár extra chutných, super zdravých pochúťok.

Je dôležité, aby maškrta za odmenu mala nízky obsah sacharidov a neobsahovala žiadne umelé prísady ani lepok, ktoré u psov často spôsobujú potravinovú intoleranciu alebo alergiu.

Vynikajúcou voľbou na odmeňovanie Vášho psíka môžu byť super chutné maškrty z islandskej tresky, maškrty z kože sumca atlantického a maškrty z kože islandskej tresky, ktoré vyrábame procesom sušenia mrazom.

Tieto žuvacie pochúťky na prírodnej báze a bohaté na živiny Vám môžu byť veľkou pomocou pri odstraňovaní zubného povlaku medzi dvoma čisteniami zubov. Okrem fantastickej chuti poskytujú intenzívny a dlhotrvajúci zážitok zo žuvania, takže upútajú aj pozornosť Vášho domáceho miláčika. Pri každodennej konzumácii sa môže vytvárať menej hnedého povlaku a zubného kameňa, vďaka čomu zmizne aj nepríjemný zápach z úst psíka.

Už viac nečakajte a objednajte si nové obľúbené žuvacie pochúťky Vášho psíka teraz!

Objednať

Sivastá, belavá tvrdá stolica

Vyskytuje sa u psov s nadmernou konzumáciou kostí, zvyčajne u psov kŕmených surovou stravou. Biela farba je spôsobená vysokým príjmom vápnika. Ak sa u vás vyskytne tento druh stolice, znížte príjem surových kostí!

Pozor! Nikdy sa neodporúča kŕmiť varenými kosťami, pretože sa môžu rozbiť na triesky, tvrdé kúsky, ktoré môžu poraniť podnebie, ďasná alebo dokonca prepichnúť či zablokovať črevá!

Ďalšie abnormality v psej stolici

Žltkastá alebo sivastá stolica normálnej konzistencie

Veľmi žltá alebo šedá stolica môže poukazovať na problémy s pankreasom, žlčou alebo pečeňou. Ak to trvá dlhšie ako 1-2 dni, určite by ste mali navštíviť veterinára!

Príliš tenká stolica

Ak je stolica oveľa tenšia ako zvyčajne, existuje riziko, že v črevnom trakte uviazlo nejaké cudzie teleso, napríklad kus kosti alebo konáre stromu, a to bráni vyprázdňovaniu. Ak je problém dlhodobý, príčinou môžu byť črevné polypy alebo prípadne nádor.

Parazity v stolici

V prípade črevných červov môžete v stolici vidieť tenké, dlhé červy, ale aj drobné červy pripomínajúce zrnká ryže. Prvé naznačuje nematódy, druhé pásomnice. Aj keď v stolici nenájdete žiadne známky parazitov, nič to neznamená, pretože existujú drobné parazity, ktoré možno vidieť len pod mikroskopom. Preto je mimoriadne dôležité pravidelné odčervovanie každé 3 mesiace!

Zelená stolica

Ak je stolica zelená, je veľká pravdepodobnosť, že pes jedol trávu, ale to zase môže znamenať tráviace problémy. Dajte mu viac zeleniny alebo ovocia!

Zmenená Psia Stolica 10

Súhrnná tabuľka stolice psa

Čo naznačuje stolica psa?  

Aká je stolica?   Možné príčiny/strong> Čo treba robiť
Hlienovitá stolica Parazitárna alebo vírusová infekcia Veterinár, zoberte vzorku stolice!
Sivá hlienovitá hnačka Nadmerný príjem tukov Znížte príjem tukov, poraďte sa s dietológom pre zvieratá, ak nenastane zlepšenie, navštívte veterinára!
Pes má často stolicu Nadmerný príjem vlákniny, zvyčajne v suchom krmive Prejdite na čerstvo uvarenú stravu!
Čerstvá krv v stolici Poranenie hrubého čreva, konečníka alebo pankreasu spôsobené úlomkom kosti, parazitom, vredom alebo nádorom Ak pretrváva dlhšie, veterinárny lekár
Čierna stolica (zrazená krv) Poranenie črevného traktu, cudzie teleso, prípadne vážne ochorenie/span> Ak pretrváva dlhšie, veterinárny lekár
Svetlá, mäkká stolica Pravdepodobne problém s kŕmením, možno parazit Giardia Usporiadanie stravovania, ak pretrváva dlhšie, veterinárny lekár
Vodnatá hnačka Príčin môže byť veľa Ak sa objavia iné príznaky alebo trvajú dlhšie ako 24 hodín, veterinárny lekár
Zápcha (úsilie bez výsledku) Príčin môže byť veľa Ak je brucho bolestivé na dotyk a pes zvracia, okamžite navštívte veterinára, inak po 2 dňoch.
Stolica vo forme bobúľ Pes pije príliš málo vody Čerstvá voda, ak nenastane zlepšenie, veterinár
Sivastá, belavá tvrdá stolica Príliš veľa surových kostí (typické pre surové kŕmenie) Zníženie podielu mäsa s kosťou
Veľmi žltá alebo sivá stolica normálnej konzistencie Problémy s pankreasom, žlčníkom alebo pečeňou Odporúča sa návšteva u veterinára
Príliš tenká stolica Cudzie teleso, možno polyp alebo nádor Ak pretrváva niekoľko dní, odporúča sa veterinár
Parazity v stolici Črevné červy Odčervovanie každé 3 mesiace, vzorka stolice pre veterinára
Zelená stolica Spásanie trávy Môže naznačovať tráviace problémy, odporúča sa podávať viac ovocia a zeleniny
Recepty veterinara - MVDr. Jozefa Vargu

Spoznajte PetChef!

Naše krmivá pre psov varíme z prírodných a čerstvých surovín vhodných na ľudskú spotrebu. V porovnaní s tradičnými krmivami sa v našich varených krmivách zachováva omnoho väčší podiel zdraviu prospešných živín a vitamínov vďaka procesu pomalého varenia.

Psy jedia naše krmivá s veľkou chuťou a potešením. Už počas prvého týždňa môžeme pozorovať pozitívne zmeny v ich celkovom telesnom a zdravotnom stave: viac energie, zmiernenie príznakov alergií, lepšie trávenie, lesklejšia srsť a zdravá telesná hmotnosť.

 • Recepty, ktoré sú vhodné aj pre psov so špeciálnymi stravovacími potrebami, zostavil veterinár MVDr. Jozefa Vargu. Nájdete u nás rôzne druhy varených krmív, ako napríklad hypoalergénne krmivo, krmivo šetriace pečeň a obličky, energizujúce krmivo a krmivo pre psov s citlivým žalúdkom.
 • Bez použitia konzervačných látok a prísad
 • Mimoriadne jednoduchá objednávka a doručenie
 • Náš zákaznícky servis je dostupný telefonicky, radi Vám poradíme s akoukoľvek otázkou

V prípade, že ako náš nový zákazník pri vyskúšaní prvého Ochutnávkového balíčka zistíte, že Vášmu psíkovi naše krmivá z nejakého dôvodu nechutia, v rámci našej Záruky čistého taniera Vám vrátime plnú cenu výrobku! Pre uplatnenie nároku na vrátenie peňazí, prosíme, vyplňte formulár na našej webovej stránke a naši zamestnanci zákazníckeho servisu Vás budú čoskoro kontaktovať! Naša Záruka čistého taniera platí iba pre prvý Ochutnávkový balíček výlučne pre nového zákazníka. Vrátenie peňazí sa nevzťahuje na náklady spojené s dopravou a iné poplatky.

Jozsi Doboz Badge New Small 1

Spoznajte PetChef!

Naše krmivá pre psov varíme z prírodných a čerstvých surovín vhodných na ľudskú spotrebu. V porovnaní s tradičnými krmivami sa v našich varených krmivách zachováva omnoho väčší podiel zdraviu prospešných živín a vitamínov vďaka procesu pomalého varenia.

Psy jedia naše krmivá s veľkou chuťou a potešením. Už počas prvého týždňa môžeme pozorovať pozitívne zmeny v ich celkovom telesnom a zdravotnom stave: viac energie, zmiernenie príznakov alergií, lepšie trávenie, lesklejšia srsť a zdravá telesná hmotnosť.

 • Recepty, ktoré sú vhodné aj pre psov so špeciálnymi stravovacími potrebami, zostavil veterinár MVDr. Jozefa Vargu. Nájdete u nás rôzne druhy varených krmív, ako napríklad hypoalergénne krmivo, krmivo šetriace pečeň a obličky, energizujúce krmivo a krmivo pre psov s citlivým žalúdkom.
 • Bez použitia konzervačných látok a prísad
 • Mimoriadne jednoduchá objednávka a doručenie
 • Náš zákaznícky servis je dostupný telefonicky, radi Vám poradíme s akoukoľvek otázkou

V prípade, že ako náš nový zákazník pri vyskúšaní prvého Ochutnávkového balíčka zistíte, že Vášmu psíkovi naše krmivá z nejakého dôvodu nechutia, v rámci našej Záruky čistého taniera Vám vrátime plnú cenu výrobku! Pre uplatnenie nároku na vrátenie peňazí, prosíme, vyplňte formulár na našej webovej stránke a naši zamestnanci zákazníckeho servisu Vás budú čoskoro kontaktovať! Naša Záruka čistého taniera platí iba pre prvý Ochutnávkový balíček výlučne pre nového zákazníka. Vrátenie peňazí sa nevzťahuje na náklady spojené s dopravou a iné poplatky.

Krmivá pre psov

Farmárske hovädzie

Od  16,49 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Hodové morčacie

Od  14,19 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Slávnostné bravčové

Od  14,19 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Domáce jahňacie

Od  16,99 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Lesné králičie

Od  16,99 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Nebeské klokanie

Od  19,99 / týždenná porcia

Krmivá pre psov

Atlantické lososové

Od  16,99 / týždenná porcia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *